Nájdeš nás aj na:

Ázia

Láka ťa Thajsko? Máme Bangkok s Turkish Airlines za 439€!

Láka ťa Thajsko? Máme Bangkok s Turkish Airlines za 439€!

Tvoja návšteva Thajska sa väčšinou nezaobíde bez zastávky v hlavnom meste. A vlastne, bola by veľká škoda ho vynechať! Bláznivý Bangkok pôsobí chaoticky, ale má svoje jedinečné čaro. Davy ľudí, pouličné stánky s jedlom, budhistické chrámy, loďky na rieke aj všadeprítomné trúbiace tuk-tuky si nakoniec predsa len zamiluješ. Akciové letenky do Thajska si navyše rezervuješ veľmi lacno.

Reklama

Teraz sa objavila výborná ponuka Turkish Airlines na aj vrámci hlavnej sezóny (marec – november). Turecké aerolinky sú známe svojimi špičkovými službami už v ekonomickej triede. Na ceste do Bangkoku bude o teba výborné postarané: komfortné sedenie, výborné jedlo, zábavný systém a samozrejmosťou je 30kg podpalubná batožina. Navyše, prestup v Istanbule je aj pri tejto letenke veľmi pohodlný.

Ako vyzerá let s Turkish Airlines

Čo sa týka cestovania v ekonomickej triede, Turkish Airlines môže konkurovať len veľmi málo leteckých spoločností. Poďte sa spoločne s nami pozrieť na to, čo všetko vás čaká cestou na Cancún so spoločnosťou Turkish Airlines.

Priestoru na nohy máte skutočne veľa, lakťové opierky sú komfortné a aj s výškou 190 cm sedíte s rovnakým komfortom, ako ľudia nižšieho vzrastu.
Samozrejmosťou je polohovanie sedadla, viete ho sklopiť dozadu o 15 centimetrov a pracovať viete aj s opierkou hlavy, ktorá je zľava i sprava polohovateľná. A ešte ten priestor pre nohy – 78 centimetrov dostanete v rámci európskych letov len málokde – ak sa bavíme o bežnej ekonomickej triede.

Ekonomická trieda cestou do Istanbulu:

V ekonomickej triede dostanete klasický príbor, a namiesto malého snacku (tak ako to býva zvykom pri krátkych letoch v rámci Európy) dostanete plnohodnotné menu – obsahujúce dve menšie jedlá, dezert, vodu a akýkoľvek alkoholický (pivo, víno) alebo nealkoholický nápoj z ponuky.

Ekonomická trieda cestou z Istanbulu do exotiky:

Pri dlhom lete si môžete vyberať z viacerých jedál a vzhľadom k dĺžke letu dostanete aj viackrát jedlo. My sme cestovali vyše 13 hodín, preto sme dostali dve hlavné jedlá, niekoľko snackov a neobmedzené množstvo nápojov (alkoholické a nealkoholické).
Multimediálny svet, s ktorým by ste pokojne mohli letieť aj týždeň v jednom kuse a neomrzel by vás. Ak ste milovníkom filmov, vyberáte z desiatok najnovších, najobľúbenejších a samozrejme aj podľa žánrov. Pri dlhých letoch dostanete k dispozícii aj lepšie slúchadlá, pohodlný vankúš a deku na zohriatie.
Kozmetický balíček obsahuje zubnú kefku, zubnú pastu, štuplíky do uší a klapky na oči pre komfortnejši spánok, balzam na pery, cool ponožky a papučky s logom Turkish Airlines.

A čo v Bangkoku? Tu sú naše tipy

Bangkok je výborný odrazový mostík pre dovolenku v Thajsku. Ak v tomto meste zostaneš na pár dní, urobíš dobre. K dispozícii je množstvo atrakcií a pamiatok. Vyberáme sedem najlepších:

Vitaj v Bangkoku!

1. Začni v Kráľovskom paláci

Aj sa ubytuješ v okolí ulice Khao San Road, dôjdeš k najväčšej pamiatke Bangkoku bez problémov pešo. Ak je tvoj hotel alebo hostel ďalej od centra, môžeš si zaplatiť tuk-tuk. Na vodičov si dávaj pozor a cenu si vždy dohodni dopredu. Priprav sa na každodenné zjednávanie, ktoré je súčasťou väčšiny ázijských kultúr. Ceny jedla sa spravidla nezjednávajú.

Vstup do Kráľovského paláca ťa vyjde na cca 500 bahtov. Muži aj ženy musia mať v chráme zahalené kolená a ramená. Dovnútra ťa nepustia ani v sandáloch, a preto si oblečenie a obuv starostlivo priprav. Najväčším lákadlom areálu je nefritová soška Smaragdového Buddhu. Nájdeš ju v chráme Wat Phra Kaeo, ktorý spoznáš podľa jeho zlatých striech. Architektúra komplexu chrámov a parkov je úžasná! Asi 10 minút pešej chôdze od Kráľovského paláca objavíš ďalší skvost, ktorým je chrám Wat Pho s obrovskou sochou zlatého ležiaceho Budhu. Socha, ktorá zobrazuje Buddhu vstupujúceho do nirvány, meria na dĺžku takmer 50 metrov.

Bangkok ukrýva ohromné budhistické chrámy


2. Zbehni na plávajúci trh

Plávajúce trhy v Bangkoku rozhodne stoja za pozornosť, hoci sú veľkým turistickým cieľom. Uvidíš, ako kedysi vyzerala výmena tovaru, keď v Thajsku ešte neexistovalo toľko áut a ciest. Cez víkendy je otvorený trh Taling Chan, ktorý sa nachádza priamo v centre. Na tento trh je lepšie ísť taxíkom alebo autobusom, pretože vodiči tuk-tukov ťa často odvezú do obchodu svojho známeho alebo na iné miesto. Je to taký ich malý trik na turistov.

Plávajúce trhy v Thajsku sú veľmi zábavné

Mnoho ľudí sa vydáva autobusom na vzdialenejšie a väčšie plávajúce trhy Amphawa alebo Damnoen Saduak mimo Bangkoku. Asi 10 kilometrov od komerčného Saduaku nájdeš ďalší vodný trh Tha Kha. Toto miesto je pokojnejšie a nesústredí sa len na turizmus. Ľudia tu skutočne obchodujú medzi sebou. Daj si nejaké typické thajské jedlo a pozoruj farebný život okolo. Zážitok na teba čaká aj na klasickom trhu mimo vodnej plochy! Jedným z najväčších trhov v Ázii je Chatuchak market, kde môžeš pokojne stráviť niekoľko hodín a nakúpiť najrôznejšie veci!

3. Prejdi sa po Ram Buttri a Khao San Road

V oblasti slávnej ulice Khao San Road uvidíš veci, o ktorých sa ti ani nesnívalo. Je to miesto, kde naplno prepuká hlavná zábava v Bangkoku. Reštaurácie, bary a kluby sú všade, kam sa pozrieš. Alkohol tú tečie prúdom.

Na iné drogy však zabudni, lebo za ich držanie je v Thajsku aj trest smrti! Korupcia v krajine je veľká a drogová mafia často spolupracuje priamo s políciou. Cudzincom predajú drogy, informujú políciu a potom spoločne vymáhajú peniaze s hrozbou thajského väzenia. V Bangkoku sa preto maj na pozore, aby si sa nejakým nedopatrením nedostal do problému.

Na Khao San Road to skrátka žije! Stretneš tú prostitútky, transvestitov, falošných výrobcov študentských preukazov, masérky aj zápasníkov thajského boxu. Nebudeš veriť vlastným očiam, čo sa v miestnych kluboch odohráva. Môžeš si byť istý, že Bangkok nikdy nespí!

Nočný život v Bangkoku

Pozri sa aj na výhodné ceny leteckých pobytov v Thajsku.

4. Navštív modernú štvrť Silom a park Lumphini

Do finančnej štvrti Silom sa dopravíš jednoducho. Metrom alebo nadzemnou dráhou Skytrain. Žije a pracuje tu mnoho bohatých ľudí. V Silome narazíš na mnoho veľkých obchodných centier, kam sa môžeš vybrať za nákupom lacnej elektroniky. Zájdi sa pozrieť napr. do nákupného strediska Siam Mall. Od mrakodrapov a kancelárií ľahko utečieš do neďalekého príjemného parku Lumphini. Všadeprítomná zeleň a jazierka sú oázou pokoja rušného Bangkoku. Z výškových budov v okolí budeš mať skvelý výhľad na mesto! Ak sa neubytuješ v jednom z luxusných hotelov, zájdi si aspoň na drink do strešných barov. Obľúbený je najmä Red Sky Bar alebo Vertigo Grill and Moon Bar s 360˚ výhľadom.

Mrakodrapy v Bangkoku

5. Objav čínsku štvrť China Town

Večer sa vyber na jedlo do čínskej štvrti. Na ulici Yaowarat Road sa odjakživa servírujú tie najlepšie pouličné špeciality. V čínskej štvrti uvidíš tiež veľa obchodíkov, kde si nakúpiš zaujímavé čínske suveníry. Ak si ešte v Ázii nevyskúšal milovaný aj nenávidený durian, tak máš teraz jedinečnú možnosť. Toto tropické ovocie má veľmi silnú vôňu a jeho preprava je preto zakázaná napr. v mestskej hromadne doprave. Nezabudni nahliadnuť ani do čínskych chrámov. Odporúčame ti tiež svätyňu Erawan, kam miestni ľudia nosia kvety.

Pouličné jedlo v Bangkoku
Vyber sa do štvrte China Town!

Pravá thajská masáž

Thajsko by si nemal opustiť bez vyskúšania thajskej masáže. Bangkok je samozrejme centrom všetkých možných služieb. Cena by sa mala pohybovať do 250 bahtov. Veľmi nás prekvapilo, že je thajská masáž tak trochu bolestivá, pretože masérka tí do tela „borí“ lakte i kolená. S niekoľkými výkrikmi sa to však dalo vydržať a po hodine masáže sme sa nakoniec cítili skvele. Na ulici Rambuttri sa môžeš nechať po masáži skrášliť a dopriať napr. manikúru, pedikúru alebo najrôznejšie čistenie pleti. Pri pedikúre som dostal zadarmo masáž chrbta a zadku. Neviem, či to bola normálna súčasť procedúry, ale bolo to príjemné.

Thajská masáž je pomerne bolestivá záležitosť

7. Na výlet do mesta Ayutthaya

Mesto Ayutthaya sa nachádza asi 80 kilometrov od Bangkoku. Ľahko si tam možno urobiť pekný jednodenný výlet. Starodávne ruiny, budhistické chrámy a sochy vytvára jedinečný historický komplex. Chrám Wat Lokkayasutha sa pýši sochou ležiaceho Budhu. Súčasťou areálu sú aj krásne parky a palác Bang Pa-In umiestnený na jazere. Veľkej pozornosti sa teší známa hlava Budhu v koreňoch stromu. Medzi pamiatkami sa budeš najlepšie pohybovať na bicykli alebo tuk-tukom. Ak máš viac času, zostaň v Ayutthaya cez noc. Miesto je v porovnaní s Bangkokom oveľa pokojnejšie a dýchne na teba skvelou energiou!

Nádherné thajské pamiatky

Bangkok je samozrejme známy aj jedlom! Thajská kuchyňa je zásluhou jednou z najznámejších na celom svete. Môžeš sa zúčastniť aj mnohých ponúkaných kurzov varenia a naučiť sa pripravovať napríklad výborné zelené karí!

Tak ako, už máš letenky do Bangkoku?

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Nórsko od 15. júla otvorí hranice pre viaceré krajiny vrátane Slovenska https://t.co/3muQH1DkbK #novinky1 deň dozadu
Od dnes sa z Bratislavy lieta do Malagy, od zajtra na Sardíniu https://t.co/iSbYDx4Q1u #letenky1 deň dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník (aktualizované) https://t.co/wADZn4OYHE #letenky1 deň dozadu
Hotel Srdiečko. Južné svahy Nízkych Tatier vás obklopia srdečnosťou https://t.co/T2KHbp20JJ #cestopisy1 deň dozadu
Aerolinky LEVEL zrejme skončia aj vo Francúzsku, ponúkali lacný Karibik https://t.co/Y1s0HxtaVD #novinky1 deň dozadu
Ryanair má 35 rokov. Začínal s jedným lietadlom a 25 zamestnancami! https://t.co/Uxed65W35f #letenky1 deň dozadu
Grécko ponúka turistom zľavy na letenky a rodinné akcie https://t.co/9kSuV7g8cY1 deň dozadu
Etihad Airways budúci týždeň spustia novú nízkonákladovku v Abu Dhabi https://t.co/HWcbMY9kD7 #novinky1 deň dozadu
Taiwanské letisko ponúka falošné lety pre ľudí, ktorí už bez cestovania nevydržia https://t.co/xlxRCSvjnP #novinky1 deň dozadu
Baleárske ostrovy zavádzajú povinné rúška. Výnimkou je len pobyt na pláži https://t.co/NP950q36QY #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore