Nájdeš nás aj na:
nusa penida

Ázia

Objav Bali a jeho okolie: ostrov Nusa Penida (kompletný itinerár + letenky za 719€)

Nusa Penida je krásny ostrov neďaleko Bali. Aj napriek svojej turistickej vyťaženosti si zachoval panenskú prírodu. V tomto článku nájdeš super letenky a kompletný itinerár na 2 dni v tomto raji.

Reklama

TOP letenky na Bali

Ako sa sem dostaneš?

Dostaneš sa sem loďou priamo z Bali, Lomboku či Gili. Premáva niekoľkokrát do dňa. Cena jednosmerného lístku sa pohybuje okolo 140 IDR (9,20€) z Bali.

Nusa Penida a doprava po ostrove

Po ostrove môžeš chodiť na skútri alebo na aute. Požičanie skútra na deň sa pohybuje okolo 7€. Pokiaľ si chceš prenajať súkromného šoféra s autom, tak zaplatíš približne 30€ na deň. Ten s tebou pôjde aj na všetky miesta a bude ťa fotiť. Pokiaľ ideš ako väčšia skupina ľudí, určite sa oplatí si zobrať auto s vodičom, je to pohodlnejšie a uvidíš toho omnoho viac. Cesty na Nuse nie sú veľmi dobré, preto si treba dávať veľký pozor. V niektorých úsekoch sú cesty úzke, v iných ide o prašnú cestu s kamienkami.

nusa penida

Ubytovanie na Nusa Penida

Väčšina ubytovaní na Nuse Penide je formou bungalovou. Nájdeš však aj rôzne apartmány. Vo väčšine z nich sú súčasťou ubytovania aj raňajky. Pri výbere ubytovania sa určite zameraj na ubytovanie s raňajkami. Ušetríš čas a cena bude skoro rovnaká ako v bungalovoch bez stravy. Na ostrove sa nenachádza veľa reštaurácií a kaviarní, preto je vhodné sa ubytovať v časti, kde je ich viac. Najlepšie miesto na ubytovanie je naďaleko prístavu. Budeš tu mať blízko pláž, prístav a aj reštaurácie. Zároveň tu nájdeš mnohé požičovne skútrov či súkromných vodičov.

Dôležité informácie

 • Na ostrove sa nachádza veľmi málo bankomatov, takže najlepšie je sem dôjsť už zo zamenenými peniazmi.
 • Väčšina reštaurácií a obchodov nemá možnosť platby kartou, takže je nevyhnutná hotovosť.
 • Pri plánovaní výletu k plážam ako je Diamond beach, je vhodné si skontrolovať či je príliv alebo odliv. V prípade prílivu sa na takýchto plážach nedá ležať a ani plávať.
 • Pevná obuv by mala byť tvoja povinná výbava, mnohé cesty k plážam totiž nemajú dobre spracované cesty a často ideš len po štrku alebo sa šplháš popri lane.
nusa penida hojdacka

Čo musíš vidieť na Nusa Penida?

Najlepšie spravíš, keď si svoj výlet rozdelíš na dva dni. Jeden deň prejdeš východ ostrova a druhý deň západ. Na východe ostrova je toho menej, ale cesta z jednej strany na druhú by ti zabrala veľa času, takže sa to neoplatí kombinovať. 

Západ ostrova

1. Tembeling beach

Prírodný bazén neďaleko mora ti zaručí neopísateľnú atmosféru džungle. Patrí medzi menej známe miesta, preto sa nemusíš obávať veľkého množstva turistov. Nachádza sa tu aj hojdačka, na ktorej sa môžeš hojdať ponad more. Na pláži vedľa bazéna je biely piesok, ale v mori sú dosť veľké kamene, preto to nie je úplne vhodné na kúpanie. Dostaneš sa sem na skútri alebo pešo. Cesta vedie cez prírodné chodníčky, kde môžeš vidieť poskakovať malé opičky. Cesta pešo trvá 20 minút (jeden smer). Môžeš však ísť dole aj na skútri. Pred odbočkou na Tembeling stoja domáci so skútrami a za menší poplatok ťa zvezú dole.

tembelinch beach bali

2. Pantai banah

Pantai banah je vyhliadka na útese. Cesta, ktorá sem vedie je veľmi zničená a na veľa miestach je to len prašná cesta s kameňmi. Zaparkovať môžeš na konci cesty. Následne prejdeš pár metrov k výhľadu. Naskytne sa ti výhľad na prekrásne útesy, more a loďky.

pantai banah bali

3. Kelingking beach ( T-Rex)

Najznámejšie miesto celej Nuse Penidy a aj Bali. Vyhliadka na útese, ktorá pripomína T-Rexa. Najlepšie je sem zájsť ráno a vyhnúť sa stovkám turistov. Pokiaľ však chceš stihnúť všetky miesta na západe ostrova, tak sa sem nestihneš dostať na začiatku výletu, lebo potom už nestihneš všetky ostatné body. Od hlavného parkoviska je to sem len pár minút. Cestou sa nachádza aj veľké množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžeš dať rýchly obed. Keď prídeš k vyhliadke, máš na výber – buď tu zostať alebo zísť všetky schody dole k pláži. Cesta dole trvá asi 25 minút a ide o pomerne ťažkú cestu, ktorá ale určite stojí za to. Najlepšie je sem ísť vtedy keď je odliv, lebo inak je väčšina pláže zaplavená a nedá sa tu len tak ležať a opaľovať. Na útese sa nachádzajú aj opičky, ktoré si môžeš odfotiť či natočiť. Pokiaľ k nim pôjdeš bližšie, tak si dávaj pozor na svoje okuliare či mobil. Tieto opičky totiž veľmi rady kradnú veci.

kelingking beach bali


4. Broken beach

Ďalšia krásna vyhliadka na útese v tvare oblúku. Neďaleko od nej sa nachádza aj Anglel Billabong, čo je prírodný bazén rovno vedľa mora. Nachádza sa priamo medzi dvomi útesmi. Je to nádherné miesto na kúpanie, ale tiež si tu treba dávať pozor na veľké vlny. V prípade prílivu a silných vĺn sa tu v žiadnom prípade neodporúča kúpať.

broken beach bali


5. Crystal Bay

Nádherná pláž s možnosťou potápania. Pravidelne sem premávajú loďky, ktoré ťa zoberú na šíre more, kde budeš mať možnosť sa potápať s mantami. Posledná ide o 15:00. Môžeš tu oddychovať, plávať alebo vyskúšať miestnu reštauráciu a dať si dobrý drink. Toto miesto je ideálne na ukončenie výletu. Zároveň tu môžeš pozorovať aj krásny západ slnka.

Východ ostrova

1. Three house a Thousand Islands Viewpoint

Drevené domčeky, vyhliadky a nádherné pohľady, to je Thousand Island Viewpoint. Pokiaľ si však chceš urobiť fotku na hojdačke, domčeku alebo na útese, budeš musieť zaplatiť poplatok. Na každú „ atrakciu“ sa platí poplatok zvlášť a cena jednej fotky sa pohybuje okolo 5€. Ak však nechceš platiť, tak si môžeš urobiť bezplatné fotky na mnohých iných miestach tohto útesu. Mnoho z nich dokonca ponúka ešte krajšie výhľady ako tieto platené foto miesta. Prechádzka od horného parkoviska až k vyhliadke na konci ti zaberie asi 15-20 minút. Cestou uvidíš aj všetky spomínané platené foto spoty.

thousand island view point

2. Diamond beach

Jedna z najkrajších pláži celej Nusi Penidy ponúka ikonické výhľady. Na túto pláž sa platí vstupné 10 000 IDR (0,68€). Následne prejdeš na vrch útesu a uvidíš pohlaď na prekrásnu pláž s útesom v tvare trojuholníku. Pokiaľ chceš ísť k pláži dole, je vhodné si zobrať lepšiu obuv. Väčšina cesty je vytvorená z úzkych schodov vytesaných do skaly. Niekde sa nachádza len lano a zráz, cez ktorý treba prejsť. Cesta dole trvá asi 15 minút, ale keď je tu veľké množstvo turistov, tak to potrvá aj 30-40 minút. V prípade odlivu sa tu dá aj plávať a opaľovať. Pokiaľ sem však pôjdeš cez príliv, tak si skry veci na vysokú skalu, aby ti ich blížiaca vlna nezobrala. V čase prílivu to tu býva aj pomerne nebezpečné, kedže prichádzajúce vlny sú dosť silné a vo vode sú aj veľké kamene.

nusa penida diamond beach

Článok pre Pelipecky napísala Nikola Pavlíková.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Milujeme cestovanie a písanie. A tak sme to spojili a už roky vám na Pelipeckách prinášame články, cestopisy a reportáže o tom, ako šikovne precestovať celý svet. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka a Roland, ale sem-tam napíšu niečo aj naši kolegovia z Pelikána.

Hore