Nájdeš nás aj na:

Ázia

Do Thajska najskôr v septembri? Tak to zatiaľ plánujú Thai Airways

Do Thajska najskôr v septembri? Tak to zatiaľ plánujú Thai Airways

Thajská vláda zatiaľ pokračuje v predlžovaní cestovateľských zákazov v krajine a ovplyvňuje to do veľkej miery aj národného dopravcu Thai Airways. Ten predĺžil pozastavenie svojich medzinárodných letov až do septembra. Thajské aerolinky už niekoľko mesiacov nelietajú medzinárodne.

Reklama

Thajsko síce sľúbilo zrušiť zákaz vstupu turistom od 1.júla, avšak formálne tak zatiaľ neurobilo. Hranice sú zatvorené a lety zrušené. Aerolinky a subjekty cestovného ruchu ale bijú na poplach, pretože cestovný ruch zvyčajne predstavuje jednu pätinu hrubého domáceho produktu krajiny.

V apríli 2019 prilákalo Thajsko 3,2 milióna návštevníkov, ktorí priniesli do štátneho rozpočtu 4,7 miliardy dolárov. Tento rok v apríli počet turistov klesol o 99%.

Zdroj: SimpleFlying.com


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore