Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Aj Turecko chce dovolenkárov. Od júna spustí medzinárodné lety

Aj Turecko chce dovolenkárov. Od júna spustí medzinárodné lety

Jedna z najobľúbenejších dovolenkových destinácií Slovákov už tiež postupne uvoľňuje opatrenia zavedené kvôli pandémii COVID-19. Turecko pripravilo pre hotely a reštaurácie zoznam požiadaviek, ktoré majú zabrániť šíreniu koronavírusu. Od konca mája v krajine postupne uvoľnia domácu turistiku, s postupným obnovením medzinárodných letov sa počíta od júna. V júni chcú už viac lietať aj obľúbené Turkish Airlines.

Reklama

Turci školia personál

Turizmus tvorí v Turecku významnú časť hrubého domáceho produktu. Pred pandémiou krajina očakávala v tomto roku približne 58 miliónov turistov. Teraz dúfa, že sa podarí otvoriť aspoň 50 až 60 percent hotelov.

Pre hotely a reštaurácie sú preto pripravené prísne hygienické požiadavky. Krajina pripravila certifikačný program so 132 kritériami. Zamestnanci budú musieť absolvovať špeciálne pandemické školenia. Nebudú tiež otvorené samoobslužné bufety, ale personál bude jedlo a nápoje roznášať.

Zdroj: Denník N, ČTK, CNN Turk


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore