Nájdeš nás aj na:

Novinky

Prekoná teenager z Belgicka svetový rekord v prelete okolo celého sveta?

Prekoná teenager z Belgicka svetový rekord v prelete okolo celého sveta?

Iba 16-ročný mladík Mack Rutherford má v úmysle stať sa najmladším pilotom, ktorý sám preletí celý svet. Svoju cestu odštartoval v marci 2022 neďaleko bulharskej Sofii a nedávno pristál pri Nairobi, hlavnom meste Kene.

Reklama

Cesta Macka ešte zavedie cez štyri ďalšie africké štáty, nasleduje Ázia, Severná Amerika a nakoniec návrat do Európy.

Mack Rutheerford letec
Zdroj: BBC

„Dúfam, že touto cestou inšpirujem mladých ľudí, ktorý chcú ísť za svojimi snami, vyjadril sa teenager krátko po vystúpení zo svojho ľahkého lietadla. Spoločnosť Shark Aero, výrobca spomínaného lietadla, považuje túto cestu za príliš riskantnú a oficiálne sa od nej dištancuje.

Mack pochádza z rodiny skúsených pilotov, jeho staršia sestra Zara drží svetový rekord najmladšej pilotky, ktorá preletela celý svet ako 19-ročná. Prvýkrát ovládal lietadlo ako 7-ročný a o 8 rokov neskôr sa stal najmladším pilotom na svete.

Počas cesty ponad Afriku mal problémy s viditeľnosťou, no výhľady mu to vynahradili. „Naozaj ma to nesklamalo. Páčili sa mi výhľady aj na Sahare aj v Keni. Skutočne ma napĺňa, čo robím“ neskrýval nadšenie Mack.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Zúčastnila sa marketingovej a novinárskej stáže v Portugalsku. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

Hore