Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Brusel zaviedol povinné rúška na verejnosti

Brusel zaviedol povinné rúška na verejnosti

Od dnes, stredy 12. augusta, je povinné nosenie rúška v Bruseli vo všetkých verejných priestoroch. Mesto sa rozhodlo pritvrdiť v opatreniach z dôvodu narastajúcich prípadov koronavírusu. Z Bruselu sa totiž stáva jedno z najzasiahnutejších miest v Európe.

Reklama

Rúška sú po novom povinné v parkoch, na uliciach a iných verejných priestranstvách. Predtým sa povinne nosili len v davoch na verejnosti a uzatvorených priestoroch ako napríklad nákupné centrá.

Nariadenie sa tak stalo jedno z najprísnejších z európskych hlavných miest. Podobné opatrenia zaviedli v júli aj v Madride. Belgicko bolo zasiahnuté novým koronavírusom vo veľkej miere a aktuálne patrí medzi najviac zasiahnuté v Európe, pokiaľ ide o počet nakazených na počet obyvateľov, píše Reuters.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore