Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Safe stay in Croatia. Chorváti uvoľnia niektoré opatrenia a čoskoro privítajú dovolenkárov

Safe stay in Croatia. Chorváti uvoľnia niektoré opatrenia a čoskoro privítajú dovolenkárov

Na minulotýždňovej tlačovej konferencii ministerka cestovného ruchu a športu Chorvátska, Nikolina Brnjac, a riaditeľ Chorvátskeho turistického združenia, Kristjan Staničić, predstavili projekt Safe stay in Croatia (Bezpečný pobyt v Chorvátsku), webovú platformu, na ktorej všetci záujemcovia alebo zainteresované strany nájdu informácie o bezpečnej dovolenke v Chorvátsku.

Reklama

Zacielia aj na Slovákov

Chorvátsko, vďaka dobrým epidemiologickým podmienkam, bolo minulý rok považované za bezpečnú destináciu, v čom chce pokračovať aj v roku 2021. Okrem už známej značky Svetovej rady pre cestovanie a cestovný ruch (WTTC) Safe Travels, bola navrhnutá národná značka s názvom Safe stay in Croatia, ktorá je dôležitým prvkom pre predstavenie Chorvátska ako bezpečnej a žiaducej destinácie, ale aj podnetom pre všetky zúčastnené strany v cestovnom reťazci – od čerpacích staníc po letiská, trajekty a hotely, prístavy, súkromné ubytovania, múzeá a ďalšie atrakcie k dodržiavaniu epidemiologických opatrení aj naďalej.

Záujemcovia o dovolenku v Chorvátsku si tak budú môcť skontrolovať, či turistické zariadenie, ktoré ich zaujíma, funguje podľa predpísaných epidemiologických opatrení a dodržiava všetky bezpečnostné protokoly.

„S predpísanými protokolmi sme pokryli viac ako 200 000 subjektov v pohostinstvách a poskytovateľov služieb v cestovnom ruchu“, uviedla ministerka Brnjac a dodala, že je dôležité zabezpečiť, aby národná značka bola k dispozícii všetkým zainteresovaným stranám v cestovnom ruchu a v cestovateľskom reťazci, čo sa podarilo dosiahnuť.

Propagačnú kampaň zrealizuje Chorvátske turistické združenie vo viacerých európskych štátoch vrátane Slovenska, ČR, Maďarska či Rakúska. „Chceme našim hosťom predstaviť protokoly a epidemiologické opatrenia vykonávané na všetkých úrovniach cestovného ruchu s cieľom zabezpečiť bezpečný a pohodlný pobyt v našej krajine“, uviedol Kristjan Staničić a dodal, že reklamné aktivity, okrem iného aj prostredníctvom videa, budú realizované na online kanáloch a sociálnych sieťach s hashtagom #SafeStayInCroatia.

Uvoľnia viaceré opatrenia

Pre vstup do Chorvátska je aktuálne potrebné predložiť negatívny výsledok testu, ktorý nie je starší ako 48 hodín. Ak niekto v posledných 3 mesiacoch prekonal Covid-19, nemusí predložiť negatívny výsledok testu. Vyžadovať od neho naopak budú potvrdenie o prekonaní koronavírusu. 

Od 1. marca plánuje krajina uvoľniť niektoré opatrenia, naďalej však vyzývajú na zvýšenú disciplínu a opatrnosť. Bary a reštaurácie budú môcť pripravovať jedlo a kávu na osobný odber a otvoria aj vonkajšie terasy.

Nosenie rúška je povinné vo všetkých vnútorných priestoroch, aj verejnej doprave. Vo vonkajšom prostredí je rúško odporúčané, ak nie je možné dodržať 1,5 metrovú vzdialenosť. 

Akciové letenky do Chorvátska

Zdroj: Webnoviny.sk / SITA


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore