Nájdeš nás aj na:

Tipy

Chcete, aby vám to vydržalo navždy? Cestujte spolu!

Chcete, aby vám to vydržalo navždy? Cestujte spolu!

Páry, ktoré spolu často cestujú, spolu aj zostanú. Tu sú dôvody prečo:

Reklama

Spolupracujete ako tím

Tímová práca a kopec kompromisov sa začínajú už samotným výberom destinácie, kúpou leteniek a plánovaním cesty. Na výlete či dovolenke sa zväčša vyskytnú nečakané či stresové situácie. Orientácia v neznámom prostredí, strata dokladov alebo zmeškanie letu či vlaku môžu byť pre dvojicu ťažkými skúškami. Ak ich však spolu zvládnete, zblížite sa a vybudujete si vzájomnú dôveru.

Zažívate spolu nové veci

Každá cesta vás nejakým spôsobom obohatí. Vyskúšate nové chute, uvidíte zaujímavé miesta alebo sa len jednoducho dostanete do nových situáciácií. Keď sa vrátite budete mať na čo spomínať a možno si nájdete nové spoločné záujmy – napríklad si po návšteve Japonska začnete pravidelne doma robiť sushi. Takéto na pohľad banality puto medzi vami významne upevňujú.

Máte prestávku od každodennej rutiny

Partnerský život veľmi ľahko skĺzne do stereotypu. Domov z práce, večera a maratón na Netflixe. Cestovanie vás z týchto zabehaných koľají vytrhne a opäť do vzťahu prinesie kúsok spontánnosti.

Vidíte sa v tom najhoršom i najlepšom

Tráviace problémy či viróza v tom najnevhodnejšom čase. Ak cestujete, prihodiť sa vám môže naozaj všeličo. Iné je dostávať sa z choroby v pohodlí domova a iné na cestách. Váš partner sa ľahko môže zmeniť na vynervovanú kôpku nešťastia a vy si to budete musieť odtrpieť s ním, lebo však nemáte veľmi kam utiecť. Aj toto však vášmu vzťahu prospieva. A naopak, pokiaľ ide všetko hladko, máte skvelú náladu a iskru v očiach, ktorú váš partner už možno nejaký čas nevidel.

Spoznáte svoje podivnosti

Pri cestovaní sa dá toho o človeku zistiť veľa. Čo si zbalí, ako sa správa v lietadle alebo ako reaguje v stresových situáciách. Spoločné cesty vám určite odkryjú niečo, čo ste o svojom partnerovi nevedeli. A čím viac toho o sebe viete, tým väčšia šanca je, že sa v spoločnom živote zosúladíte.

Rozprávate sa a spoznávate sa

Hodiny strávené presúvaním sa z bodu A do bodu B sú na rozhovory ako stvorené. Diskutovať môžete o svojich svetonázoroch či traumách z detstva. Získate o svojom partnerovi cenné informácie, ktoré vám môžu váš spoločný život ukázať z úplne inej perspektívy.

Získate spomienky na celý život

Keď toho spolu veľa zažijete, budete mať na čo spomínať. Budúce vnúčatá vaše príbehy určite ocenia

Pozrite si naše tipy na dovolenky vo dvojici: európske citybreaky a exotika.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    4.8/5 - (6 votes)
Komentáre
Hore