Nájdeš nás aj na:

Amerika

Chicago je podľa Condé Nast Traveler najlepším mestom na návštevu v USA

Chicago bolo magazínom Condé Nast Traveler menované najlepším veľkým mestom pre návštevu v USA. Porazilo New York, Los Angeles, Las Vegas aj Miami. Veterné mesto sa stalo najlepším už šiesty rok po sebe.

Reklama

Okrem príznačných mrakodrapov je Chicago známe svojou legendárnou hudobnou a kultúrnou scénou. Má dokonca vlastný druh bluesovej hudby, tzv Chicago blues. Je tiež považované za srdce soulovej hudby na stredozápade USA. Slávna je aj miestna gastronómia. Oceniť treba lokálnu architektúru a úžasné múzeá.

chicago

Chicago okrem toho označujú za hlavné mesto piva USA. Nachádza sa tu viac pivovarov ako v celých spojených štátoch dokopy. Chicagske letisko O’Hare bolo tento rok tiez označené za letisko s najlepšou konektivitou na svete. Lieta sa odtiaľto do 262 destinácií.

Podľa záznamov Condé nast Traveler sa žiadnemu inému mestu v USA nepodarilo umiestniť sa na prvej priečke viac ako trikrát po sebe od roku 1987, keď bol zoznam prvýkrát publikovaný. Nedokázal to dokonca ani sám New York. Ten sa aktuálne umiestnil na piatej priečke.

10 najlepších veľkých miest v USA:

 1. Chicago, Illinois
 2. Honolulu, Havaj
 3. San Diego, Kalifornia
 4. Nashville, Tennessee
 5. New York City, New York
 6. Boston, Massachusetts
 7. San Francisco, Kalifornia
 8. New Orleans, Louisiana
 9. Washington, D.C.
 10. Seattle, Washington

Akciové letenky


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore