Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Česko na 10 dní obnoví kontroly na hraniciach so Slovenskom. Súvisí to s nelegálnou migráciou

Česko na 10 dní obnoví kontroly na hraniciach so Slovenskom. Súvisí to s nelegálnou migráciou

Česko od polnoci zo stredy na štvrtok dočasne obnoví kontroly na hraniciach so Slovenskom. Dôvodom je zvýšená nelegálna migrácia, keďže cez Slovensko a Česko smerujú migranti najmä zo Sýrie do Nemecka. Informuje o tom Denník N.

Reklama

Opatrenie zavádza česká vláda zatiaľ na 10 dní, potom ho prehodnotí. Medzitým chce intenzívne rokovať so Slovenskom.

„Prechod hranice bude umožnený na určených miestach a, samozrejme, budú uskutočňované bežné kontroly pri prekračovaní štátnej hranice,“ hovorí český minister Vít Rakušan. „Musíme urobiť toto preventívne opatrenie, aby sme odradili migrantov od využívania tejto trasy,“ dodal premiér Petr Fiala.

Akciové letenky do Európy


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    4/5 - (1 vote)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore