Nájdeš nás aj na:

Novinky

Lety ponad Antarktídu sú späť. Pasažieri dostanú dve letenky na jednu cestu

Lety ponad Antarktídu sú späť. Pasažieri dostanú dve letenky na jednu cestu

Austrálske aerolinky Qantas a Antarctica Flights sú späť s ich poznávacími letmi ponad Antarktídu. Okružný let trvá priemerna 12,5 hodín a letí sa na Boeingu 787 Dreamliner. Otvorené však budú len pre austrálskych pasažierov, keďže tu sa považujú za domáce lety.

Reklama

Asi tri hodiny po vzlietnutí čakajú pasažierov pré výhľady na ľadovce. Nad samotnou Antarktídou strávia účastníci letu asi 4 hodiny. Okrem nezabudnuteľných pohľadov na zamrznutú krajinu ich čakajú dve jedlá, občerstvenie a barové služby. V lietadle premierajú náučné filmy o Antarktíde.

Tieto lety fungujú už 26 rokov. Každý pasažier, okrem ekonomickej triedy, dostane dve letenky. V polovici letu totiž cestujúcim oznámia, že si majú presadnúť na ich druhé sedadlo, aby sa každému ušiel nádherný výhľad. Pasažieri sa môžu po lietadle aj prejsť, aby sirozprávkovú ľadovú krajinu poriadne obzreli.

Lietadlo sa pohybuje v osmičkách ponad viaceré miesta. Umožňuje tak výhľad všetkým z každej strany. Kvôli koronavírusu zabezpečia lety špeciálnymi opatreniami, píše Lonely Planet.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore