Nájdeš nás aj na:

Amerika

Cez Kanadu do Karibiku: leť z Viedne a využi výhodné kombinácie Air Canada

Cez Kanadu do Karibiku: leť z Viedne a využi výhodné kombinácie Air Canada

Leť do Ameriky výhodne z Viedne a navštív jednou cestou dve krásne destinácie. Vypelikánovali sme letenky v spolupráci s Air Canada, vďaka ktorým sú dostupné exotické destinácie ako Aruba, Kuba či Mexiko za zaujímavé ceny a s jedným príjemným bonusom. Cestou tam aj cestou naspäť sme ti totiž nastavili jednodňovú prestávku v Toronte, prípadne v Montreali – takže môžeš spojiť dve úplne odlišné, no zaujímavé destinácie. V cene letenky je palubný servis a dve príručné batožiny (2+10kg). V ponuke sú termíny od septembra 2022 až do mája 2023.

Reklama

Ktoré destinácie sú vo výpredaji?

 • Havana a Varadero, Kuba (LETENKY OD 529€) – termíny september 2022 až marec 2023
kostarika

Karibik a iné destinácie za super ceny

Air Canada ponúka štandard, ktorý sa ti bude páčiť

Air Canada bola jednou z prvých aeroliniek, ktoré obnovili palubný servis resp. stravovacie služby počas pandémie na svojich letoch. Na letoch kanadských aeroliniek tak opäť môžeš počítať s plnohodnotným menu. Jedálenske boxy obsahujú teplé hlavné jedlo, šalát a dezert. Air Canada ponúka na diaľkových linkách opäť aj alkoholické nápoje. V cene je tiež štandardné sedenie a multimediálny zábavný systém s množstvom filmov, seriálov a iného audiovizuálneho obsahu. Tešiť sa môžeš na:

 • 9-palcový dotykový displej
 • Stovky hodín kvalitnej multimediálnej zábavy
 • Možnosť nabíjať notebook priamo na sedadle cestujúceho + USB port na nabíjanie
 • Nastaviteľná, sklopná opierka hlavy pre lepšiu polohu pri spánku
 • Pohodlný vankúš a prikrývka
 • Ambientné náladové osvetlenie na zmiernenie jet lagu + svetlo na čítanie

Rýchle lety do Ameriky z Viedne

Do tvojej pozornosti dávame aj ponuku priamych letov Austrian Airlines z Viedne a rýchlych letov z Košíc. Čaká ťa veľmi dobrý palubný servis, moderné lietadlá a lety do obľubených destinácií Severnej Ameriky. Ak teda hľadáš čo najkomfortnejšiu letenku bez zbytočných prestojov na letisku a dlhého čakania toto je ideálna voľba za veľmi priaznivú cenu.

V cene letenky v ekonomickej triede Austrian Airlines nechýba tiež plnohodnotné jedlo a okrem online check-inu je vždy v cene aj 2 príručné batožiny (spolu do 10kg). Ergonomické sedadlá s unikátnou relaxačnou funkciou zaisťujú väčšie pohodlie na diaľkových letoch. Tesne pred odletom si môžeš online rezervovať miesto v lietadle, ktoré uprednostňuješ. Počas letu si môžeš vybrať z dvoch menu DO & CO. Po vzlete ťa v ekonomickej triede posádka privíta chutným občerstvením v závislosti od času odletu. Ak lietadlo pristáva ráno, vopred ťa posilnia chutné raňajky alebo snack. Späť je aj rozmanitá ponuka nápojov počas celého letu.

Vízové povinnosti – ESTA a ETA

Pri ceste do USA resp. Kanady budeš potrebovať elektronickú autorizáciu, ktorá ti umožňuje vstup do krajín. Ak cestuješ do USA, musíš požiadať o podobné povolenie – ESTA, ak do Kanady, tak ETA.

ESTA – Electronic System fot Travel Authorization je automatizovaný americký vládny systém, ktorý umožňuje vycestovať do USA. Prostredníctvom ESTA môžeš požiadať a následne získať povolenie online. Je povinná od roku 2009 v rámci posilnenia bezpečnosti a cestujúci sú povinní získať elektronické povolenie pred cestou do Spojených štátov. Zistite, ako získať povolenie ESTA na vstup do USA (krok po kroku), klikni tu.

S Kanadou má Slovensko bezvízový styk pre krátkodobé cesty, to znamená, že pri pobyte do 6 mesiacov nepotrebuješ víza. Od roku 2016 je však potrebné mať tzv. eTA, čo je elektronická registrácia (niečo podobné ako ESTA pri vstupe do USA). Mať eTA je povinnosť, bez tejto registrácie ťa nepustia na palubu letadla. Viac o eTA si prečítaj tu.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore