Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Čile sa tak skoro neotvorí. Krajina predlžuje výnimočný stav do 14. septembra

Čile sa tak skoro neotvorí. Krajina predlžuje výnimočný stav do 14. septembra

Vláda Čile oznámila predĺženie výnimočného stavu v krajine, ktorý mal byť ukončený 17. júna 2020 o ďalších 90 dní, teda až do 14. septembra 2020. Počas tohto obdobia má vláda mimoriadne právomoci, napr. vyhlasovať karanténu, zákaz nočného vychádzania, zákaz zhromažďovania, a pod. Ozbrojené sily a policajné zložky majú rozšírené právomoci, vrátane použitia donucovacích prostriedkov.

Reklama

Od 22. marca platí zákaz nočného vychádzania v čase od 22,00 hod. do 05,00 hod. Toto opatrenie zostáva aj naďalej v platnosti.

Pandémia COVID-19 sa v krajine rýchlo šíri a Čile sa zaradilo medzi 10 najpostihnutejších krajín sveta pandémiou COVID-19.

V Čile neexistuje povinná celonárodná karanténa. Povinná karanténa funguje na teritoriálnom princípe – vybrané regióny, mestá, alebo štvrte miest majú povinnú karanténu, v ostatných častiach je karanténa na báze dobrovoľnosti. Z uvedeného dôvodu termíny začiatku a ukončenia karantény v rozličných oblastiach, môžu byť rôzne.

Používanie rúška na verejnosti povinné na celom území Čile.

Medzinárodné lety sú naďalej dočasne zrušené, termín obnovenia pravidelnej medzinárodnej leteckej prepravy nie je stanovený. Vnútroštátne lety sú v prevádzke, rovnako je povolená vnútroštátna preprava – ale len v zónach s režimom dobrovoľnej karantény. V zónach s povinnou karanténou je preprava a cestovanie zakázané. Pohyb v týchto zónach je povolený len na výnimku, ktorú udeľuje miestna polícia (Carabineros de Chile).
Je potrebné sledovať vývoj situácie a informácie v miestnych médiách a riadiť sa pokynmi miestnych inštitúcií.

Informuje o tom mzv.sk.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Dovolenka na Seychelách bez obmedzení? Ostrovy sa plne otvárajú zaočkovaným turistom https://t.co/8vKnOiGZgm #novinky16 hodiny dozadu
Emirates ponúkajú svojim zamestnancom očkovanie proti COVID-19 https://t.co/sH6UqVnfee #letenky17 hodiny dozadu
Homeoffice v Portugalsku: Madeira otvára dedinu digitálnych nomádov https://t.co/SieiMQx7fb #novinky17 hodiny dozadu
Americký Coney Island chystá nový adrenalínový kolotoč https://t.co/qodIdWGgHd #novinky19 hodiny dozadu
Island víta cestovateľov, ktorí už prekonali COVID-19. Na vstup stačí potvrdenie https://t.co/KlddoDwN7C #letenky20 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Dubaj s letenkami a 4*hotelom od 389€ https://t.co/chnSc2Pt8S #dovolenky21 hodiny dozadu
Rím čoskoro sprístupní jednu z najväčších hrobiek starovekej ríše https://t.co/4wKs3Ngizo #novinky22 hodiny dozadu
Čierna Hora otvára hranice a ruší všetky obmedzenia. Vstup možný bez karantény a testu https://t.co/Dl8zOkqGIV #letenky22 hodiny dozadu
Naomi Campbell je novou ambasádorkou turizmu v Keni. Nie všetci s tým súhlasia https://t.co/lpUyU6AAFy #novinky23 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 38€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky23 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore