Nájdeš nás aj na:
brusel

Koronavírus

Vstup do Belgicka ako pred pandémiou: nie je potrebný test ani očkovanie

Vstup do Belgicka ako pred pandémiou: nie je potrebný test ani očkovanie

Pri vstupe do Belgicka sa turisti od 23. mája nemusia preukazovať COVID pasom, teda nepotrebujú dôkaz o očkovaní, negatívnom teste na koronavírus či podstúpiť karanténu.

Reklama

Od marca sa bary a reštaurácie už nemusia riadiť predpismi o predčasnom ukončení otváracích hodín a môžu ponúkať miesta vo svojej maximálnej kapacite. To isté, plná obsadenosť, platí aj pre koncertné sály, kiná a divadlá.

Ministerka vnútra Annelies Verlindenová oznámila, že vláda sa rozhodla pre uvoľnenie protipandemických opatrení vzhľadom na „priaznivý vývoj“ boja proti covidu-19.

Prestala platiť aj povinnosť nosiť ochranné rúška na verejných priestranstvách a v školách. Premiér Alexander De Croo však odporučil nosenie ochranného rúška na miestach, kde nie je možné dodržať bezpečnú vzdialenosť medzi ľuďmi. Ochranné rúška zostali povinné pre osoby staršie ako 12 rokov v zdravotníckych zariadeniach, nemocniciach, domovoch sociálnej starostlivosti a v prostriedkoch verejnej hromadnej dopravy.

Zmeny sa týkajú aj pravidiel cestovania. Od piatka 11. marca sa zrušila všeobecná povinnosť vyplniť formulár na vyhľadávanie cestujúcich (PLF) pri vstupe de Belgicka. Vyplnenie formulára zostáva povinné len pre tých, ktorí cestujú do Belgicka s prepravcom z tretej krajiny, ktorá nie je na takzvanom „bielom zozname“ EÚ.

Akciové letenky do Belgicka na rok 2021

Pred cestou odporúčame overiť podmienky vstupu na mzv.sk.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore