Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Bali je miesto, na ktorom sa rád stratíš. Užitočné tipy na cestu

Bali je miesto, na ktorom sa rád stratíš. Užitočné tipy na cestu

So slovom Bali sa v mysliach vynára obraz raja krásnej prírody a exotických zážitkov. Bohatá a rozmanitá kultúra láka mnohých cestovateľov. Zoznam miest, ktoré tu môže človek vidieť, je hádam nevyčerpateľný. Motivácia na Bali vycestovať je veľká, no ako zabezpečiť, že všetko prebehne hladko? S našimi tipmi môže byť tvoja dovolenka o niečo príjemnejšia.

Vedel si o Bali, že…?

Bali, tropický raj na Zemi, je všeobecne známe svojimi bielymi plážami. Preto ťa môže prekvapiť, že tu nájdeš aj čierne pláže, ktoré sú však rovnako očarujúce. Sú vytvorené aktívnymi sopkami. Napriek tomu že vzbudzujú dojem špiny a čierny piesok vyžaruje viac tepla, navštíviť ich je úžasným zážitkom.

Tieto veci musíš na Bali zažiť

Ubud opičí les: Na okraji mesta Ubud sa nachádza jeden z lesov sivých dlhochvostých makakov a hádam aj najznámejší z nich. Poznať ho môžeš aj pod názvom Svätý les opíc Padangtegalu. Vďaka komunitnému projektu je les stále veľmi zachovaný. Pozoruj opice v ich prirodzenom prostredí, hojdajúce sa na plátených strechách či vychutnávajúce si čerstvé banány. V lese nájdeš aj nádherné staroveké chrámy s fascinujúcimi sochami pokrytými machom.

Chrám Uluwatu: Tento chrám patrí k miestnym najdôležitejším morským chrámom. Jeho dramatická poloha na juhozápadnom kraji polostrova je doplnená interiériom, ktorého steny sú pokryté zložitými rezbami z bájnej mytológie. Hoci doň môžu vstúpiť len uctievači hinduistického náboženstva, ty si užiješ nádherný výhľad z útesu.

Vodopády Banyu Wana Amertha: Skrytý poklad Bali je skupina troch vodopádov. Farebné kríky, bambusové chatky a mosty v ich okolí dotvárajú dychberúcu scenériu.

Kávová plantáž Bali Pulina Agro Tourism: Opri sa a relaxuj. Ak niekde oceníš šálku kávy, tak to určite bude na tejto známej plantáži. Zaži ochutnávku rôznych druhov kávy a čaju. Hoci sú tu ceny nápojov pomerne vysoké, môžeš si vychutnať aspoň autentický zážitok.

Ryžové terasy Tegalalang: Neuveriteľný pohľad na polia rozhliehajúce sa všade, kam dovidíš. Odtiaľto pochádzajú jedny z najkrajších fotografií z Bali. Farmári, ktorí ryžové polia vlastnia, radi pozývajú turistov na zelený kokosový nápoj.

Netradičný turista

Navštív Kintamani s výhľadom na aktívnu sopku a spoznaj balijskú kultúru i tropické plantáže.

Máme niečo aj pre dobrodruhov – rafting na divokej rieke Telaga Waja.

Máš rád východy slnka? Tak si vychutnaj jeden unikátny z vrchu Mount Batur s raňajkami pripravenými nad parou aktívnej sopky.

Všetky netradičné výlety, ktoré môžeš zažiť na Bali, nájdeš TU.

Stretni sa s tigrom po ceste na Bali

Bangkok, Taipei a Bali počas jednej dovolenky? Zabi tri muchy jednou ranou vďaka pelikánskemu Multicity.

Ubytuj sa pohodlne a štýlovo

Hotel Ibis Styles Bali Benoa*** ponúka moderne zariadené ubytovanie s vonkajším bazénom a nachádza sa len 5 minút jazdy od nákupnej oblasti Bali Colletion. Vypelikánovali sme aj hotel s letenkou na Bali od 799 eur!

Užitočné mobilné aplikácie

The Bali Bible: Unikátny sprievodca so zoznamom všetkého, čo by si mal vidieť. Cestovanie po Bali je s touto apkou zábavné, ľahké a bezproblémové. Svoju cestu si môžeš vopred naplánovať, uložiť a aplikáciu môžeš používať aj offline.

GOJEK: Aplikácia, pomocou ktorej si môžeš zohnať taxík, či už preferuješ motorku alebo auto. Okrem toho slúži aj na objednávanie jedla z vybraných reštaurácií i nákup potravín.

Na Bali bude veľa slniečka! Ochráň si oči aj štýl s týmito slnečnými okuliarmi I love travel.

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Bali s letenkami, hotelom, raňajkami a sprievodcom za 819€! https://t.co/we25GYsc5X2 hodiny dozadu
Maldivy s 5* Qatar Airways za 529€ UŽ LEN DNES: https://t.co/2ttRHTQGO35 hodín dozadu
Kanada za 369€! OMG, ideme: https://t.co/nsCuM3ZswT5 hodín dozadu
Bol(a) si už v Strednej Amerike? Kúp si letenky do Guatemaly alebo Belize od 489€! https://t.co/28JqRpRdDM5 hodín dozadu
Phuket za 539€ z Viedne! https://t.co/Jm7M2UKvJc8 hodín dozadu
ARGENTÍNA: Leť do Buenos Aires za 549€ https://t.co/yoLyOEvgt09 hodín dozadu
LETENKA DŇA: Bangkok v hlavnej sezóne za 399 EUR https://t.co/i45ynt354924 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Letenky + hotel + víza zadarmo. Kam? No predsa do Petrohradu: https://t.co/ZVYSlemjsf1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore