Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Čo nevynechať vo Valencii? Máme 8 super tipov

Čo nevynechať vo Valencii? Máme 8 super tipov

Valencia! Prístavné mesto, ktoré je po Madride a Barcelone tretím najväčším mestom Španielska. Je to mesto plné kultúry, histórie, ale nájdeš tu aj moderný komplex, či pláž. Skrátka vo Valencii nájdeš všetko, čo potrebuješ k skvelému výletu. Čo vo Valencii rozhodne nesmieš vynechať?

Reklama

Mestečko umenia a vedy

Veľmi sa mi páčia utulné staré uličky, ale takisto mám rada aj modernú architektúru. Práve táto stavba dala Valencii nesmierny šmrnc. Moderné budovy zaujímavých tvarov, ktorými je obkolesených niekoľko bazénov, ktoré svojou modrou farbou dotvárajú prímorskú atmosféru. V otvorenom komplexe tak môžeš oddychovať, zájsť do jedného z múzeí, alebo si požičať loďku a preplaviť sa bazénom.

Aqua de Valencia

Na prvý pohľad to nevyzerá nijako špeciálne. Avšak ide o veľmi chutný typický drink. Zloženie je: cava alebo šampanské, pomarančový džús, vodka alebo gin. Napriek tomu, že je drink silnejší, je skutočne chutný. Ideálne miesto, kde si ho môžeš vychutnať je Cafe de las Horas. Podávajú ho tam v džbánikoch a z mojich skúseností ti môžem tento podnik naozaj odporučiť.

Paella Valenciana

Čo by to bolo za návštevu Španielska bez paelly? Hovorí sa, že paella pochádza práve z Valencie a preto tu vieš ochutnať pôvodný originálny recept. A čo má obsahovať originálna receptúra? Samozrejme guľatozrnnú ryžu, čiernu fazulu, kuracie, králičie či kačacie mäso a zmes korenín.

Strať sa v uličkách

Valencia je jedno z tých miest, kde je ľahké sa stratiť. A často krát je to tá najlepšia vec, ktorá sa ti môže stať. Pokojne zíď zo známej cestičky a zatúľaj sa do okolitých štvrtí. Objavíš nie len množstvo street artu, ale takisto mnoho autentických podnikov, či krásne budovy, ktoré by si bez toho len tak nenašiel.

Prejdi sa mostom na druhý breh

Valenciou preteká rieka Turia, ktorá dotvára celú atmosféru. Dva brehy tak spája niekoľo mostov a naokolo je samá zeleň. Za mňa najkrajší most, ktorý sme videli je Puente del Mar. Na moje počudovanie tu ani nebolo množstvo ľudí.

Vyhraj sa v Parku Guliver

Myslím si, že tento park očarí rôzne vekové kategórie. Ide síce o detské ihrisko, ale na svoje si tu prídu aj dospelí. Park je taktiež veľmi fotogenický, keďže celé ihrisko predstavuje postavu Gulivera, ktorý je farebný.

Naraňajkuj sa v jednej z kaviarní

Aj do Valencie už prišiel trend raňajkárni a brunchov a tak pokiaš patríš medzi milovníkov raňajok rozhodne tu musíš na nejaké zájsť. Moje dva overené tipy sú Brunch Corner- Sant bult, tento podnik odporúčam všetkými desiatimi. Síce ide o maličký priestor, jedlo je naozaj výborne a obsluha bola veľmi priateľská. Druhým je podnik Bluebell Coffee, ktorý má aj krásnu zašitú terasu, ktorá skvelo dotvorí tvoje ráno. Kreatívne jedlá. Niet čo dodať.

Ochutnaj Havaj vo Valencii

Pokiaľ patríš k milovníkov cocktailov, či Havajskej kultúry tak tu mám pre teba tip na bar v ktorom sa budeš cítiť ako na Havaji. Obsluha je tu naozaj milá, drinky chutné, nápadité a o interiéri ani nehovorím.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Lisabon v júni z Viedne spiatočne za 26€? WOW! Rezervuj teraz https://t.co/KRbuGr1D1H #letenky3 hodiny dozadu
Najkrajšie grécke ostrovy a najlacnejšie letenky z Viedne https://t.co/zV4RmijjSP #dovolenky7 hodiny dozadu
Lomnica, Salamandra i Pošta. Pobyty na Slovensku, ktoré za posledný týždeň najviac zlacneli! Rezervuj od 99€ https://t.co/1sUCS0xeag #dovolenky7 hodiny dozadu
760km naprieč Slovenskom. Patrik Paulínyi a jeho dokument o Ceste hrdinov SNP ťa rozosmeje aj rozplače https://t.co/N2cfpfq0um #cestopisy7 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky8 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky8 hodiny dozadu
Ktoré krajiny očkujú najrýchlejšie? Pozri si svetový rebríček (aktualizované) https://t.co/AGlCgeGn5U #novinky8 hodiny dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky8 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 21€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky8 hodiny dozadu
Dánsko od 1. mája otvára hranice pre cestujúcich z EÚ. Krajina od konca júna začne akceptovať aj COVID pasy https://t.co/qEfX9UIv3S #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore