Nájdeš nás aj na:

Letenky

Už čoskoro opäť vzlietneme! Výpredaj leteniek na leto od 32€

Už čoskoro opäť vzlietneme! Výpredaj leteniek na leto od 32€

Mnohé destinácie vo svete už otvárajú svoje hranice i letiská pre návštevníkov, takže cestovateľské sny pomaly ale isto dostávajú zelenú. Naplánovať si môžeš už aj nejakú tú letnú či jesennú dovolenku. V ponuke máme lacné letenky na Island, do Grécka, ale napríklad aj exotického Thajska. Termíny sú na leto aj jeseň 2020.

Reklama

Abu Dhabi z Budapešti

Moderné a kozmpolitné Abu Dhabi ponúka návštevníkom niekoľko svetových unikátov. Arabský Louvre, ôsma najväčšia mešita na svete či sokolia nemocnica a veľa ďalších atrakcií lákajú do hlavného mesta Spojených arabských emirátov.

Island z Viedne

Island je zázračný ostrov. Nech už sa sem vyberieš v ktoromkoľvek ročnom období, staneš sa svedkom jedného neskutočného prírodného divadla. Je to presne to miesto, ktoré bude ľudí vždy priťahovať, aj keď tu po väčšine času vládne nehostinné počasie. Gejzíry, sopky, ľadovce, oheň, lagúny, a to všetko na jednom mieste.

Cestovanie na Island za účelom turizmu je možné od 15. júna, avšak po príchode treba absolvovať test na COVID-19, prípadne si priniesť potvrdenie o negatívnom teste alebo dobrovoľnú 14-dňovú karanténu. Island zadarmo otestuje cestujúcich počas prvých dvoch týždňov po otvorení hraníc.

Zadar z Viedne

Chorvátsko, žiarivá voda, pláže s kamienkami, morskými vlnami, starobylé mestá, ktoré sa rozprestierajú v stredomorskom štýle. Taký je aj Zadar – historické staré mesto románskych ruín, stredovekých kostolov, kozmopolitných kaviarní a kvalitných múzeí. Zadar je vskutku neobvyklou zmesou podnetov. Nevynechajte dva z jeho najatraktívnejších architektonickým pokladov, Morský organ rozoznievajúci sa silou mora a Pozdrav slnku, žiariaci tanečnými farbami vďaka solárnej energii.

Chorvátsko otvorí koncom mája hranice pre cestujúcich zo Slovenska, z Česka, Maďarska a Rakúska.

Grécke ostrovy z Viedne

Chania, Hania, Chaniie, Chaniá, Χανια. Toľko krásnych názvov má, aká je bohatá jej história. Chania je centrum západnej časti Kréty a vraj je to najkrajšie mesto tohto ostrova. V jeho okolí sa tiež nachádza najúrodnejšia a najzelenšia oblasť Kréty.

Horúce slnko ti zohrieva chrbát, pozeráš sa na tyrkysové more a v diaľke vidíš staré veterné mlyny. Grécky Mykonos je cestovateľskou chuťovkou s prekvapením na každom rohu. Nájdeš tu zlaté pieskové pláže, tradičnú kykladskú architektúru a na svoje si tu prídu aj milovníci nočného života – Mykonos je gréckou odpoveďou na španielsku Ibizu a po zotmení sa v ňom prebúdza divoké párty zviera.

Elegantné kláštory, ukryté kostoly, turistické chodníčky aj krásne pláže. Taký je grécky ostrov Skiathos obklopený Egejským morom. Často ho prezývajú aj párty ostrovom severného Grécka. Ľudia ho vyhľadávajú kvôli vodným aktivitám, historickým prehliadkam aj nákupom. Vyzerá to tak, že na Skiathose zažiješ naozaj všetko.

V ponuke máme aj mnohé ďalšie. Cestovanie do Grécka je už možné, avšak po prílete je každý cestujúci povinný sa podrobiť testu na koronavírus, účel cesty nie je skúmaný. 

Atény z Viedne alebo Bratislavy

Najväčšie grécke mesto vás bude baviť. Gréci milujú život, turisti zas Atény. Tip na program v lete? V Aténach nájdete množstvo letných kín s výborným programom. Tesne potom, ako sa stal televízor súčasťou gréckych domácností, Gréci začali sedávať na uliciach aj s televízorom a pozerali ho spolu. V dnešných Aténach už táto tradícia síce neexistuje, miestni však založili množstvo letných kín, ktoré sa stali tradíciou, a ktoré hrajú klasiky pre mladých aj starých. Letenky z Bratislavy odporúčame rezervovať od júna, keďže v máji je ešte letisko Bratislava zatvorené.

Cestovanie do Grécka je už možné, avšak po prílete je každý cestujúci povinný sa podrobiť testu na koronavírus, účel cesty nie je skúmaný. 

Malta z Viedne alebo Bratislavy

Malta je mixom niekoľkých kultúr. Svoju stopu tam zanechali Feničania, Rimania, Arabi aj Briti. Ostrov je plný krásnej stredovekej architektúry, no tiež uspokojí túžby po komfortných rezortoch. Malťania milujú svoje jedlo. Tamojšia kuchyňa je do veľkej miery ovplyvnená severnou Afrikou a jej gro pozostáva, ako inak, z morských plodov. Medzi ďalšie delikatesy patrí ovčí syr gbejna alebo imqaret, koláčik plnený ďatlami. Letenky z Bratislavy odporúčame rezervovať od júna, keďže v máji je ešte letisko Bratislava zatvorené.

Lisabon z Viedne

Lisabon je mesto s 290 dňami slnečného svitu ročne, potulky po jeho čiernobielych mozaikových dlažbách na veľkých bulvároch a v malebných uličkách vám preto počasie len tak ľahko neprekazí. A ak náhodou áno, zapadnete do miestnych múzeí, galérií, kaviarní a reštaurácií.

Portugalsko umožňuje vstup cudzincom do krajiny.

Faro z Viedne

Hlavné mesto južného portugalského regiónu Algarve je jednou z najkrajších ukážok spomedzi tamojších letovísk. Hoci si mnoho ľudí neurobí čas na kvalitnú zastávku v meste Faro, je to veľká chyba. Má totiž krásny prístav, udržiavané parky a námestia i atraktívne staré mesto obohnané stredovekými múrmi.

Portugalsko umožňuje vstup cudzincom do krajiny.

Malorka z Viedne alebo Bratislavy

Najväčší z Baleárskych ostrovov sa v posledných rokoch stal obľúbenou destináciou Slovákov. Oprávnene, pretože má potenciál uspokojiť chute každého cestovateľa či dovolenkára. Ostrov zasadený do Stredozemného mora vás strhne svojou prírodou, širokými plážami, bohatou kultúrou a neutíchajúcim nočným životom. Letenky z Bratislavy odporúčame rezervovať od júna, keďže v máji je ešte letisko Bratislava zatvorené.

Thajsko z Budapešti, Viedne, Košíc

Tvoja návšteva Thajska sa väčšinou nezaobíde bez zastávky v hlavnom meste. A vlastne, bola by veľká škoda ho vynechať! Bláznivý Bangkok pôsobí chaoticky, ale má svoje jedinečné čaro. Davy ľudí, pouličné stánky s jedlom, budhistické chrámy, loďky na rieke aj všadeprítomné trúbiace tuk-tuky si nakoniec predsa len zamiluješ.

Phuket je jedna z najnavštevovanejších oblastí Juhovýchodnej Ázie, no nenechajte sa odradiť – stále si zachováva svoj šarm, nádherné pláže a krásne azúrové more.

Krabi je jedna z najkrajších provincií Thajska. Kúzlo tejto ostrovčekmi posiatej destinácie nepoškvrnila ani ničivá prílivová vlna v roku 2004, ani húfy dovolenkárov, batôžkarov a športovcov, ktorí sa sem každoročne vracajú. Kto by sa nevracal za bielymi plážami lemovanými parádnymi skalnými útvarmi. 

V ponuke máme aj ďalšie. Cestovanie do Thajska za účelom turizmu nie je zakázané, avšak zrušené sú všetky medzinárodné lety až do 31. mája a hranice sú uzatvorené. Predpokladá sa, že ich otvoria na jeseň 2020.

Larnaka z Viedne

Nájdete tu dokonalé pláže, hotely so super službami a skvelé podniky. História Cypru siaha vyše desaťtisíc rokov dozadu. Afroditin ostrov, ako ho často nazývajú, toho však skrýva omnoho viac. Cyprus má skutočne nádherné pláže a mnoho z nich je označených modrou vlajkou.  Biely piesok, tmavý piesok, jemný štrk, dlhé pláže ale aj skryté modrozelené lagúny.

Krajina od 9. júna povolí komerčné lety z vybraných krajín, medzi nimi je aj Slovensko. Turisti sa budú musieť preukázať maximálne 3 dni starým negatívnym testom na koronavírus. Od 20.júna spúšťa Cyprus druhú fázu uvoľňovania opatrení, kde už pre krajiny z prvej skupiny (kam patrí Slovensko) nebude potrebný test.

Paphos z Bratislavy

Cyprus je jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií Slovákov. Poloha v Stredozemnom mori v blízkosti Turecka a Grécka z neho robí našu najbližšiu mini exotiku. Väčšina dovolenkárov sem prúdi hlavne kvôli slnku a krásnym plážam, no napríklad v takom Paphose sa dá zažiť oveľa viac. Letenky z Bratislavy odporúčame rezervovať od júna, keďže v máji je ešte letisko Bratislava zatvorené.

Krajina od 9. júna povolí komerčné lety z vybraných krajín, medzi nimi je aj Slovensko. Turisti sa budú musieť preukázať maximálne 3 dni starým negatívnym testom na koronavírus. Od 20.júna spúšťa Cyprus druhú fázu uvoľňovania opatrení, kde už pre krajiny z prvej skupiny (kam patrí Slovensko) nebude potrebný test.

Akciové letenky

Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Diana, Hanka a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník (aktualizované) https://t.co/wADZn4OYHE #letenky38 minút dozadu
Hotel Srdiečko. Južné svahy Nízkych Tatier vás obklopia srdečnosťou https://t.co/T2KHbp20JJ #cestopisy2 hodiny dozadu
Aerolinky LEVEL zrejme skončia aj vo Francúzsku, ponúkali lacný Karibik https://t.co/Y1s0HxtaVD #novinky2 hodiny dozadu
Ryanair má 35 rokov. Začínal s jedným lietadlom a 25 zamestnancami! https://t.co/Uxed65W35f #letenky3 hodiny dozadu
Grécko ponúka turistom zľavy na letenky a rodinné akcie https://t.co/9kSuV7g8cY3 hodiny dozadu
Etihad Airways budúci týždeň spustia novú nízkonákladovku v Abu Dhabi https://t.co/HWcbMY9kD7 #novinky3 hodiny dozadu
Taiwanské letisko ponúka falošné lety pre ľudí, ktorí už bez cestovania nevydržia https://t.co/xlxRCSvjnP #novinky4 hodiny dozadu
Baleárske ostrovy zavádzajú povinné rúška. Výnimkou je len pobyt na pláži https://t.co/NP950q36QY #letenky4 hodiny dozadu
Vláda SR hrozí mastnou pokutou za nenahlásenie sa po návrate z rizikových krajin https://t.co/ysCnbpjN0Q #novinky4 hodiny dozadu
Miláno, Paríž, Londýn a New York. Hlavné mestá módy očami modelky a bookerky https://t.co/PjrZoIMJQs #cestopisy1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore