Nájdeš nás aj na:

Letenky

Ako sa obliecť do lietadla tak, aby si sa cítil čo najpohodlnejšie

Ako sa obliecť do lietadla tak, aby si sa cítil čo najpohodlnejšie

Našu odpoveď na otázku „ako sa obliecť do lietadla?“ neber ako prísny predpis. Odporúčania v našich článkoch ohľadom cestovania bývajú podložené nejakými pravidlami alebo prepravnými podmienkami. Tentokrát však pôjde o rady od skúsených cestujúcich a podľa našich vlastných skúseností. Prosím, ber do úvahy to, že predmetom článku bude cesta v ekonomickej triede. Na cestovateľov v business alebo prvej triede platia trošku iné podmienky.

Reklama

Hneď na začiatku by sme radi vyvrátili mylný názor, že sa do lietadla treba vyobliekať, teda že si na cestu treba dať formálne oblečenie. Tepláky sa odpúšťajú, dokonca sa odporúčajú.

Ako sa obliecť do lietadla?

Pohodlne, prakticky a aby ti nebola zima (alebo teplo). Samozrejme, ak niekto žije podľa zásady „vždy štýlovo a elegantne“, chápeme, že bude mať iné priority. Veď každý by si mal obliecť to, v čom sa cíti dobre.

Pohodlne

Najväčšiu váhu tu majú nohavice. Nemali by ťa tlačiť na bruchu, a mali by byť také, v ktorých sa dokážeš voľne pohybovať. Ako sme spomínali v úvode nášho článku, pokojne si môžeš obliecť tepláky, dokonca aj legíny (je už na tebe, či s dlhším tričkom pod zadok). Ako hornú časť outfitu si vyber pohodlné tričko a ďalšiu vrstvu (mikinu, sveter, športové sako). Kabát/ bundu si zbaľ do príručky, počas cesty ho pravdepodobne potrebovať nebudeš. Obuv by si mal mať čo najpohodlnejšiu a takú, ktorá sa ľahko vyzúva (ale iba v tom prípade, ak sú tvoje topánky dokonalo čisté aj zvnútra a nebudú zdrojom rôznych nepríjemných pachov).

Ak ti opúchajú nohy, radšej sa pred cestou spýtaj svojho lekára, ako by si tomu mohol zabrániť.

Prakticky

Na látke záleží. Pokiaľ sa oblečieš do syntetického materiálu, koženky a podobne, bude to zlé aj pre teba, a môže to byť nepríjemné aj pre ľudí okolo teba. Malo by to byť niečo priedušné, v čom sa nebudeš potiť.

Na účese tiež záleží. Ak máš dlhé vlasy, nie je príliš praktické nechať ich rozpustené, môžu sa nabiť elektrinou. Ale pozor aj na drdol, asi sa počas cesty budeš chcieť oprieť o sedadlo.

Neuškodí, ak budeš mať nejaké vrecká.

Praktická rada zo strany spolusediaceho: nepouži silný parfum alebo toaletnú vodu!

Aby ti nebola zima

V lietadle nebude taká istá teplota ako je vonku. Ak cestuješ na letnú dovolenku alebo na letisko dorazíš priamo z pláže, môžeš mať pocit, že teplo je na nevydržanie, do lietadla si ale určite zober nejakú mikinu alebo ľahký sveter. Ak máš obuté sandále, nemal by si zabudnúť ani na ponožky.

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Nová linka Austrian Airlines! https://t.co/2z0LruA6Qa #letenky7 minút dozadu
Karibik v zime? Yes! Vyber si Martinik alebo Guadeloupe pod 400€ https://t.co/SUidqwGMSC #letenky2 hodiny dozadu
Eilat môžeš teraz mať v zime od 22€! https://t.co/LAqKQGPJgd #letenky5 hodín dozadu
Počul(a) si? Londýn v zime za 22€! https://t.co/pSvGpnJHay #letenky6 hodín dozadu
Last minute letenky do Dubaja! Leť v novembri za 136€ (termíny aj vo februári) https://t.co/Cenjdfj9xb #letenky1 deň dozadu
Tento kút Holandska si už videl(a)? Letenky do Eindhovenu za 16€! https://t.co/Kshekk3Bxg #letenky1 deň dozadu
Malta je nádherná aj v zime! Leť od 14€ https://t.co/3QyDimXRj0 #letenky2 dni dozadu
PONUKA DŇA: Pobyt v thajskom Krabi s výletom do Kataru len za 829€! https://t.co/neEfT0tfGb #ponukadna2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore