Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Čo si nezbaliť na Antarktídu? Tipy od skúsených bádateľov

Čo si nezbaliť na Antarktídu? Tipy od skúsených bádateľov

Odporúčania, čo si zbaliť a na čo pri cestovaní nezabudnúť, sa sypú z každého kúta. Redaktori z cestovateľského magazínu Condé Nast Traveler sa však na to pozreli z opačného konca. Opýtali sa skúsených prieskumníkov Antarktídy, čo si na cestu za ľadovým kráľovstvom NEZBALIŤ. Tu je ich 5 tipov:

Reklama

Ohrievače rúk a nôh

Plavby sa na Antarktíde organizujú počas celého leta, čo pre túto oblasť znamená, že január je vrcholom sezóny. Priemerná teplota v tomto období dosahuje 0 °C. Počasie sa môže rapídne meniť. Ohrievače sú však iba jednorazová záležitosť, takže si ich musíš kúpiť veľa. Dobrým trikom je napríklad nosiť dvoje rukavice a teplé vlnené ponožky.

Špeciálne oblečenie

Nepreháňaj to zbytočne s investíciou do množstva špeciálneho zatepleného oblečenia. Väčšinou ho budeš mať na sebe len počas exkurzie, ktoré zvyčajne trvajú okolo 90 minút. Radšej si prines menej kusov, ktoré môžeš vždy oprať.

Fotoaparáty a iná výbava

Ak si uvažoval o kúpe nového foťáku alebo inej techniky len kvôli výletu na Antarktídu, nerob to. Radšej využi všetky možnosti svojho súčasného zariadenia. Kvôli neosvojenej manipulácii s novým fotoaparátom by ti mohli ujsť tie najlepšie momenty a výsledok aj tak nemusí byť dobrý.

Veľký šatník

Ak sa chystáš na luxusnejšiu plavbu, nenechaj sa pomýliť a nezbaľ si toho priveľa. V tomto prostredí sa aj na fancy plavbách ľudia obliekajú štandardne. Okrem toho sa ti zíde voľné mesto v batožine na suveníry a pamiatky, ktoré si z tejto ďalekej cesty určite budeš chcieť odniesť.

Vysoké očakávania

Veľa turistov čaká od Antarktídy nemožné. Pochopiteľne ide o dobrodružnú cestu, ktorá sa nedá porovnať s mnohými inými destináciami. Avšak sto ľudí, sto chutí. Môže sa stať, že máš vo vrecku už inú absolvovanú cestu, ktorá bola podľa teba lepšia. Čím menej očakávaní, tým objektívnejšie si výlet užiješ.

Mohlo by ťa zaujímať:

zdroj informácií: cntraveler.com


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    3/5 - (5 votes)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore