Nájdeš nás aj na:

Letenky

4 dôvody, prečo Slováci milujú Srí Lanku

Srí Lanka je ultimátny dovolenkový raj. Ostrov je menší ako Írsko, nájdete ale na ňom viaceré klimatické pásma, pláže s jemnučkým pieskom, čajové plantáže, kvôli ktorým sem priplávali stovky britských kolonistov, ale aj budhistické chrámy či národné parky s levmi a slonmi. Srí Lanka je neuveriteľne rozmanitá a dokáže ponúknuť oveľa viac ako klasický luxusný dovolenkový raj s kvalitnými rezortmi, s dobrými službami, no bez akýchkoľvek aktivít či pamiatok. Srí Lanka sa stala miláčikom slovenských cestovateľov, zisťovali sme, prečo:

Reklama

Klíma

„Dovolenku vám dažde určite nepokazia, majú svoje čaro.“

Keď Srí Lanka, tak plážová dovolenka. Srí Lanka má tropickú klímu počas celého roka. Južné časti ostrova sú vhodné na exotickú dovolenku 365 dní v roku, na druhej strane, ak vás už pláže nebavia, kedykoľvek sa môžete schladiť v srílanských horách, na čajových plantážach. Monzúny na juhu ostrova trvajú od mája do septembra. Zrážky sú intenzívne, ale trvajú len krátko. Dovolenku vám dažde určite nepokazia, a pravdupovediac, majú svoje čaro.

prečo Slováci milujú Srí Lanku

Pláže

„Ak ste na Srí Lanke pre vlny, vyrazte na východ.“

Pláže na juhu a západe sú podľa cestovateľov najviac „cool.“ Navštevujú ich rodiny s deťmi, ale aj surfisti pre dobré vlny. Pláže na „srílanskej riviére,“ ako ju začali nazývať turisti, majú jemný a zlatohnedý piesok, lemujú ich palmy a nížinné čajové plantáže, ktoré sa tiahnu po celom pobreží. Najkrajšie pláže nájdete okolo koloniálneho mestečka Galle. Ak ste na Srí Lanke pre vlny, vyrazte na východ.

prečo Slováci milujú Srí Lanku

Hotely

„Dovolenka na Srí Lanke za cenu letenky do New Yorku.“

Srí Lanka žije z turizmu, napriek tomu si ale zachovala akýsi šmrnc, ktorý ju odlišuje od ostatných dovolenkových destinácií Juhovýchodnej Ázie. Možno preto, že Srí Lanku si vyberajú najmä tí, ktorí nevyhľadávajú iba plážové dovolenky, ale chcú niečo viac. Na ostrove je kopa skvelých hotelov. Od najlacnejších pre batôžkárov až po tie najexkluzívnejšie. Paleta je pestrá, ceny príjemné, a to je na Srí Lanke to najlepšie. Dovolenka na Srí Lanke veľakrát stojí toľko, koľko letenka do New Yorku.

prečo Slováci milujú Srí Lanku

Ľudia

„Na Srí Lanke sa na vás usmievajú, aj keď vám nechcú nič predávať.“

Hovorí sa, že Srílančania sú najprívetivejší ľudia na zemi. Úsmevy sa na ostrove rozdávajú na každom kroku a človek má aj tak stále pocit, že sú úprimné. Na Srí Lanke sa na vás usmievajú, aj keď vám nechcú nič predávať, všetci sa s vami chcú rozprávať, ale nepríde vám to vôbec otravné, tak ako v susednej Indii.

prečo Slováci milujú Srí Lanku


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre
Hore