Nájdeš nás aj na:

Novinky

Emirates vracajú Airbus A380 na linku do New Yorku

Emirates vracajú Airbus A380 na linku do New Yorku

Aerolinky Emirates posielajú svoj Airbus A380 do New Yorku v júni. Pôvodne tak mali urobiť v júli, plány sa však zmenili. Linka Dubaj – New York – Dubaj na krídlach Airbusu A380 sa vráti do letového poriadku už na začiatku leta.

Reklama

Pôvodne letecká spoločnosť lietala s Airbusom A380 na tejto trase trikrát denne. V roku 2020 Emirates uzemnili Airbus a na tejto trase začali používať Boeing 777, Airbus používali skôr na lety do Európy a Veľkej Británie. Okrem toho v roku 2019 Emirates lietali na Airbuse v roku 2019 do 50 destinácií po celom svete. Aktuálne lety predstavujú len menej ako polovicu z tohto čísla. V pláne je však opätovný nárast, a to nielen pri letoch do New Yorku.

K letisku JFK v New Yorku chcú aerolinky pridať aj lety na Washington Dulles a Los Angeles International v priebehu leta 2021. A380 poletí tiež na letisko v Toronte, v susednej Kanade. Okrešm spoločnosti Emirates verejne potvrdili svoj záväzok voči Airbusu A380 len spoločnosti British Airways, Singapore Airlines a Qantas, píše Simple Flying.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore