Nájdeš nás aj na:

Novinky

VIETE PRVÍ: Wizz Air začne lietať na Srí Lanku. Na juh ostrova plánuje tri lety týždenne

VIETE PRVÍ: Wizz Air začne lietať na Srí Lanku. Na juh ostrova plánuje tri lety týždenne

Projekt Wizz Air Abu Dhabi pokračuje a prináša zaujímavé novinky. Maďarské aerolinky rozširujú ponuku letov zo svojej základne v Spojených arabských emirátoch a to sú dobré správy aj pre cestujúcich z našich končín. Aerolinky prvýkrát v histórii začnú premávať aj na Srí Lanku a vďaka bezproblémovému spojeniu z Budapešti či Viedne sa aj Slováci budú môcť s jedným prestupom v Abu Dhabi dostať veľmi lacno na Srí Lanku. Nízkonákladový dopravca má v pláne lietať na menej známe letisko do Mattaly na juhu ostrovného štátu, pričom v pláne je frekvencia 3-krát týždenne.

Reklama

Úplne nová linka

Počnúc 1. júnom 2022 začne nízkonákladový dopravca so sídlom v Spojených arabských emirátoch lietať z medzinárodného letiska Abu Dhabi International (AUH) na medzinárodné letisko Mattala Rajapaksa (HRI).

Mattala je tretie medzinárodné letisko, ktoré bolo postavené na Srí Lanke. Je v prevádzke menej ako desať rokov a otvorili ho v marci 2013. Prítomnosť Wizz Air Abu Dhabi znamená zmenu oproti bežnej prevádzke, keďže medzinárodné lety do tejto oblasti zvyčajne fungujú len prostredníctvom prenajatých charterových letov cez cestovné kancelárie.

Zdroj fotografie: Chaminda Silva / Shutterstock.com

Michael Berlouis, výkonný riaditeľ Wizz Air Abu Dhabi, uviedol: „Srí Lanka je vzrušujúca destinácia, ktorá má všetko; krásne pláže, rozmanité kultúrne dedičstvo, historické pamiatky staré 1000 rokov a dokonca aj svetové dedičstvo zapísané na zozname UNESCO. Sme hrdí na to, že poskytujeme našim zákazníkom stále pohodlnejšie a cenovo dostupné príležitosti na oddych a dobrodružstvo a tešíme sa, že sa čoskoro uvidíme na palube nášho lietadla do ostrovného raja.“

Srí Lanka od Wizz Air: vždy v pondelok, stredu a piatok

Linka bude premávať trikrát týždenne vždy v pondelok, stredu a piatok s odletom z Abu Dhabi o 13:25 miestneho času. Po piatich hodinách a 10 minútach je príchod do Mattaly naplánovaný na 20:05 miestneho času.

Linka späť zo Srí Lanky štartuje 20:40 a cesta do Abu Dhabi má o niečo dlhší blokový čas a trvá päť hodín a 45 minút. To bude mať za následok príchod v skorých hodinách o 00:55 miestneho času nasledujúce ráno.

Dočkáme sa extrémne nízkych cien?

Pokiaľ ide o ceny leteniek, Wizz Air potvrdil, že budú začínať na 179 dirhamoch (približne 44 eur).

Po spustení letov do Mattaly bude Wizz Air Ab Dhabi jediným dopravcom na Blízkom východe, ktorý túto cestu využije.

Akciové letenky Wizz Air

Wizz Air Abu Dhabi začal svoju prevádzku s dvoma prúdovými lietadlami typu Airbus A321neo. Letecká spoločnosť za prvých šesť mesiacov prevádzky rozšírila svoju flotilu o rovnaký počet lietadiel, pretože sa snaží budovať svoju sieť medzi mestami v Európe i mimo nej. Európsky nízkonákladový dopravca plánuje v najbližších rokoch masívnu expanziu v hlavnom meste Spojených arabských emirátov. Do konca roka 2035 chce Wizz Air bázovať v Emirátoch až 100 lietadiel.

Zdroj: SimpleFlying

Zdroj titulnej foto: Peter Fusek / Shutterstock.com, Zdroj foto: Wizz Air, Shutterstock


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore