Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Cestujúci prichádzajúci do Anglicka sa budú musieť preukázať negatívnym testom

Cestujúci prichádzajúci do Anglicka sa budú musieť preukázať negatívnym testom

Nové pravidlo bude platné od budúceho týždňa. Test nesmie byť starší ako 72 hodín. Existujú aj výnimky. Tamojšia vláda sa týmto spôsobom snaží ochrániť Anglicko pred šírenám nových mutácii koronavírusu.

Reklama

Výnimku majú mať prepravcovia tovaru aj deti mladšie ako 11 rokov či ľudia z krajín, v ktorých nie sú testy k dispozícii. Opatrenie sa netýka ani cestujúcich z iných častí Spojeného kráľovstva a Írska. Povinnosť predloženia negatívneho testu bude platiť pre cestujúcich z lodí, lietadiel aj vlakov. V opačnom prípade hrozí pokuta vo výške 500 libier.

Britská vláda rokuje so Škótskom, Walesom a Severným Írskom ohľadom zavedenia podobných opatrení. Cestujúci z rizikových krajín musia ísť zároveň po príchode do Anglicka aj naďalej do 10-dňovej karantény.

Zdroj: Denník N


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (6 votes)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.