Nájdeš nás aj na:

Amerika

Letisko v Chicagu má najlepšiu konektivitu na svete. Predbehlo aj Londýn!

Medzinárodné letisko O’Hare v Chicagu sa prvýkrát od roku 2016 stalo najlepšie prepojeným letiskom na svete. Vyplýva to z aktuálnych údajov Official Aviation Guide (OAG), globálneho úradu pre informácie o leteckých službách.

Reklama

„Chicago je hrdé na to, že má jedno z najväčších svetových letísk, ekonomický motor pre náš región, ktorý spája obyvateľov Chicaga so svetom a svet s obyvateľmi Chicaga,“ uviedla pri tejto príležitosti starostka Chicaga Lori Lightfoot.

OAG analyzuje údaje o konektivite nepretržite už niekoľko rokov. Berie do úvahy veľkosť siete letiska a meria aj počet možných spojení v konkrétnom časovom rámci. „S celkovým počtom 66 medzinárodných destinácií obsluhovaných v auguste 2022 a umiestnením na treťom mieste na svete z hľadiska celkovej kapacity sa O’Hare dostalo na prvé miesto na svetovej scéne,“ povedal John Grant, hlavný analytik OAG.

K posilneniu globálneho hodnotenia konektivity Chicaga pomohlo veľké portfólio domácich a medzinárodných leteckých služieb vrátane 29 nových trás oznámených len v tomto roku. To zahŕňa nové domáce destinácie, ako aj nové a vracajúce sa medzinárodné lety – Tel Aviv, Auckland či Barcelona.

V konektivite sú na tom celosvetovo najlepšie najmä americké letiská. V top dvadsiatke sa nachádza až 13 amerických letísk.

TOP10 rebríček letísk s najlepšou konektivitou celosvetovo

 1. O’Hare Chicago, USA
 2. Dallas/Fort Worth, USA
 3. Atlanta Hartsfield-Jackson, USA
 4. Seattle-Tacoma, USA
 5. Denver International, USA
 6. Los Angeles, USA
 7. New York JFK, USA
 8. Mexico City, Mexiko
 9. Houston (Texas), USA
 10. Miami, USA

TOP10 rebríček letísk s najlepšou konektivitou v Európe

 1. Londýn (Heathrow), Veľká Británia
 2. Istanbul (IST), Turecko
 3. Paríž (Charles de Gaulle), Francúzsko
 4. Frankfurt, Nemecko
 5. Amsterdam, Holandsko
 6. Madrid, Španielsko
 7. Mníchov, Nemecko
 8. Atény, Grécko
 9. Istanbul (SAW), Turecko
 10. Barcelona, Španielsko

Zdroj: OAG

Akciové letenky do Chicaga


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore