Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Barcelona takmer zadarmo? Dá sa to!

Barcelona takmer zadarmo? Dá sa to!

Na návštevu katalánskej metropoly naozaj nepotrebujete veľa peňazí. Barcelona sa totiž vyznačuje skvelými atrakciami a veľa z nich je zadarmo. S našimi tipmi mesto spoznáte a zároveň ušetríte.

Reklama

Múzeá

Veľa múzeí a gelérií má vyhradené časy, kedy je ich návšteva bezplatná. Buď je to jeden celý deň v týždni alebo vo večerných hodinách.

Festivaly

V Barcelone to žije počas celého roka. Nie je problém natrafiť na nejaký menší či väčší festival, kde sa zabavíte dosýta a nikto od vás nebude pýtať vstupné. Najznámejšie sú Festa Major de Gracia v auguste alebo Festes de la Merce koncom septembra.

Akciové letenky do Barcelony

Neprehliadnite tiež:

Trhy

Barcelončania milujú svoje trhy a vy si ich zamilujete tiež. V meste je ich hneď niekoľko – najznámejší Mercat de la Boqueria však býva plný, ak si chcete atmsféru trhov vychutnať vo väčšom pokoji, zamierte na Mercat de Santa Caterina alebo Mercat de la Llibertat in Gracia.

La Rambla

Kto sa neocitol na tejto ulici, akoby v Barcelone ani nebol. Prechádzka po La Rambla je zážitkom, no skúste si ho naplánovať na skoré ráno, keď ešte ulicou neprúdia davy ľudí.

Modernistická architektúra

Tri skvosty modernizmu na jednej ulici a zadarmo. Vydajte sa po Passeig de Gracia a kochajte sa nádhermými fasádami – Casa Lleó Morera, Casa Amatller a Gaudího Casa Batlló.

Pláže

Barcelona má krásne pláže, kde dobre padne oddýchnuť si po náročnom dni plnom obdivovania jej krás. Najznámejšou plážou je určite Barceloneta, čo znamená, že sa na nej zastaví aj najviac turistov. Menej plná je zvyčajne severná Fórum.

Nenechajte si ujsť:

Joan Miró

Umenie slávneho barcelonského rodáka Joana Miróa si môžete užiť aj bez toho, aby ste platili vstupné v jeho múzeu. Veľa z jeho tvorby s totiž nachádza priamo v barcelonských uliciach. Napríklad ikonická socha Žena a vták, mozaika pri hlavnom vchode na La Rambla alebo aj časť steny na terminále 2 barcelonského letiska.

Born Centre de Cultura i Memoria

Kolíska katalánskeho separatizmu – ide o starú budovu trhu, ktorej základy tvoria budovy zrútené počas okupácie Barcelony kráľom Filipom V. v roku 1714. Práve tento rok Katalánci považujú za začiatok túžby po odtrhnutí sa od Španielska.

Gotická štvrť

V tejto štvrti vám odporúčame stratiť sa v spleti obchodíkov a malých námestíčok. Dominantou štvrte je La Catedral – neogotický kostol, ktorý si môžete prehliadnuť úplne zadarmo.

El Raval

Ďalšia časť Barcelony, ktorá stojí za návštevu je El Raval. Susedí s gotickou štvrťou, no ponúka úplne iný zážitok. Vyhľadávajú ju pouliční umelci a cestovatelia z celého sveta. Jej súčasťou jej aj Múzeum súčasného umenia, ktorého expozície sú v sobotu v podvečerných hodinách s bezplatným vstupom.

Parc de la Ciutadella

Ak v Barcelone oddychovať, tak jedine v krásnom Parc de la Ciutadella. Zábavu si tam nájdu dospelí aj deti a každého uchváti obrovský vodopád a jazero, na ktorom sa dá člnkovať.

Font Mágica

Fontána postavená pre účely svetovej výstavy v roku 1929 ohuruje tisíce turistov dodnes. A nečudo, dokonale zosynchonizované prúdy vody, svetlá a hudba sú nádherným zážitkom pre každého návštevníka Barcelony.

Montjuic

Kopec týčiaci sa nad mestom ponúka všakovaké aktivity. Prechádzky záhradami, obhliadku hradu, ktorý sa nachádza na vrchole, no najmä úžasné výhľady na celé mesto.

Blší trh Encants

Miesto ako stvorené pre milovníkov starožitností, ručne vyrábaných vecí a starého oblečenia. Dajú sa tam nájsť krásne kúsky, no tiež veľa „odpadu“. Ak však nič pekné nezískate, nezúfajte – dá sa tam aspoň dobre najesť.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

    5/5 - (5 votes)
Komentáre
Hore