Nájdeš nás aj na:

Afrika

Ako spoznať skutočný Zanzibar? S letenkami z Bratislavy za 639€

Ako spoznať skutočný Zanzibar? S letenkami z Bratislavy za 639€

Dve Slovenky, dva červené kufre, 75 outfitov a jedna fantastická destinácia – Zanzibar! V januári 2019 sme strávili päť úžasných dní na ostrove klinčekov a vanilky. Domov sme sa vrátili nie len opálené, ale plné zážitkov, nových skúseností a samozrejme aj s nezabudnuteľnými spomienkami. Zaujíma vás, čo je za luxusnými rezortmi, chceli by ste vedieť, či Zanzibar stojí zato? Nižšie nájdete užitočné tipy a triky ako si užiť Zanzibar na 100% a spoznať jeho pravú tvár! A k tomu máme teraz pre vás letenky za 639€ s odletom z Bratislavy!

Reklama

Lacné letenky na Zanzibar

Akciové letenky

Lacné ubytovanie na Zanzibare

Hľadáš výhodné ubytovanie? Pelikán má vlastné pobyty za super ceny (nech sa páči, odporúčam skontrolovať pred kúpou letenky kompletný balíček s hotelom) a kamoší sa okrem toho aj s Booking.com a Airbnb.com. Cez Airbnb teraz rozdávame zľavové kupóny na prvé ubytovanie vo výške až 23€. Zaregistruj sa a peniažky vo forme kreditu sú tvoje.

Lacné ubytovanie na Zanzibare vieš rezervovať priamo cez Pelikán. Pelikán sa kamoší s najväčším predajcom ubytovania na svete (Booking.com) a ubytovanie v Ríme môžeš rezervovať už od 36€/noc.

Čo robiť, vidieť a zažiť na Zanzibare?

Odliv a príliv – Jednou z najzaujímavejších vecí na Zanzibare je odliv a príliv. Na niektorých miestach sa oceán môže stiahnuť až o niekoľko stoviek metrov. My sme boli ubytované na východnej časti ostrova, presnejšie na pláži Bwejuu. Okolo desiatej sa oceán začal pomaly sťahovať a okolo tretej bolo všetko po starom. Počas odlivu sme sa prechádzali po pláži, presnejšie po malých bazénikoch, čo v piesku zostali, zbierali mušle, a kochali sa týmto unikátnym prírodnym divadlom. Väčšina rezortov je vybavených bazénmi, a teda aj počas odlivu máte možnosť sa schladiť.

Stone Town. Mesto Zanzibar je rozdelené na Stone Town, staré mesto a Other Town (Ng’ambo). Ako už viete do mesta sme sa dostali pomocou dala dala a vystúpili sme na konečnej zastávke. Poviem vám pravdu, boli sme riadne zmätené. 😀 V meste bol obrovský hluk, milión áut, a po tichučkom rezorte to bola riadna zmena. Na orientáciu sme použili offline mapu, ktorú sme si stiahli do mobilu a bedeker. Ak cestujete na Zanzibar mali by ste vedieť, že po ostrove nenájdete bankomaty, jedine v Stone Town. Platiť sa síce dá kartou v hoteloch, ale ak budete potrebovať hotovosť musíte ísť do mesta si vybrať peniaze. O tom čo sa oplatí vidieť v meste, sme vám napísali v článku Ako za 5 dní ošéfovať Zanzibar a užiť si ho naplno.

Viac informácii sa dozvieš v článku nižšie.

Tip na aplikáciu: Revolut

Vykašli sa na zmenárne. Stiahni si appku Revolut, zaregistruj sa pár kliknutiami a „bankuj“ po celom svete. Revolut sa ti zíde najmä ak potrebuješ stabilne dobrý menový kurz – k dispozícii máš 29 svetových mien a stredové kurzy pre prevody. Z Revolutu môžeš posielať alebo tiež prijímať platby aj z iných bankových účtov. Výbery zo všetkých bankomatov na svete máš zdarma až do výšky 200 EUR mesačne a peniaze si vieš poslať na kartu kedykoľvek a prevod prebehne do pár sekúnd. Ak sa zaregistruješ cez pelikánsky odkaz, teraz získaš Revolut kartu s doručením zdarma.

Cestovné doklady na Zanzibar 

Na Zanzibar budete potrebovať víza, ale nemajte žiaden strach, nemusíte si s nimi robiť starosti vopred. Ako to teda prebieha? Počas letu sme na palube museli vyplniť potrebné tlačivá so základnými informáciami o našej ceste. Po prílete a tepelnom šoku (nadránom bolo asi 28 stupňov) na letisko Kisauni sme vyplatili sumu 50 dolárov za víza, potom nasledovala pasová kontrola, vyzdvihli sme si batožinu a hor sa na hotel.

Kedy cestovať na Zanzibar?

Zanzibar sa stáva čoraz populárnejšou destináciou aj medzi Slovákmi, čomu sa vôbec nečudujeme. Biele pláže a tyrkysové more je lákadlom pre mnohých turistov. Letenky na Zanzibar, ako to už väčšinou býva je dobré kúpiť trochu v predstihu.

Hlavná sezóna na Zanzibare trvá od júla do marca. V tomto období sa teploty pohybujú okolo 30-32 stupňov Celzia, aj keď je pod mrakom dbajte na svoju pokožku, aby Vás nespálilo. Od apríla do polky júna je obdobie dažďov, neprší však každý deň, a teploty sa pohybujú okolo 26 stupňov. Výhodou tohto obdobia je menej ľudí. Počas daždivého obdobia najviac prší v apríli – približne 19 dní, v máji 16 dní a v júni cca 8 dní.

Prečo sa oplatí rezervovať cez Pelikán

Tento rok Pelikán oslavuje 15 rokov, ale darčeky dostávajú jeho zákazníci. Najväčšia cestovná kancelária na Slovensku spustila zrýchlené rezervácie leteniek bez nutnosti vypĺňať mená ostatných cestujúcich, kompletne nový produkt kombinovaných leteniek, spolupráce s leteckými spoločnosťami aké nemá nikto iný a Peli-vyhľadávacie technológie sa už za tie roky naučili samé vyrábať bestseller ponuky. Podpor slovenskú firmu a spolu precestujeme celý svet za málo peňazí.

Očkovanie a hygiena na Zanzibare

Pred vycestovaním sme sa uistili či sú potrebné nejaké očkovania, či lieky. Poďla vyjadrenia Očkovacieho centra Zanzibaru potrebujete vakcináciu proti žltej zimnici iba v prípade, že prichádzate z endemickej oblasti (krajiny Afriky a Južnej Ameriky s výskytom). V prípade, že cestujete z Európy a tranzit na letisku v endemickej krajine nepresiahne 12 hodín, nebudú po vás očkovanie požadovať, a je teda na vás ako sa rozhodnete.

Každopádne si so sebou zabaľte repelent. Ako všade, aj na Zanzibare sú komáre, ktoré vyliezajú skôr cez noc a počas daždivého obdobia. Malária je tu ojedinelá, ale za prevenciu nič nedáte, a preto používajte moskytieru a po západe slnka aj repelent.

Čo sa týka hygieny, treba si uvedomiť že ste v Afrike, zvyky a možnosti sú iné ako u nás v Európe. Väčšina rezortov a hotelov spĺňajú všetky naše štandardy. Izby sú skôr jednoduchšie, majú základné vybavenia, samozrejme to záleží aj od hviezdičiek hotela, ale predsa nie preto cestuje človek na Zanzibar, aby trčal na izbe. Vodu neodporúčame piť z vodovodu, kupujte si radšej balenú.

Čím sa dá na ostrove platiť?

Oficiálna mena v krajine je Tanzánia šiling, ale skoro všade berú aj doláre. Ak chcete nakupovať výhodne, odporúčame platiť v šilingoch. Klasicky, väčšina vecí a služieb vychádza lacnejšie ak používate miestnu menu. Samozrejme ak nie sú fixné ceny miestni vás budú skúšať, skúste sa trochu informovať, čo koľko stojí mimo hotela, aby ste zbytočne nemíňali viac ako treba. 🙂

SIM karta

Ak plánujete byť v krajine dlhšie , odporúčame si kúpiť SIM kartu, pretože niektorí slovenskí operátori nepodporujú Tanzániu, a teda nemôžete využívať služby ako internetové dáta v mobile. Ak máte T-Mobile, dáta vám síce fungovať budú, ale za veľmi vysoké ceny. My sme strávili len 5 dní na ostrove a preto sme nemali potrebu vybavovať si SIM kartu.

Dala dala

Alebo miestny autobus. Pred tým, ako vám prezradím viac o miestnej doprave, chcem vám povedať, že sme sa rozhodli spoznať skutočnú tvár Zanzibaru, vidieť to, čo sa skrýva za luxusnými rezortmi, rozprávať sa s miestnymi, ochutnať ich kuchyňu a k tomu patrilo aj to, aby sme vyskúšali miestnu dopravu dala dala. Sú to v podstate malé mikrobusy – cesta bola veľmi vtipná, zastávky na Zanzibare by ste hľadali márne, teda my sme nenašli žiadnu, zastali sme si na krajnicu, zdvihli ruku, autobus zastavil, spýtali sme sa na Stone Town, a ak išli tým smerom, tak sme nasadli. Túto dopravu využívajú vyslovene miestny. Preto vám odporúčame vziať si nejakú šatku alebo tričko s dlhým rukávom. Za cestu z Bwejuu do Stone Town-u sme zaplatili 2000 šilingov. (1 dolár) Ak sa vyberiete s dala dala informujte sa o cenách, a v autobuse nepoužívajte väčšie bankovky, ale dajte im presnú sumu. V hoteli nám odporučili vrátiť sa do západu slnka, potom sú tieto autobusy preplnené ľuďmi, ktorí sa vracajú z práce.

Zjednávanie

My sme to zobrali ako hru, s ktorou domáci automaticky rátajú. Bežne sa vám stane, že cena, ktorú vám na trhoviskách, v obchodíkoch so suvenírmi alebo pri ponuke výletov ponúknu, je premrštená. Ak ste pri zjednávaní vo svojom živle, a máte železné nervy, po pár minútach sa viete dostať aj na polovičnú sumu oproti pôvodnej. Ak vás vyslovene otravuje zjednávanie, v Stone Town nájdete aj tzv. Marina shops, v ktorých máte fixné ceny. Zjednávať odporúčame aj v hoteloch, keďže väčšina ponúka rôzne výlety. Spojte si jednotlivé zájazdy, ako sme to spravili my. Chceli sme navštíviť národný park Jozani Forest a vybrať sa na Spice Tour. Tieto dva výlety sme spojili na jeden deň a tak sme ušetrili 40 dolárov / osoba.

Prepitné

Mali by ste vedieť, že priemerná mzda sa pohybuje okolo 250 dolárov, samozrejme ľudia žijúci v dedinách ani zďaleka nezarobia toľko. Počas našej cesty sme si všimli, že viacerí domáci boli zamestnaní ako dobrovoľníci, počas večerov chodili do školy učiť sa jazyky a ich jediný príjem bolo prepitné od turistov. Je na vás ako sa rozhodnete, resp. komu koľko uznáte z vhodné, v hoteli sme za upratovanie a iné služby nechali pár dolárov. Mali sme veľké šťastie na sprievodcov, hovorili perfektne po anglicky, boli veľmi srdeční a dali nám fakt užitočné a zaujímavé informácie. Niektorým sme nechali päť, niektorým desať dolárov.

Bezpečnosť

Počas našej cesty sme sa ani raz necitíli v nebezpečí. Samozrejme, môže sa stať, že vám počas výletu v Stone Town-e zmizne telefón alebo peňaženka, ale to isté sa môže stať v Bratislave, New Yorku ale aj v Tokiu. Treba si dávať pozor na osobné veci, mať zatvorenú kabelku, či ruksak. Nepohybovať sa po nociach na plážach, ak by ste dostali chuť na nočnú prechádzku, poproste niekoho z hotela aby išiel s vami. Cez deň sme si telefóny a peňaženky nechali na lehátkach a nič nám nezmizlo.

Zapožičanie auta, skútra, bicyklov

Na Zanzibare sa jazdí rovnako ako v Anglicku, teda na ľavej strane cesty. Cesty sú pomerne dobré, avšak veľký pozor si dajte na spomaľovače, tie sú totiž veľmi zlé označené. Auto si môžete požičať na ostrove, presnú sumu vám však nevieme povedať. Aj tu platí pravidlo, kto rád zjednáva, bude to mať lacnejšie. Auto si pred požičaním riadne prezrite, aby obsahovalo všetky licencie, pretože sú tu časté policajné kontroly. A môže sa stať že vám našijú poriadnu pokutu. My vám však odporúčame si vziať skúter alebo bicykel. Väčšinou ich ponúka každý hotel a len za pár dolárov. Môžete jazdiť popri pláži, a navštíviť okolité dedinky.

Na koľko dni sa oplatí ísť

Je to na Vás, na ostrove je fakt čo robiť, a ak by ste mali chuť na safari, zo Zanzibaru sa môžete jednoducho presunúť do Dar Es Salaam.

Čo musíte vidieť?

Nungwi, Kendwa, Paje, Jambiani – pláže

Vyberte sa na Spice tour

Navštívte opičky v Jozani Forest

Stone Town

Prison Island a obrie korytnačky

Potápajte sa pri Mnemba Atoll

Plávanie s delfínmi

Full Moon Parties

Chcete vedieť, čím nás Zanzibar úplne dostal? Prečítajte si týchto 10 dôvodov prečo sme sa doňho úplne zamilovali 🌴❤

Pre koho je zanzi?

Pre každého! Zanzibar má všetko. Ak máte krátko po svadbe a hľadáte romantickú destináciu – odporúčame smer Zanzibar. Ak chcete cestovať s deťmi, ale nechcete celé dni stráviť v hoteli ale chodiť po výletoch, plávať s delfínmi, potápať sa, kitesurfovať – znovu, odporúčame Zanzibar. Ak máte chuť vypnúť, hľadáte kľudné miesto, bez televízora, s krásnymi plážami a idylickými rezortmi – našou odpoveďou je opäť Zanzibar! Ak chcete okúsiť miestnu kultúru, spoznať Afriku, ochutnať najlepšie plody mora, vidieť skutočnú krásu – Zanzibar vás určite nesklame. Pre nás to bola láska na prvý pohľad a preto tejto destinácie dávame 10/10!


Čítaš naše články? Zaslúžiš si odmeny:

Zľavový kód 10€ na letenky

  • Pri objednávke zadaj zľavový kód PECKYJAN10 a Pelikán ti odpočíta 10€ z celkovej sumy - platí na objednávky vyššie ako 20€

Zľavy na ubytovanie (Airbnb, Booking, Pelikán)

Booking.com

Pridaj sa do VIP skupiny cestovateľov 

Ušla ti dobrá letenka alebo dovolenka? Už sa ti to nemusí stať. Klikni nižšie na zelené tlačidlo CHCEM a medzi prvými od nás dostaneš #pelipecky notifikáciu na najlepšie letenky, dovolenky, zľavové kody na cestovanie a výhody

Výhodný autobus na letisko

Bezplatná Wi-Fi, klimatizácia a nástup priamo pri termináli letiska. Pre pohodlnú a spoľahlivú cestu na letisko Viedeň/Budapešť odporúčame využiť výhodné lístky na autobus od našich kamarátov zo SLOVAK LINES. Do Viedne sa vieš dostať z Bratislavy 25-krát denne, do Budapešti až 3-krát denne.

Revolut karta zdarma od Pelikána

Vykašli sa na zmenárne. Stiahni si appku Revolut, zaregistruj sa pár kliknutiami a „bankuj“ šikovne po celom svete. Revolut sa ti zíde najmä ak potrebuješ stabilne dobrý menový kurz – k dispozícii máš 29 svetových mien a stredové kurzy pre prevody. Z Revolutu môžeš posielať alebo tiež prijímať platby aj z iných bankových účtov. Výbery zo všetkých bankomatov na svete máš zdarma až do výšky 200 EUR mesačne a peniaze si vieš poslať na kartu kedykoľvek a prevod prebehne do pár sekúnd.

Karta Revolut

Lacný prenájom auta

Ušetri na požičaní auta a urob to cez Pelikán. Cez vyhľadávač si vyber konkrétnu destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Vďaka Rentalcars a Pelikánu uvidíš vždy najvýhodnejšie ceny na trhu v ponúkanom dátume.

#stacivyrazit

Tento rok Pelikán oslavuje 15 rokov, ale darčeky dostávajú jeho zákazníci. Najväčšia cestovná kancelária na Slovensku spustila zrýchlené rezervácie leteniek bez nutnosti vypĺňať mená ostatných cestujúcich, kompletne nový produkt kombinovaných leteniek, spolupráce s leteckými spoločnosťami aké nemá nikto iný a Peli-vyhľadávacie technológie sa už za tie roky naučili samé vyrábať bestseller ponuky. Podpor slovenskú firmu a spolu precestujeme celý svet za málo peňazí. #stacivyrazit

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

VÝPREDAJ peckových leteniek do exotiky od 289€! https://t.co/i5K61IrJZ0 #2v1 cestovanie #afrika #ázia #exotika #lacné letenky z bratislavy #lacné letenky z viedne #letenky #multicity21 minút dozadu
PECKA DŇA: Letecký pobyt v 3* hoteli s raňajkami na Dubrovníku za 199€ https://t.co/zBqKmh6VAi #dovolenky #stredomorie #víkend2 hodiny dozadu
Bukurešť ťa milo prekvapí! Tipy na výlet https://t.co/D5BOuDJqzd #cestopisy #destinácie6 hodín dozadu
Navštív tento rok Kubu. Termíny máme do decembra a letenky za 519€ https://t.co/tiIG6vKadB6 hodín dozadu
Phuket a 2 dni v Dubaji s letenkami od Emirates za 499€! https://t.co/vUnakBC8Or #multicity8 hodín dozadu
Slnečné Alicante na jar s letenkami od 21€! https://t.co/jeDG4YTvrG #letenky9 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Pobyt v 4* hoteli Tri Studničky, wellness a skipass za 159€ https://t.co/N3pdQPpCQZ1 deň dozadu
Hra na schovávačku – nájdi tento Volkswagen ukrytý vo švédskom lese a je tvoj https://t.co/ATc9gde4ZU1 deň dozadu
MEGA VÝPREDAJ: Objav svet za veľkou mlákou od 319€ len do konca januára! https://t.co/PzfzAdgqRQ1 deň dozadu
Slovenský pas patrí opäť medzi najsilnejšie. Prvé hodnotenie novej dekády https://t.co/bMNmEyxnji1 deň dozadu
1 2 3 5

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore
// peli affil searchform