Nájdeš nás aj na:

Novinky

Bude z Dubaja nový Amsterdam? Mesto sa chce otvoriť cyklistom

Bude z Dubaja nový Amsterdam? Mesto sa chce otvoriť cyklistom

Najväčšie mesto v Spojených arabských emirátoch sa chce stať otvorenejším pre cyklistov vďaka novej iniciatíve, ktorú vyhlásil korunný princ Dubaja, šejk Hamdan.

Reklama

Projekt je súčasťou programu Dubajská vízia 2021, ktorý chce z mesta urobiť jedno z najlepších miest na svete pre život, prácu a návštevu pri príležitosti 50. výročia vzniku Spojených arabských emirátov, píše Lonely Planet.

Akciové letenky

Prednedávnom dal Dubaj do prevádzky 800 verejne dostupných bicyklov. Bike sharing vznikol v spolupráci s Careem – dubajskou aplikáciou, ktorú kúpil Uber v roku 2019. Konečným cieľom je 3 500 bicyklov, ktoré môžu používatelia zaparkovať v 350 solárnych staniciach naprieč mestom. Projekt by mal byť dokončený o 5 rokov. Dubaj používa zdielané bicykle od roku 2013. Bol prvým mestom na Blízkom východe, ktorý takýto projekt odštartoval.

„Táto služba prispieva k snahám Dubaja o udržateľnosť a nabáda obyvateľov a turistov, aby si užili aktívny a zdravý život. Ponúka im nový spôsob prepravy naprieč mestom,“ povedal Mattar Mohammed Al Tayer, riaditeľ Dubajských ciest a dopravy.

Dubaj má aktuálne 425 kilometrov cyklotrás, chce ich však rozšíriť na 650 kilometrov do roku 2023. Dubaj plánoval svetovú výstavu Expo 2020 pre veľký počet návštevníkov, kvôli koronavírusu ju presunuli na október 2021.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore