Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Barcelona: 7 tipov, čo robiť v srdci Katalánska

Barcelona: 7 tipov, čo robiť v srdci Katalánska

Chceš stráviť víkend v nejakej zaujímavej európskej destinácii, kde je okrem iného krásne teplo? Rezervuj si lacné letenky do Barcelony alebo letecké pobyty za akčné ceny! Čaká ťa kopec historických pamiatok, more, príjemné teplé podnebie, výborné španielske jedlo i bohatý kultúrny program a nočný život. Barcelona ťa bude baviť!

Panorama města Barcelony
Vitaj v jedinečnej Barcelone!

1. Urob si piknik na pláži

Barcelona je veľké mesto, ktoré má jednu obrovskú výhodu. Nachádza sa totiž priamo pri mori. Poznávacie miesta môžeš teda zahájiť rovno na mestskej pláži Barceloneta. Kúp si niečo pod zub a urob si piknik alebo sa prejdi po príjemnej promenáde. Cesta ťa privedie aj na ďalšie barcelonské pláže obklopené reštauráciami a barmi. Celá štvrť Barceloneta je vychýrená rybími špecialitami a morskými plodmi.

Městské pláže přímo v Barceloně
Mestské pláže priamo v Barcelone

Ak si prišiel do Barcelony na dlhšiu dobu, môžeš si požičať auto a vydať sa na výlet k pekným plážam na severe. Obľúbené letoviská v okolí Barcelony sú najmä Costa del Maresme a Costa Brava.

Pobřeží Costa Brava u Barcelony
Neďaleké pobrežie Costa Brava

2. Do barcelony za jedlom

Hlavné katalánske mesto je rajom jedla. Prehliadkou gastronómie je hlavne barcelonská trieda La Rambla, ktorú tvorí mnoho reštaurácií všetkých druhov. V Barcelone sú, podobne ako v celom Španielsku, veľmi typické jednohubky tapas. Špeciálne tapas bary nájdeš v meste na každom rohu. Ako tapas často podávajú aj kalamáre, krevety alebo dokonca slimáky. Obľúbená je i paella, ktorá pochádza z Valencie. Pri jedle nemôže samozrejme chýbať víno alebo sangria!

Dlouhá barcelonská ulice La Rambla
Dlhá barcelonská ulica La Rambla

Určite sa choď pozrieť na najstarší barcelonský trh La Boqueria. Uvidíš tam nevídaný výber ovocia, zeleniny, syrov a kvalitných španielských údenín. Tržnica je otvorená každý deň okrem nedele. Objavíš ju približne v polovici dlhej triedy La Rambla.

Ovocné tržiště La Boqueria v Barceloně
Ovocné trhovisko La Boqueria v Barcelona

3. Prejdi sa po Gaudího pamiatkach

Barcelona patrí k najnavštevovanejším mestám sveta, a preto pri najväčších pamiatkach natrafíš celoročne na veľké rady ľudí. Nenechaj sa však odradiť čakaním, pretože budovy slávneho architekta Antoni Gaduího sú naozaj jedinečné. Hlavným symbolom mesta je pompézny chrám Sagrada Familia, ktorý stále nebol dokončený. Zakúpením vstupného prispeješ na jeho dostavbu. Podľa posledných diskusií by mala byť stavba hotová približne v roku 2030.

Sagrada Familia mistra Gaudího
Sagrada Familia majstra Gaudího

Medzi ďalšie Gaudího diela patria krásne domy Casa Milá (La Pedrera), Casa Batlló a tiež jedinečný Gaudího park Güell. Pokiaľ sa do farebného parku vydáš pred 8. hodinou ráno, vyhneš sa plateniu vstupu a davom turistov.

Osobitá Gaudího architektura
Charakteristická Gaudího architektúra
Barevný park Güell je plný schodišť, sloupů a zajímavých soch
Farebný park Güell je plný schodov, stĺpov a zaujímavých sôch

Kde sa ubytovať? Pozri si ponuku hotelov v Barcelone.

4. Pozri sa na Barcelonu z výšky

Pekné výhľady na mesto sa ti naskytmú z veží chrámu Sagrada Familia i zo spomínaného parku Güell. Neďaleko parku objaviš kopec Turó de la Rovira s vojenskými bunkrami Bunkers del Carmel. Pri tejto pamiatke na teba čaká pokojnejší 360-stupňový pohľad na okolie. Ďalší skvostný výhľad na Barcelonu je z lanovky, ktorá mieri od pláže na kopec Montjuic. Rovnomenný park ponúka svojim návštevníkom celú radu atrakcií. Nájdeš tu mnoho múzeí aj slávny Olympijský štadión. Mesto môžeš obdivovať z výšky aj z barcelonských roof top barov a hotelov. Strešnou terasou sa pýši aj obchodný dom Las Arenas.

Pohled na Barcelonu z chrámu Sagrada Familia
Pohľad na Barcelonu z chrámu Sagrada Familia

5. Kúp si vstupenku na futbal

Pozri sa, či v termíne tvojej cesty do Barcelony práve nehrá najslávnejší katalánsky klub FC Barcelona. Futbalový štadión Barcelony – Camp Nou je najväčší v Európe a dokonca druhý najväčší na svete. Na jeho tribúny sa počas futbalového zápasu vojde takmer 100 tisíc ľudí. Bude to výnimočný zážitok! Pokiaľ sa zápas nekoná, navštív aspoň múzeum FC Barcelona, ktoré sa nachádza vedľa štadiónu. V rámci prehliadky spoznáš slávnu históriu klubu a uvidíš vyhrané trofeje. V Barcelone hrá najvyššiu španielsku ligu aj RCD Espanyol. Priaznivci športu ocenia i Olympijský štadión, kde v roku 1992 prebiehali letné Olympijské hry.

V Barceloně sídlí jeden z nejslavnějších klubů světa FC Barcelona
V Barcelone sídli jeden z najslávnejších klubov sveta FC Barcelona

6. Barcelona žije aj v noci!

V celom Španielsku sa chodí za nočnou zábavou veľmi neskoro a väčšina klubov sa zapĺňa až po druhej hodine ráno. Najznámejšie kluby nájdeš v bývalej priemyselnej štvrti Poble Neu. Spoznáš ju podľa 145 metrov vysokého mrakodrapu La Torre Agbar. Do klubu Razzmatazz, kde pravidelne vystupujú aj známe hudobné skupiny, sa vojde až 5 tisíc ľudí. V Barcelone objavíš kluby so všetkými hudobnými štýlmi. Reggae klub Síncopa tu chvíľu prevádzkoval známy hudobník Manu Chao. Medzi ďalšie obľúbené kluby a bary patrí napríklad Sidecar, Glaciar alebo Super Glüh. Na večierky narazíš aj v plážových kluboch priamo pri mori. V Barcelone prebieha každý deň mnoho kultúrnych podujatí.

Noční život v Barceloně je divoký!
Nočný život v Barcelone má čo ponúknuť

7. Ži v meste ako miestni

Pri návšteve veľkých miest sa nám osvedčilo zvoľniť tempo, nepobiehať hore-dole po pamiatkach a užiť si život ako miestni obyvatelia. Samozrejme záleží na tom, koľko máš na výlete času. Ak ho máš dosť, požičaj si napríklad bicykel alebo korčule a vydaj sa do niektorého z parkov. Môžeš si ísť zabehať alebo zahrať plážový volejbal pri mori.

Běž si zaběhat do barcelonských parků
Choď sa prejsť alebo zabehať do barcelonských parkov

Nikam sa neponáhľaj! Užívaj si slnko, teplé počasie a celkovú atmosféru jedného z najkrajších európskych miest!

Rezervuj si lacné letenky do Barcelony.

Pre Pelipecky napísal cestovateľ Karel Štepánek.

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Výpredaj Ryanair: Letenky z Bratislavy od 15€ https://t.co/iMSfh3lrL62 hodiny dozadu
Bangkok s Emirates! Letenky z Bratislavy i Viedne od 449€ https://t.co/MhsbdhakdO4 hodiny dozadu
PECKA: New York a Los Angeles od 229€! https://t.co/Zp36P5gzkd4 hodiny dozadu
Porovnali sme akciové letenky do Bangkoku. Najlacnejšia vyjde 379€, najlepšie 5 stoviek: https://t.co/f7OahgMimB5 hodín dozadu
Chystáš sa do Petrohradu? Od októbra už cestuješ na elektronické víza! https://t.co/USASOubYk85 hodín dozadu
KLESLA CENA! Priame lety do USA od 349 EUR: https://t.co/Xe0hKMHvRY19 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Hotel s raňajkami, letenky a horúca dovolenka na Cypre za 269€ https://t.co/y4hUMIl7kf1 deň dozadu
Ďaleký ostrov Guam za parádnu cenu: https://t.co/rzdEshnVFi1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore