Nájdeš nás aj na:
malorka

Európa

Leto ako pred pandémiou: európske destinácie sa tešia vysokému nárastu turistov, ukázal prieskum

Leto ako pred pandémiou: európske destinácie sa tešia vysokému nárastu turistov, ukázal prieskum

Mnohé správy zo sveta, ale aj zo Slovenska naznačujú, že nás s veľkou pravdepodobnosťou čaká krásne a slobodné leto plné zážitkov. Čísla a prieskumy naznačujú, že ľudia objednávajú letenky a dovolenky vo veľkom predstihu oproti minulým dvom rokom a letné destinácie očakávajú návrat do čias pred covidom.

Reklama

Lákavá dovolenka doma

Podľa mnohých výskumov sa cestovanie aktuálne už dosiahlo maximum od začiatku globálnej pandémie. V porovnaní s minuloročnou sezónou, kedy dopyt po cestovaní dosiahol 67 percent, sa tohto roku rapídne zvýšil až na 77 percent.

Väčšina domácich turistov má momentálne v obľube navštevovať regionálne európske destinácie. Aerolínie predpovedajú, že počas letnej sezóny sa návštevnosť v Európe ešte zvýši. V obľube budú zrejme najmä last minute dovolenky.

Medzi najobľúbenejšie destinácie západnej a južnej Európy budú patriť stálice ako Španielsko, Taliansko a Francúzsko a východnej Európe budú dominovať veľmi populárne Chorvátsko a Turecko.

Ekologickejšia preprava

Dopyt Európanov po leteckej doprave sa podľa prieskumov sa v porovnaní s decembrom 2021 zvýšil o 7 percent, pričom ich záujem o cestovanie vlakom a autobusom klesol od augusta 2020 na rekordne nízku úroveň.

Kvôli zvýšeniu emisií sa Európska komisia pre cestovný ruch rozhodla pre zavedenie alternatívnej dopravy. Má ísť o spoluprácu so železničnými spoločnosťami, ktoré by mohli byť alternatívou leteckej dopravy na krátke vzdialenosti.

Najpredávanejšie letenky jar a leto 2022


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Zúčastnila sa marketingovej a novinárskej stáže v Portugalsku. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

Hore