Nájdeš nás aj na:
Dubaj

Novinky

flydubai chcú mať do konca prvého júnového týždňa v prevádzke všetkých 14 lietadiel Boeing 737 MAX

flydubai chcú mať do konca prvého júnového týždňa v prevádzke všetkých 14 lietadiel Boeing 737 MAX

Letecká spoločnosť Flydubai očakáva, že do konca prvého júnového týždňa bude mať v prevádzke všetkých svojich 14 lietadiel Boeing 737 MAX. Už vo štvrtok plánuje obnoviť lety 737 MAX do Pakistanu.

Reklama

Aerolínie Flydubai pripravili a vyčistili päť lietadiel, aby ich po dvoch rokoch od uzemnenia vrátili na oblohu, informuje o tom TASR. Regulačné úrady na celom svete v marci 2019 uzemnili lietadlá 737 MAX po dvoch smrteľných nehodách v Indonézii a Etiópii.

Úrad pre letectvo v Spojených arabských emirátoch zrušil zákaz letov vo februári 2021 po tom, ako americký Federálny úrad pre letectvo povolil ich návrat na oblohu.

Flydubai uviedol, že 12 krajín, do ktorých lieta, ešte neschválilo návrat tohto typu lietadla do prevádzky vrátane Ruska a Indie. Nasadí ich preto len na lety do krajín, ktoré už zákaz zrušili.

Spoločnosť Flydubai lieta na starších variantoch lietadiel 737 od začiatku svojej existencie v roku 2009. Dubajské aerolinky si objednali od výrobcu Boeing celkovo 251 modelov 737 MAX vrátane 14 už dodaných.

Letecká spoločnosť vlani dosiahla s americkým koncernom Boeing predbežnú dohodu o kompenzáciách za uzemnenie strojov. V utorok sa však odmietla vyjadriť k budúcim dodávkam 737 MAX. Vedúci údržby Glover dodal len toľko, že staršie modely 737 zostanú súčasťou flotily nasledujúcich 8 – 10 rokov, ale nakoniec ich nahradia nové typy MAX.

Zdroj foto: Boeing

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Tenerife v júni s letenkami a 4*hotelom za 486€ https://t.co/4NvUyaU3m0 #dovolenky2 hodiny dozadu
Cestovanie na Srí Lanku: podmienkou k vstupu je test a ubytovanie v hoteli Level 1 na prvé dva týždne https://t.co/znFyZQQ2BN #novinky3 hodiny dozadu
Najlacnejší PCR test: v Bratislave sa objednáš už od 37€ https://t.co/k5Fap3WeMP #novinky6 hodiny dozadu
Bari, Catania, Alicante. V lete 2021 objav autentické kúty Talianska a Španielska (letenky od 23€) https://t.co/Ct4I6M3LSR #cestopisy7 hodiny dozadu
Taliansko uvoľní opatrenia. Otvoria sa múzeá a povolené budú aj koncerty https://t.co/9gnqckniPt #letenky7 hodiny dozadu
Dnes oslavujeme Deň Zeme. Ktoré krajiny sú najzelenšie? https://t.co/9BAAy75V4W #cestopisy8 hodiny dozadu
Cestovať sa dá bezpečne aj počas pandémie: Adriana sa vybrala za vodnými športmi do Portugalska a Egypta https://t.co/jb470zuJ7V #cestopisy8 hodiny dozadu
Letenky do úchvatného Neapolu od 23€ aj na leto https://t.co/GF5k4h3zoP #letenky8 hodiny dozadu
Letné Porto za výbornú cenu od 42€ (priame lety z Viedne)! https://t.co/1mb7GGawfg #letenky8 hodiny dozadu
Lisabon v júni z Viedne spiatočne za 26€? WOW! Rezervuj teraz https://t.co/KRbuGr1D1H #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore