Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Cestovanie do Indie: platí povinná 14-dňová karanténa alebo test a registrácia

Cestovanie do Indie: platí povinná 14-dňová karanténa alebo test a registrácia

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Dillí informuje, že od 8. augusta 2020 platia nové podmienky pri prílete do Indie. Všetci cestujúci sa musia registrovať na portáli www.newdelhiairport.in aspoň 72 hodín pred plánovanou cestou. Povinná je karanténa – 7-dňová inštitucionálna (na vlastné náklady) a následne 7-dňová domáca karanténa. Výnimku z tohto pravidla môžu získať tehotné ženy, vážne chorí, resp. cestujúci s deťmi do 10 rokov za nasledovných podmienok: požiadať o výnimku aspoň 72 hodín vopred online na www.newdelhiairport.in Rozhodnutie, ktoré dostanú, je konečné. Píše o tom mzv.sk.

Reklama

Druhý spôsob, akým je možné získať výnimku, je predloženie negatívneho testu na Covid-19 pri prílete do Indie, ktorý nie je starší ako 96 hodín. Výsledok testu je tiež potrebné naskenovať a vložiť na portál na posúdenie, zároveň s čestným vyhlásením o pravosti poskytnutého testu. Testom sa je potrebné preukázať aj priamo na letisku na vstupe do Indie, rovnako ako kópiou čestného vyhlásenia o pravosti poskytnutého testu. Pri prílete do Indie sa cestujúci podrobia skríningu telesnej teploty a predložia požadované dokumenty.

Symptomatickí cestovatelia budú okamžite izolovaní a odvezení do karanténneho zariadenia.

Pasažieri, ktorí dostali na portáli výnimku z inštitucionálnej karantény, sa preukážu online rozhodnutím v svojom mobilnom telefóne/inom zariadení a potom môžu odísť do domácej karantény.

Cestujúci umiestnení do inštitucionálnej karantény v nej zotrvajú najmenej 7 dní a budú testovaní podľa príslušných nariadení.

V prípade pozitívneho testu budú asymptomatickí pacienti, resp. pacienti s veľmi miernymi príznakmi ochorenia izolovaní v domácej karanténe alebo v príslušnom Covid centre – verejnom alebo súkromnom. Pacienti s výraznejšími príznakmi a v ťažších stavoch budú prijatí do príslušných liečebných zariadení.

V prípade negatívneho testu budú prepustení do 7-dňovej domácej karantény. V prípade vývoja príznakov je potrebné informovať miestne príslušné orgány alebo národné call centrum na čísle 1075.

Jednotlivé zväzové štáty Indie môžu používať vlastné karanténne protokoly v súvislosti s lokálnou situáciou v príslušnom štáte. Detailné informácie o pandemickej situácii v Indii sú dostupné na stránke Ministerstva zdravotníctva a rodiny Indie: https://www.mohfw.gov.in/.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Lážo-plážo Cancún podľa „Starej Lišky“ (+super letenky na sezónu!) https://t.co/OCs49vj40y #letenky8 hodiny dozadu
Letisko na Zanzibare už umožňuje antigénové testovanie pre cestujúcich letiacich s KLM https://t.co/tSvPRBXJME #novinky8 hodiny dozadu
Egypt bude mať svoj prvý rýchlik. Spojí Červené more so Stredozemným https://t.co/LKLSdquRwE #novinky15 hodiny dozadu
Kostarika bez testu a karantény. 10 dôvodov prečo je to najlepšia destinácia na svete a letenky za 499€! https://t.co/RDEvkqMjNG #letenky16 hodiny dozadu
Hurá na Kubu: letenky na Varadero rezervuješ z Viedne od 489€! https://t.co/pqmUnP3PDU #letenky16 hodiny dozadu
Maldivy s Emirates v sezóne od 499€: leť super lacno z Budapešti! https://t.co/co2koyhG8I #dovolenky16 hodiny dozadu
Lufthansa už neponúkne jedlo zdarma. Sústrediť sa chce na kvalitu a životné prostredie https://t.co/69w4nvTFMU #novinky16 hodiny dozadu
Cestovanie do Gruzínska: od 1. februára sa ruší zákaz medzinárodných letov https://t.co/wCWGIeed3W #letenky17 hodiny dozadu
Otvorené Seychely a Srí Lanka, zrušené lety z Bratislavy a povinné respirátory na palube https://t.co/EVYzcQwhJk #novinky17 hodiny dozadu
Zatvorený zrejme až do konca roka. Nový Zéland zatiaľ neplánuje otvoriť hranice https://t.co/lwpya2faDv #novinky17 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore