Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Čo nevynechať vo Valencii? Máme 8 super tipov

Čo nevynechať vo Valencii? Máme 8 super tipov

Valencia! Prístavné mesto, ktoré je po Madride a Barcelone tretím najväčším mestom Španielska. Je to mesto plné kultúry, histórie, ale nájdeš tu aj moderný komplex, či pláž. Skrátka vo Valencii nájdeš všetko, čo potrebuješ k skvelému výletu. Čo vo Valencii rozhodne nesmieš vynechať?

Mestečko umenia a vedy

Veľmi sa mi páčia utulné staré uličky, ale takisto mám rada aj modernú architektúru. Práve táto stavba dala Valencii nesmierny šmrnc. Moderné budovy zaujímavých tvarov, ktorými je obkolesených niekoľko bazénov, ktoré svojou modrou farbou dotvárajú prímorskú atmosféru. V otvorenom komplexe tak môžeš oddychovať, zájsť do jedného z múzeí, alebo si požičať loďku a preplaviť sa bazénom.

Aqua de Valencia

Na prvý pohľad to nevyzerá nijako špeciálne. Avšak ide o veľmi chutný typický drink. Zloženie je: cava alebo šampanské, pomarančový džús, vodka alebo gin. Napriek tomu, že je drink silnejší, je skutočne chutný. Ideálne miesto, kde si ho môžeš vychutnať je Cafe de las Horas. Podávajú ho tam v džbánikoch a z mojich skúseností ti môžem tento podnik naozaj odporučiť.

View this post on Instagram

Miss this. #aquadevalencia

A post shared by John Mayson/artjohn (@artjohnmayson) on

Paella Valenciana

Čo by to bolo za návštevu Španielska bez paelly? Hovorí sa, že paella pochádza práve z Valencie a preto tu vieš ochutnať pôvodný originálny recept. A čo má obsahovať originálna receptúra? Samozrejme guľatozrnnú ryžu, čiernu fazulu, kuracie, králičie či kačacie mäso a zmes korenín.

Strať sa v uličkách

Valencia je jedno z tých miest, kde je ľahké sa stratiť. A často krát je to tá najlepšia vec, ktorá sa ti môže stať. Pokojne zíď zo známej cestičky a zatúľaj sa do okolitých štvrtí. Objavíš nie len množstvo street artu, ale takisto mnoho autentických podnikov, či krásne budovy, ktoré by si bez toho len tak nenašiel.

Prejdi sa mostom na druhý breh

Valenciou preteká rieka Turia, ktorá dotvára celú atmosféru. Dva brehy tak spája niekoľo mostov a naokolo je samá zeleň. Za mňa najkrajší most, ktorý sme videli je Puente del Mar. Na moje počudovanie tu ani nebolo množstvo ľudí.

Vyhraj sa v Parku Guliver

Myslím si, že tento park očarí rôzne vekové kategórie. Ide síce o detské ihrisko, ale na svoje si tu prídu aj dospelí. Park je taktiež veľmi fotogenický, keďže celé ihrisko predstavuje postavu Gulivera, ktorý je farebný.

Naraňajkuj sa v jednej z kaviarní

Aj do Valencie už prišiel trend raňajkárni a brunchov a tak pokiaš patríš medzi milovníkov raňajok rozhodne tu musíš na nejaké zájsť. Moje dva overené tipy sú Brunch Corner- Sant bult, tento podnik odporúčam všetkými desiatimi. Síce ide o maličký priestor, jedlo je naozaj výborne a obsluha bola veľmi priateľská. Druhým je podnik Bluebell Coffee, ktorý má aj krásnu zašitú terasu, ktorá skvelo dotvorí tvoje ráno. Kreatívne jedlá. Niet čo dodať.

Ochutnaj Havaj vo Valencii

Pokiaľ patríš k milovníkov cocktailov, či Havajskej kultúry tak tu mám pre teba tip na bar v ktorom sa budeš cítiť ako na Havaji. Obsluha je tu naozaj milá, drinky chutné, nápadité a o interiéri ani nehovorím.

Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Maldivy s 5* Qatar Airways za 529€ UŽ LEN DNES: https://t.co/2ttRHTQGO33 hodiny dozadu
Kanada za 369€! OMG, ideme: https://t.co/nsCuM3ZswT3 hodiny dozadu
Bol(a) si už v Strednej Amerike? Kúp si letenky do Guatemaly alebo Belize od 489€! https://t.co/28JqRpRdDM3 hodiny dozadu
Phuket za 539€ z Viedne! https://t.co/Jm7M2UKvJc6 hodín dozadu
ARGENTÍNA: Leť do Buenos Aires za 549€ https://t.co/yoLyOEvgt06 hodín dozadu
LETENKA DŇA: Bangkok v hlavnej sezóne za 399 EUR https://t.co/i45ynt354921 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Letenky + hotel + víza zadarmo. Kam? No predsa do Petrohradu: https://t.co/ZVYSlemjsf23 hodín dozadu
Výpredaj Ryanair: Letenky z Bratislavy od 15€ https://t.co/iMSfh3lrL61 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore