Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Lietadlá United Airlines už začali s distribúciou COVID vakcíny od spoločnosti Pfizer

Lietadlá United Airlines už začali s distribúciou COVID vakcíny od spoločnosti Pfizer

Americká Spoločnosť United Airlines včera začala prevádzkovať lety s prvými vakcínami na COVID-19 od spoločnosti Pfizer. Dopravca so sídlom v Chicagu sa pripravuje na rýchlu distribúciu do sveta. Čaká ešte na zelenú od federálnych úradov.

Reklama

Pre prevoz vakcíny je kľúčové, aby boli zachované teplotné podmienky – teda veľmi nízka teplota. Letecké spoločnosti sa na to už nejaký ten piatok pripravujú – upravili priestory lietadiel, výraznými zmenami prešli aj niektoré veľké medzinárodné letiská.

United Airlines už teraz majú povolenie na to, aby prevážali viac ako 15-tisíc libier suchého ľadu na jednom lete. To je päťnásobok množstva, ktoré je zvyčajne povolené.

Už teraz vieme, že pôjde o najväčšiu prepravnú akciu v histórii ľudstva. Letecká doprava bude hrať kľúčovú úlohu v preprave vakcíny od výrobcu do chladiarenských skladov po celom svete. United plánujú na podporu distribúcie vykonávať charterové nákladné lety medzi medzinárodným letiskom v Bruseli a medzinárodným letiskom v Chicagu O’Hare.

Čoskoro už budú aj v Európe

Británia sa chystá podľa Financial Times na budúci týždeň schváliť vakcínu spoločností BioNTech a Pfizer proti koronavírusu a jej dodávky sa začnú len pár hodín po schválení.

Vakcíny proti covidu-19 od firmy Pfizer by podľa slovenského ministra zdravotníctva mohli prísť už v polovici decembra. Momentálne sa čaká na schválenie od Európskej liekovej agentúry. Marek Krajčí chce zaočkovať ešte počas decembra 150-tisíc ľudí.

Zdroj foto: United Airlines

Zdroj info: SimpleFlying


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore