Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Tunisko: test musia mať aj zaočkovaní, bez očkovania platí 10-dňová hotelová karanténa

Tunisko: test musia mať aj zaočkovaní, bez očkovania platí 10-dňová hotelová karanténa

Tunisko zavádza pre nezaočkovaných cestujúcich zo zahraničia povinnú 10-dňovú karanténu. Úrady na tento účel vyčlenili hotely, kde si cestujúci musí zaplatiť rezerváciu. Od 1. júna 2021 môžete letieť do Tuniska aj bez testu, ak ste plne očkovaní 2 dávkami alebo ste prekonali chorobu v uplynulých 6 týždňoch. Pozrite sa aktuálne zájazdy do Tuniska.

Reklama

Každý cestujúci starší ako 12 rokov (s cestovnou kanceláriou, aj cestujúci individuálne) – je povinný predložiť negatívny PCR-test nie starší ako 72 hodín pred príchodom do krajiny. Táto povinnosť platí aj pre plne zaočkovaných cestujúcich.

Od 25. augusta musia neočkovaní cestujúci alebo cestujúci, ktorí nie sú úplne zaočkovaní, absolvovať desaťdňovú povinnú karanténu v hoteli schválenom vládou. Títo cestujúci musia pri vstupe do Tuniska predložiť potvrdenie o rezervácii, ktoré dokazuje, že hodlajú splniť túto požiadavku. Cestujúci musia medzi siedmym a desiatym dňom karantény podstúpiť test PCR na COVID-19.

Cestujúci prichádzajúci do Tuniska si musia stiahnuť a používať vo svojich mobilných telefónoch tuniskú vládnu aplikáciu track and trace.

Cestujúci je povinný vyplniť vstupný registračný formulár, ktorý vygeneruje QR kód. Formulár je taktiež potrebné vytlačiť a mať pri sebe. Tuniské úrady oznámili, že antigenový rýchlotest COVID-19 budú vykonávať u všetkých cestujúcich, ktorí vstúpia na územie Tuniska. Odhalené pozitívne prípady budú transportované do určených karanténnych zariadení na vlastné náklady.

Cestujúci prichádzajúci s cestovnou kanceláriou nesmú po dobu pobytu samostatne opustiť areál hotela. Po 5 dňoch je možné si urobiť ďalší PCR-test na vlastné náklady a potom areál hotela opustiť.

Individuálni cestujúci sú povinní podrobiť sa povinnej karanténe po dobu  10 dní v určenom karanténnom hoteli. Pre týchto cestujúcich je povinný druhý PCR-test na 5 – 7 deň po prílete do krajiny.

Výnimky z povinnej 10-dňovej hotelovej karantény pre individuálne cestujúcich:

 • osoby cestujúce v rámci letov organizovaných Ministerstvom zdravotníctva;
 • osoby cestujúce do Tuniska za účelom poskytnutia liečby;
 • zdravotne postihnutí alebo seniori v núdzi;
 • tuniskí a zahraniční diplomati;
 • cestujúci za účelom služobnej cesty nepresahujúcej 5 dní (zrejme úplná výnimka z karantény, ale nešpecifikovaná).

Podmienky vstupu pre maloletých do krajiny

Deti bez sprievodu alebo deti sprevádzané zaočkovanou osobou – platí výnimka z povinnej 7-dňovej hotelovej karantény pre individuálne cestujúcich.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Maurícius na 10 nocí s letenkami, 4*adults only hotelom a polpenziou za 1505€ https://t.co/2j1LEN83Q4 #dovolenky2 dni dozadu
Zaži Dubaj zhora: 9 peckových rooftop barov https://t.co/Zecqy61FEP #cestopisy2 dni dozadu
Poď na Maltu z Bratislavy: leť na jeseň od perfektných 34€ https://t.co/iEGVfiopr8 #cestopisy2 dni dozadu
Za bohatou históriou a dlhými plážami: Letenky do Jordánska od 33€! https://t.co/cfrzwQJBQq #cestopisy2 dni dozadu
Varšava z Viedne alebo Košíc od 19€! Poď za históriou a výhľadmi https://t.co/eIKSS0M3B1 #letenky2 dni dozadu
Najlepšie mestá v Európe pre rok 2021: Istanbul je víťazom https://t.co/eufztLFgs6 #letenky2 dni dozadu
Izrael sa od 1. novembra otvorí zaočkovaným turistom z celého sveta. Horúci Tel Aviv láka lacnými letenkami https://t.co/CEyAJXbuLc #novinky2 dni dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky2 dni dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky2 dni dozadu
Koronavírus a cestovanie: kedy potrebujem test, ako lietať z Viedne/Budapešti + registrácia eHranica https://t.co/QOAvhHZqLu #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore