Nájdeš nás aj na:

Novinky

Čína už nebude pred vstupom do krajiny vyžadovať negatívny test na covid

Čína v pondelok oznámila, že od stredy nebude od cestujúcich pred vstupom do krajiny vyžadovať negatívny test na ochorenie Covid-19. Informoval o tom hovorca tamojšieho ministerstva zahraničných vecí Wang Wen-pin.

Reklama

Podľa agentúry AP ktorej ide o míľnik na ceste k ukončeniu obmedzení zavedených v Číne po vypuknutí pandémie koronavírusu začiatkom roku 2020.

Ide o jednu z posledných krajín, ktorá ešte stále uplatňovala covidové opatrenia pri vstupe.

Čínske úrady na jar vyhlásili „veľké a rozhodujúce víťazstvo“ v boji proti epidémii koronavírusu, ktorá zachvátila krajinu po náhlom uvoľnení politiky Pekingu „nulového výskytu Covidu“ koncom minulého roka.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore