Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Taliansko chce od apríla zaviesť „covid-free“ vlak na trati Rím-Miláno

Taliansko chce od apríla zaviesť „covid-free“ vlak na trati Rím-Miláno

Taliansko chce od apríla zaviesť „covid-free“ vlak na trati Rím-Miláno, pred nastúpením by všetkých cestujúcich aj železničiarov otestovali. Po „bezkovidovom“ vlaku na trase Rím – Miláno by tento spôsob dopravy mali štátne železnice rozšíriť aj na obľúbené turistické ciele, ako sú Benátky, Florencia a Neapol, dodal Battisti.

Reklama

S podobným nápadom prišla vlani aj talianska letecká spoločnosť Alitalia, ktorá na vybraných vnútroštátnych i medzinárodných letoch začala cestujúcich testovať.

Pred vypuknutím pandémie ochorenia COVID-19 vlani začiatkom roka sa cestovný ruch podieľal 14 % na výkone talianskej ekonomiky. Podľa najnovších oficiálnych údajov, ktoré boli uverejnené vlani v decembri, klesol počet prenocovaní zahraničných turistov v Taliansku v období január až september 2020 medziročne o takmer 70 %.

Zdroj: Denník N, TASR

Akciové letenky do Talianska na rok 2021


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore