Nájdeš nás aj na:

Novinky

10 vychytávok, s ktorými je cestovanie hračka

10 vychytávok, s ktorými je cestovanie hračka

Existuje mnoho cestovateľských pomôcok, ktoré dokážu spríjemniť let, ušetriť miesto v batožine či predĺžiť život elektronických miláčikov. Pelikán preto pozbieral nápady na takéto „vylepšováky“ a rozhodol sa otvoriť vlastný e-shop s ponukou cestovateľských pomôcok. Volá sa PELIMART.

Reklama

Máme jediný, ale supersilný argument, prečo sú lepšie ako akékoľvek iné: ponúkajú ti ich milovníci cestovania, pre ktorých je táto činnosť nielen prácou ale aj vášňou. V tomto článku sme sa rozhodli vybrať desať takých, ktoré na svojich cestách na 100% využiješ a spríjemnia ti život. Všetky vecičky sme už aj odskúšali, páči sa:

Rýchloschnúci uterák

Kto by nemiloval puch vlhkých uterákov a narýchlo vypratej bielizne v kufri alebo ruksaku? Robíme si srandu, nie je to nepríjemné iba pre naše vlastné nosy, ale celkom trápne aj pred inými. Niekto niekde ale povedal „Dosť!“ a vynašiel rýchloschnúci uterák. Dobrá správa pre tých, ktorí plesne a baktérie vnímajú ako svojich najväčších nepriateľov: má aj antimikrobiálny povrch.

Bambusová powerbanka

Nevieme, či by sme medzi našimi čitateľmi našli niekoho, kto by powerbanku nepovažoval za nevyhnutnú pomôcku počas určitých dlhodobých rekreačných činnostiach. Chceme alebo nie, bez nabitého telefónu už ledva dokážeme prežiť. Powerbanka je teda viac než užitočná, o tom niet pochýb. Ale kto povedal, že nemôže byť zároveň aj krásna a dizajnová?

Šál s vreckom

Aj jednoduchý šál dokáže tvoju cestu zachrániť v rôznych situáciách (takéto praktické rady sme inak pozbierali do jedného článku). Ale predstav si, že táto pomôcka bude mať zrazu aj bezpečnostnú funkciu. So šálom s vreckom totiž svoje doklady vždy môžeš mať „na svojom tele”.

Nepremokavá vrecková plachta

Premočené nohavice na festivaloch, ľahostajnosť voči zdravotným následkom nevynechateľných improvizovaných piknikov na brehu rieky, nočná romantika na pláži. S nepremokavou vreckovou plachtou tieto zážitky už v tvojej hlave nikdy nebudú spojené so zápalom močových ciest.

Nekonečný vankúš

Veľký, malý, stredný, plochý, mäkký, tvrdý, dekoračný, páperový, anatomický, skrátka vankúše sú rôzne. Počul si už ale o nekonečnom vankúši? Zober si ho len raz na výlet, stane sa z neho spolucestujúci na celý život. Môžeš s ním spať hocikde, bude milovať každú časť tvojho tela a v akejkoľvek polohe.

Set organizérov do kufra

Udržať poriadok v kufri bez organizérov je ako variť vodu bez pokrývky. Dá sa to, ale je to komplikovanejšie, až nelogické. My, napríklad, si už len ťažko vieme predstaviť bez tejto pomôcky aj dvojdňový výlet. No, a tento konkrétny set organizérov má aj ďalšiu schopnosť: svojou farbou vie rozveseliť každú unavenú dušu.

Univerzálny cestovný adaptér

Sú rôzne štádiá balenia kufrov. Prvé, keď až večer v hoteli zistíš, že si zabudol na zubnú kefku, pyžamo a roztok na kontaktné šošovky. Druhé, keď už toto máš zvládnuté, ale stále máš rezervy v odhadnutí univerzálnosti oblečenia (gate, ktoré budú dobré na disco, ale aj do divadla), ktoré si máš zbaliť. No a potom to predposledné, keď si skoro profík, máš všetko, čo potrebuješ, až na jednu vec: univerzálny adaptér.

Antibakteriálny pohár

Ak tvoju pozornosť upútalo slovo „antibakteriálny“, radi by sme tvoju predstavu o tejto šikovnej veci doplnili. Okrem toho teda, že sa stará o tvoje zdravie svojím materiálom, bude tvojou pomôckou aj v tom prípade, ak v rámci zdravej životosprávy „krabičkuješ“. Ak si radšej zbalíš hrsť mandlí než si kúpiš balenú bagetu na pumpe, tento pohár budeš jednoznačne milovať.

Čierny ruksak

Je pochopiteľné, že pre milovníkov Pelikána je tento ruksak špeciálny. Na čiernom základe sa usmieva priateľská hlava tohto vtáka, čiže emblém našej spoločnosti. Avšak dôležité je vedieť aj to, že vyhovuje požiadavkám leteckým spoločnostiam Ryanair a WizzAir na rozmery malej príručnej batožiny.

Poťahy na kufor

Nemusíš byť módnym maniakom, aby si chcel vyzerať vždy tip-top alebo s výrazom „i don’t care“ mal nakombinované všetko dokonalo do najmenších detailov. Ak máš pocit, že tento opis je o tebe, pozri si tieto poťahy na kufre a predstav si ich v kombinácii s tvojim najlepším cestovateľským outfitom. Ale pozor, asi im neodoláš.

P.S.: Aby náš smart-pelimart mohol uzrieť svetlo sveta, potrebovali sme dať dokopy niekoľko šikovných hláv. Podarilo sa a aj touto cestou by sme chceli poďakovať letisku Bratislava, ktoré nám napríklad umožnilo urobiť v jeho priestoroch fotoshooting.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Revolut karta zdarma - Potrebuješ zameniť peniaze alebo vyberať hotovosť v zahraničí? Kašli na zmenárne a stiahni si aplikáciu Revolut. Platby prijímaš a posielaš do pár sekúnd a výbery z bankomatov po celom svete do výšky 200 EUR mesačne máš ZDARMA. Revolut karta a doručenie domov ZDARMA.
  • Požičaj si auto cez Pelikán. Klikni, zvoľ si destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Kamošíme sa totiž s Rentalcars.com.
Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PECKA DŇA: Letecký pobyt v Thajsku, 4* hotel s raňajkami aj s transferom od 699€ https://t.co/2lWWCUsVKR #dovolenky #exotika2 hodiny dozadu
Oslo musíš zažiť. Letenky máme teraz od 18€ https://t.co/b66cx3flPc #európa #letenky2 hodiny dozadu
Poď do Štokholmu od 10€! Napríklad v marci https://t.co/PH9HjhGtqP #európa #lacnéletenkyzviedne #letenky2 hodiny dozadu
TOP 15: Čierny, bambusový, aj ten v oblakoch. Najobľúbenejšie lesy sveta na Instagrame https://t.co/YzE9GIjJEF #tipy17 hodín dozadu
TOP 15: Čierny les, tajga aj ten v oblakoch. Najobľúbenejšie lesy sveta na Instagrame https://t.co/YzE9GIjJEF #tipy17 hodín dozadu
4 dôvody, prečo precestovať Európu v zime https://t.co/kcV740R5Su #novinky18 hodín dozadu
Turkish Airlines šiel s cenami dolu! Poď do sveta od 139€ https://t.co/R1MITPdELQ #afrika #amerika #ázia #lacnéletenkyzviedne #letenky19 hodín dozadu
Relax, pohyb, Hara Hachi Bu: 10 najzdravších krajín sveta https://t.co/hR2ktE0yrh #letenky #novinky20 hodín dozadu
Zážitok ako z prvej triedy. Biznis letenky Saudia od 749€ tu ešte neboli! https://t.co/RmjeBJQiYj #ázia #lacnéletenkyzviedne #letenky #multicity22 hodín dozadu
A čo tak Miláno? Letenky z Viedne teraz od 27€ https://t.co/FhAO0TpsEo #európa #lacnéletenkyzviedne #letenky22 hodín dozadu
1 2 3 5

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore