Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Aj Turecko chce dovolenkárov. Od júna spustí medzinárodné lety

Aj Turecko chce dovolenkárov. Od júna spustí medzinárodné lety

Jedna z najobľúbenejších dovolenkových destinácií Slovákov už tiež postupne uvoľňuje opatrenia zavedené kvôli pandémii COVID-19. Turecko pripravilo pre hotely a reštaurácie zoznam požiadaviek, ktoré majú zabrániť šíreniu koronavírusu. Od konca mája v krajine postupne uvoľnia domácu turistiku, s postupným obnovením medzinárodných letov sa počíta od júna. V júni chcú už viac lietať aj obľúbené Turkish Airlines.

Reklama

Turci školia personál

Turizmus tvorí v Turecku významnú časť hrubého domáceho produktu. Pred pandémiou krajina očakávala v tomto roku približne 58 miliónov turistov. Teraz dúfa, že sa podarí otvoriť aspoň 50 až 60 percent hotelov.

Pre hotely a reštaurácie sú preto pripravené prísne hygienické požiadavky. Krajina pripravila certifikačný program so 132 kritériami. Zamestnanci budú musieť absolvovať špeciálne pandemické školenia. Nebudú tiež otvorené samoobslužné bufety, ale personál bude jedlo a nápoje roznášať.

Zdroj: Denník N, ČTK, CNN Turk

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LIMITOVANÁ PONUKA: New York z Budapešti koncom roka za 299€! https://t.co/Royh1vRpeO2 dni dozadu
TOP AKCIA na Tatry je späť: rezervuj pobyt na 3 noci, jednu dostaneš grátis https://t.co/jVYgZ69JDa #dovolenky2 dni dozadu
PONUKA DŇA: 4 noci na Zakynthosi v 3*hoteli s raňajkami za 269€ https://t.co/0rd08P5Afs #dovolenky2 dni dozadu
Slovinsko zaradilo Česko na tzv. žltý zoznam krajín – karanténa pri vstupe povinná https://t.co/D86hM3ASaR #novinky3 dni dozadu
Seychely teraz s 5*Qatarom za peckové ceny! Letenky od 599€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky3 dni dozadu
Bangkok v top sezóne od 429€! Letíš z Viedne alebo Budapešti https://t.co/E1R4YgOmsP #letenky3 dni dozadu
O tom, ako vznikol najfantazijnejší festival na Slovensku https://t.co/i3r6euYTzB #novinky3 dni dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky3 dni dozadu
Tipy na letné výlety pohodlne autobusom z Bratislavy za pár eur https://t.co/VBghs9cTUU #novinky3 dni dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore