Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Zákaz civilných letov zo zahraničia na Slovensko predĺžili do 28. mája

Zákaz civilných letov zo zahraničia na Slovensko predĺžili do 28. mája

Termín spustenia komerčnej leteckej prevádzky na Slovensku zatiaľ nie je známy, zákaz letov predĺžili o ďalšie dva týždne – do 28. mája. Uviedlo to Letisko Bratislava na svojom Facebooku.

Reklama

Zákaz civilných letov na slovenské letiská nariadil Ústredný krízový štáb od 13. marca 2020. Formálne toto nariadenie predlžuje Ministerstvo dopravy a výstavby SR každých 14 dní. Je na rozhodnutí Ústredného krízového štábu SR spadajúceho pod vládu SR ako dlho bude tento zákaz platiť.

Prepravcovia ako Wizz Air či Ryanair síce letenky zo Slovenska predávajú aj na májové termíny, no vzhľadom k zákazu ich do dátumu 28. mája neodporúčame rezervovať.

Júnové termny môžu byť naopak veľmi zaujímavé a v prípade, že sa opatrenia postupne začnú uvoľňovať – z Bratislavy máme hneď niekoľko zaujímavých leteckých alternatív na dovolenku pri mori v súkromí. Grécko a Cyprus už avizovali otvorenie hraníc pre turistov na júl 2020.

Z konkurenčnej Viedne už lieta Wizz Air, čoskoro sa k nemu pridajú ďalší.

❗️AKTUALIZÁCIA❗️: Zákaz civilných letov je predĺžený do 28. mája. Lety plánované do tohto dátumu sa neuskutočnia. Naďalej platia informácie uvedené nižšie????

Posted by Letisko Bratislava / Airport Bratislava on Wednesday, May 13, 2020

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore