Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Aerolinky KLM zrušili všetky lety na Ukrajinu kvôli obavám z ruskej invázie

Aerolinky KLM zrušili všetky lety na Ukrajinu kvôli obavám z ruskej invázie

Holandská letecká spoločnosť KLM preventívne zrušila všetky lety na Ukrajinu pre hrozbu vojny s Ruskom. Holandský denník De Telegraaf o tom informoval hovorca spoločnosti s tým, že sa zrušili všetky víkendové lety do Kyjeva.

Reklama

Kyjev oznámil vyčlenenie vyše pol miliardy eur, aby zabezpečil pokračovanie leteckej prevádzky. Oznámil to premiér Denys Šmyhal s tým, že peniaze majú zaručiť bezpečnosť letov na Ukrajine pre poisťovacie a lízingové spoločnosti.

Kyjev zároveň aerolíniám odporučil, aby sa s ohľadom na ruské cvičenia vyhli preletom nad Čiernym morom.

Situáciu ohľadom letov na Ukrajinu budeme sledovať a informácie aktualizovať.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore