Nájdeš nás aj na:

Novinky

Zlaté zuby či akvárium s rybičkou. Najpodivnejšie veci, ktoré si Američania zabudli v Uberi

Zlaté zuby či akvárium s rybičkou. Najpodivnejšie veci, ktoré si Američania zabudli v Uberi

Prvých desať najčastejšie zabudnutých vecí v taxíkoch by sme bez veľkej snahy určite vymenovali všetci. Telefóny, peňaženky, kľúče, okuliare, slúchadlá, fotoaparáty, kúsky oblečenia, cigarety, počítače alebo rovno celé batohy. No niektorí ľudia si zabúdajú aj veci, ktoré sú, ako to povedať – trochu jedinečnejšie.

Reklama

Uber každoročne vydáva Index strát a nálezov. Ten z roku 2019, ktorý sumarizuje veci stratené v roku 2018, je na podivnosť predmetov bohatý. Uznajte sami. Wrestlingový pás z Lega, manekýn, teda umelohmotná figurína, na ktorej v obchodoch visí novučičké oblečenie, propánová nádrž či 18 karátové zlaté zuby. Kostýmy, hula hop kruhy, akvárium s rybičkami, bravčové mäso.

Všetko má svoje vysvetlenie. Asi

Okrem toho, že Uber vytvára zoznam najbizarnejších zabudnutých vecí vo svojich taxíkoch, robí aj štatistiky o tom, v ktoré dni a hodiny sa to zabúdanie deje najčastejšie. Prišli na to, že soboty a nedele sú najfrekventovanejšie zabúdacie dni, najmä medzi jedenástou večer a jednou hodinou v noci. Z indexu tiež vyplýva, že najviac vecí ľudia v Uberi stratili 1. januára a 29. októbra 2018. Oslavy nového roka a Halloween, asi preto tie kostýmy, manekýn a hulahop. Ale prečo tie zuby a akvárium s rybičkami?!

Z ich štatistík tiež vychádza, že niektoré veci ľudia jednoducho strácajú prevažne v isté dni v týždni. Napríklad hodinky ľudia strácajú v Amerike prevažne v pondelok, utorky zase patria slúchadlám, stredy notebookom, štvrtky zabudnutým knihám. Piatok je deň ako stvorený na stratu pasov a sobota zase na stratu koláčov. Áno, koláčov. Nedeľa patrí mobilom!

Zdroj fotografie: nrqemi / https://www.shutterstock.com/

Už ste si niekedy zabudli…

Index strát a nálezov Uberu obsahuje 50 zvláštnych predmetov a tvorov. Okrem vecí, ktoré sme vám už vyššie vymenovali, ľudia v taxíku stratili aj malú osemmesačnú čivavu, lososiu hlavu, marihuanu, Star Wars skateboard, vajcia, topánky na vysokom opätku, hranolky z Mc Donald´s, svadobnú tortu, mandolínu či dokonca špinavú spodnú bielizeň. Nie som si istá, či to posledné nebol skôr zámer…

Ak by ste si zoznam chceli pozrieť celý, nájdete ho tu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:

Komentáre

Diana lepšie umýva riad, ako varí. Aj preto tak miluje svojho chlapa, čo sa v kuchyni snáď narodil. Na psy nedá dopustiť, na tie svoje, ani na tie z OZ Pes v núdzi. Ostatne, ako na všetky iné zvieratá. Keby mohla v živote vycestovať už len jediný raz, vrátila by sa domov k mame Esther, do Kene, na Aloo Drive do domčeka nad zátokou.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

12 tatranských hotelov, ktoré sú láska na prvý pohľad https://t.co/fAK2z21DFR #dovolenky17 hodín dozadu
Nórsko od 15. júla otvorí hranice pre viaceré krajiny vrátane Slovenska https://t.co/3muQH1DkbK #novinky2 dni dozadu
Od dnes sa z Bratislavy lieta do Malagy, od zajtra na Sardíniu https://t.co/iSbYDx4Q1u #letenky2 dni dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník (aktualizované) https://t.co/wADZn4OYHE #letenky2 dni dozadu
Hotel Srdiečko. Južné svahy Nízkych Tatier vás obklopia srdečnosťou https://t.co/T2KHbp20JJ #cestopisy2 dni dozadu
Aerolinky LEVEL zrejme skončia aj vo Francúzsku, ponúkali lacný Karibik https://t.co/Y1s0HxtaVD #novinky2 dni dozadu
Ryanair má 35 rokov. Začínal s jedným lietadlom a 25 zamestnancami! https://t.co/Uxed65W35f #letenky2 dni dozadu
Grécko ponúka turistom zľavy na letenky a rodinné akcie https://t.co/9kSuV7g8cY2 dni dozadu
Etihad Airways budúci týždeň spustia novú nízkonákladovku v Abu Dhabi https://t.co/HWcbMY9kD7 #novinky2 dni dozadu
Taiwanské letisko ponúka falošné lety pre ľudí, ktorí už bez cestovania nevydržia https://t.co/xlxRCSvjnP #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore