Nájdeš nás aj na:
dubaj plaz

Cestopisy

Dubaj je pecka aj mimo hlavnej sezóny. 5 dôvodov, prečo si ho užiješ v lete 2022

Dubaj je pecka aj mimo hlavnej sezóny. 5 dôvodov, prečo si ho užiješ v lete 2022

Leto v Dubaji sa rovná vysoké teploty a horúčava, o tom niet pochýb. Ak si si však myslel(a), že v lete dovolenka v Dubaji vôbec nedáva zmysel, si na omyle. Mesto superlatívov a nekonečných možností totiž myslí aj na tých, ktorí sa chcú schladiť. Urobiť tak môžeš napríklad pri legendárnych nákupoch, adrenalínových indoorových aktivitách alebo nočnom dobrodružstve na púšti. Okrem toho, tak ako štandardne pri každej exotickej destinácií, obdobie mimo hlavnej turistickej sezóny znamená nižšie ceny a menej turistov. Ak si fanúšikom dovoleniek za skvelé ceny a menej prepchatých miest, leto v Dubaji môže byť super nápadom práve pre teba.

Reklama

5 dôvodov, prečo ísť do Dubaja v lete 2022:

V júli a auguste dosahujú teploty v Dubaji priemerne okolo 40 stupňov, čo nie je práve ideálne počasie na naháňanie sa za pamiatkami. Práve v tomto období je však super čas na spoznanie tej chladnej stránky Dubaja. Osviežiť sa môžeš v luxusnom klimatizovanom hoteli za super ceny, vo vodách Perzského zálivu, v cool bazénoch, ale aj na lyžovačke.

1. TOP pobyty v luxusných hoteloch rezervuješ v lete za peckové ceny

5*hotel The Retreat Palm Dubai MGallery by Sofitel v lete od 941€

V cene je:

 • priamy let z Viedne
 • transfer
 • raňajky

Cena tohto pobytu v hlavnej sezóne začína na 1 351€.

The Retreat Palm Dubai MGallery
The Retreat Palm Dubai MGallery
The Retreat Palm Dubai MGallery

5*hotel Atlantis – The Palm v lete od 2 130€

V cene je:

 • Priamy let z Viedne
 • Transfer
 • Polpenzia

Cena tohto pobytu v hlavnej sezóne začína na 2 929€.

Atlantis - The Palm
Atlantis - The Palm
Atlantis - The Palm

5*hotel Hilton Dubai Jumeirah v lete od 1 105€

V cene je:

 • Priamy let z Viedne
 • Transfer
 • raňajky

Cena tohto pobytu v hlavnej sezóne začína na 1 377€.

Hilton Dubai Jumeirah
Hilton Dubai Jumeirah
Hilton Dubai Jumeirah

2. Dubaj má najvyšší aj najhlbší bazén na svete

Nový dubajský rezort Address Beach Resort sa nachádza asi 300 metrov od prístavu Marina Beach. Je ocenenou budovou vďaka svojmu unikátnemu dizajnu. Rezort má dve veže so 77 poschodiami, ktoré spája vyvýšený most. Okrem krásnych izieb a skvelej reštaurácie je lákadlom rooftop infinity bazén vo výške 294 metrov nad morom – ako inak, najvyšší infinity bazén na svete. Očarí ťa úžasnými výhľadmi na Bluewaters Island, Dubai Eye, Palm Jumeirah a Dubai Marina.

address beach dubaj

Dubaj má tiež nový najhlbší bazén na svete. Jeho hĺbka je 60 metrov a je súčasťou novej atrakcie Deep Dive Dubai. Prekonal aj posledný rekord, ktorý držalo Poľsko, so svojim 45-metrov hlbokým bazénom. Nový megalománsky bazén v Dubaji je naplnený 14 miliónmi litrov vody, pre porovnanie je to asi 6 olympijských bazénov. V Guinnessovej knihe rekordov dostal titul najhlbšieho bazéna na potápanie.

3. Poď sa schladiť na pláž

Hoci je Dubaj známy najmä ako destinácia mrakodrapov a púštnych dún, v posledných rokoch sa stal obľúbeným miestom, kam ľudia prichádzajú za super plážami. Medzi 10 najobľúbenejších pláží patrí:

 • Jumeirah Public Beach
 • Kite Beach
 • Al Mamzar Beach Park
 • Ghantoot Beach
 • Mercato Beach
 • The Beach
 • Burj Al Arab Beach
 • Sheraton Jumeirah Beach
 • Umm Suqeim Beach
 • La Mer

Pláž Jumeirah je jednou z najstarších v Dubaji a jednou z najlepších. Je dlhá asi 3 kilometre a je rozdelená na dve časti – na plávanie a vodné športy. Čistá voda a dobre udržiavaný piesok z nej robia jednu z najslávnejších v Dubaji.

plaz jumeirah dubaj
Zdroj: Shutterstock/Ivan Mateev

Kite Beach dostala svoj názov pre kitesurfingové padáky a tiež sa radí k vychyteným dubajským plážam. Môžeš si tu užiť rôzne vodné športy ako kitesurfing, wakeboarding či paddleboarding. Občerstviť sa môžeš v stánkoch so snackmi. Z Kite Beach je úžasný výhľad na legendárny hotel, ktorý poznáš z fotiek Dubaja, Burj Al Arab a okolie.

Zdroj: Shutterstock/Plamen Galabov

Krásny biely piesok a tisícka paliem ťa takmer presvedčia o tom, že nie su v meste superlatívov, ale na akomsi exotickom ostrove. Medzi najpopulárnejšie verejné pláže v Dubaji patrí Al Mamzar Beach Park. V tieni stromov si môžeš vychutnať piknik či večernú grilovačku.

Zdroj: Shutterstock/Lisi4ka

4. Indoorové zábavné aktivity pre celú rodinu

Tvojim priateľom počas letnej dovolenky v Dubaji budú okrem mora klimatizované priestory. Našťastie ich je tu neúrekom a pri aktivitách v zábavných centrách a unikátnych múzeách sa nudiť nebudú dospelí ani deti.

Najrýchlejší indoorový kolotoč na svete

Kde inde by sa mohol nachádzať najrýchlejší kolotoč, ak nie v Dubaji? A nie je to len hocijaký kolotoč. Jazda je vlastne honbou za extrémnymi poveternostnými javmi, ako sú hurikány, tornáda a búrky. Odvážlivci sú zdvihnutí vysoko nad panorámu Dubaja a následne ponorení do srdca epickej megabúrky pomocou záberov zo skutočného sveta s filmovými efektmi. Kolotoč Storm Coaster sa nachádza v nákupnom centre Dubai Hills.

Nové múzeum budúcnosti

Na výstavbe unikátneho Múzea budúcnosti v Dubaji pracovali 9 rokov a označujú ho za najkrajšiu budovu na svete. Meria 77 metrov a je akýmsi architektonickým zázrakom, ktorý rozpráva príbeh o budúcnosti prostredníctvom série interaktívnych výstav.

museum of future dubai

Van Gogh v najväčšej digitálnej galérii v Spojených emirátoch

Slávne Van Goghovo umelecké dielo Hviezdna noc vystavené v dubajskej galérii Infinity des Lumières pulzuje životom ako veľkolepý a jedinečný zážitok. Vystavené vlastne nie je tak celkom presné slovo, pretože dielo v digitálnom prevedení, ktoré pohltí návštevníkov na 2700 metroch štvorcových so 130 projektormi a 58 reproduktormi, je galériou samou. Prostredníctvom priekopníckej digitálnej technológie, žiarivých farieb a jemných tvarov sa valí a víri a sprevádza ho až po fascinujúcu hudbu, ktorá sa dômyselne pohybuje naprieč rozsiahlymi, inovatívnymi priestormi a uchváti všetky vaše zmysly.

Uži si lyžovačku v lete

Ak si si Dubaj v lete predstavoval(a) len ako rozpálené mrakodrapy a horúčavu sálajúcu z každého rohu, asi ťa prekvapí, že si tu môžeš v lete aj zalyžovať. Zrejme najchladnejšia atrakcia Ski Dubai sa nachádza v Mall of the Emirates na ploche 22 500 metrov štvorcových. Na svahu si tu môžeš zalyžovať alebo zasnowboardovať, deti môžu navštíviť tučniakov, vyviezť sa lanovkou alebo sa pošmýkať v Snow parku.

ski dubai
Zdroj: Shutterstock/M101Studio

3D Selfie múzeum

3D World v Dubaji je múzeum, kde môžu dať dospelí aj deti voľný výbeh svojej fantázii a kreativite. V múzeu nájdeš 9 rôznych zón a množstvo umeleckých kúskov, pri ktorých si môžeš urobiť netradičné fotky.

dubai 3D world
Zdroj: Dubai 3D World

Zelená planéta

Zelená planéta je skutočnou dubajskou oázou v púšti, ktorá vytvára neuveriteľný vnútorný ekosystém dažďového pralesa. Impozantná bio-kupola sa rozprestiera na ploche viac ako 5500 metrov štvorcových a obsahuje viac ako 3 000 jedinečných druhov flóry a fauny. Ponor sa do zložitého ekosystému prostredníctvom unikátnych výstav. Po vstupe zažiješ najskôr daždový prales so zvieratami prechádzajúcimi sa naokolo a vtákmi lietajúcimi ponad hlavy návštevníkov. Hlavným lákadlom Zelenej planéty v Dubaji je najväčší človekom vyrobený strom na svete. Vodopád napĺňa vzduch chladnou hmlou a udržiava tropickú atmosféru. Nenechaj si ujsť príležitosť prejsť sa po lanovom visutom moste, ktorý ťa dovedie k domčeku na strome.

green planet dubaj
Zdroj: Shutterstock/Phoenixproduction

5. Noc na púšti

Asi si ani ty nevieš predstaviť horší nápad počas horúceho dňa v lete v Dubaji, ako sa vybrať na púšť. Mimo hlavnej turistickej sezóny je však úžasným zážitkom nočná púštna krajina. Mnohé miestne agentúry ponúkajú nočné safari na nekonečnej dubajskej púšti. Nehovoriac o rozprávkovej nočnej oblohe zahalenej miliónmi hviezd. V niektorých balíčkoch ťa čáka nielen jazda po púšti na 4×4, ale aj camping či jazda na ťavách.

dubaj pust

Akciové letenky do Dubaja

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
 • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PECKA DŇA: 5 dní v Nice s krásnym hotelom v centre, raňajkami a letenkami za 309€ https://t.co/xkJJjTUU7Y #dovolenky9 hodín dozadu
Zážitok ako z prvej triedy. Biznis letenky Saudia na exotické ostrovy od neuveriteľných 939€! https://t.co/rcPfUFJpfL #letenky12 hodín dozadu
Najkrajšie grécke ostrovy a najlacnejšie letenky na leto https://t.co/zV4RmijjSP #dovolenky12 hodín dozadu
Leť do Záhrebu z Bratislavy od 31€! Má najkrajší park v Európe aj najkratšiu lanovku na svete https://t.co/zlc4nuBbpQ #letenky12 hodín dozadu
Lacné letenky do Bruselu z Bratislavy aj Viedne od 19€! https://t.co/mmNVmiDmLn #letenky13 hodín dozadu
Výlet k moru alebo do krásnej metropoly? Leť na jeseň s Austrian Airlines do celej Európy od 99€! https://t.co/CG3NwnTUai #letenky13 hodín dozadu
Toto je 20 najlepších ostrovov v Európe, ukazuje najnovší prieskum https://t.co/KuJMmi0eo2 #letenky13 hodín dozadu
Encián Donovaly, Pribskô i Hotel Pošta. Pobyty, ktoré za posledné dni najviac zlacneli: rezervuj od 89€! https://t.co/1sUCS0xeag #dovolenky13 hodín dozadu
LACNÉ LETENKY: Brusel, Záhreb, Viedeň a desiatky iných destinácií za pár eur. Objednaj teraz od 19€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky13 hodín dozadu
Najlepší wellness na Slovensku? Skúste tieto tipy na hotely 2022 https://t.co/aoYFhgpund #dovolenky13 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore