Nájdeš nás aj na:

Európa

Cestuješ do Dánska? Musíš preukázať ubytovanie aspoň na 6 nocí

Cestuješ do Dánska? Musíš preukázať ubytovanie aspoň na 6 nocí

Ak nie ste dánskym štátnym príslušníkom alebo nemáte trvalý pobyt v Dánsku, týkajú sa vás nové pravidlá príchodu do krajiny. V prvom rade to závisí od toho, či prichádzate z „otvorenej“ krajiny alebo z „obmedzenej“ krajiny, alebo či máte „potrebný účel“ na vstup.

Reklama

Slovensko je voči Dánsku v tzv. zóne otvorených krajín. V praxi to znamená, znamená, že ak prichádzate do Dánska letecky z Rakúska, môžete vstúpiť do Dánska bez toho, aby ste museli ísť do dvojtýždňovej karantény. Zároveň po návrate domov na Slovensko nemusíte podstúpiť karanténu ani test, Dánsko patrí do tzv. bezpečnej zóny aj pre našu krajinu.

Ak vstúpite ako turista, musíte zdokumentovať svoj pobyt najmenej na šesť nocí. Môže to byť pobyt v prenajatom letnom dome, v kempe, v hoteli alebo v súkromnom dome. Ak však budete mať očividné príznaky, ktoré sú spájané s ochorením COVID-19, do krajiny vás aj tak nemusia pustiť.

Stav jednotlivých krajín voči Dánsku tamojšie autority prehodnocujú každý týždeň. Môže sa meniť v závislosti od miery infekcie vírusu COVID-19. Na webových stránkach dánskej vlády môžete skontrolovať, či je Slovensko „otvorené“ alebo „obmedzené“.

Požiadavka na najmenej šesť nocí sa nevzťahuje na Faerské ostrovy a Grónsko.

Akciové letenky do Dánska

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Testovanie otvára cestovanie! Ak budeme teraz zodpovední, čoskoro opäť balíme kufre na dovolenku https://t.co/Wd3hA2kuD6 #novinky17 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Dovolenka doma tento víkend za 0 €, až potom Maldivy https://t.co/cicacQblBM #novinky17 hodiny dozadu
Letiská v New Yorku budú za nenosenie rúšok rozdávať pokuty https://t.co/KlqputllVC #letenky19 hodiny dozadu
Vianočné trhy v Nurembergu patria medzi najstaršie v Nemecku. Tento rok sa nekonajú https://t.co/tOmGlz81Ho #novinky20 hodiny dozadu
Michelinská reštaurácia v Budapešti podáva luxusné jedlo na kolotoči https://t.co/aJ0F2oULDh #novinky21 hodiny dozadu
Konečne! Na trase Londýn – New York spustia bezplatné rýchlotesty na COVID-19 https://t.co/R89On7teXs #letenky2 dni dozadu
Tip na netradičné ubytovanie na Slovensku – Kutica https://t.co/k3pOM7JPhS #dovolenky2 dni dozadu
Maurícius ponúka víza na dlhodobý pobyt. Tu sú podmienky https://t.co/XF9YbLn11T #novinky2 dni dozadu
THAI Airways predávajú tašky vyrobené zo starých záchranných viest https://t.co/KZAOtM1ymi #novinky2 dni dozadu
Bude testovanie na hraniciach? Sprísnia režim s ČR? Odpoveď prinesú najbližšie dni https://t.co/Alwufub9W8 #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore