Nájdeš nás aj na:

Destinácie

Prečo sú Tatry v zime destinácia číslo jeden

Keď milujete Tatry, tak ich milujete v každom ročnom období. Nestrácajú na svojom šarme a veľkoleposti ani keď praskajú vo švíkoch. A čo keď sa do Tatier rozhodnete ísť počas zimnej sezóny, keď sú zavreté turistické chodníky? Možno budete prekvapení, čo všetko nám naše najvyššie kopce ponúkajú.

1. Samozrejme lyžovačka

Vo Vysokých Tatrách si užijete 13 km ľahkých modrých zjazdoviek pre rodiny s deťmi, 10 km červených náročnejších tratí a 1,2 km dlhú najvyššie položenú čiernu zjazdovku Lomnické sedlo. 20 km technicky zasnežených zjazdoviek garantuje 5 mesačnú lyžovačku v roku. Návštevníci majú aj túto zimu k dispozícii 20 lanoviek a vlekov, bezplatné parkovisko v Tatranskej Lomnici, najmodernejšiu 15 miestnu lanovku na Skalnaté pleso, 60 km bežeckých trás, lyžiarske školy Tatry Motion a 5 športových obchodov.

lyzovacka-v-tatrach

2. Takmer všetky horské chaty otvorené

Tatranský národný park (TANAP) každoročne uzatvára svoje turistické chodníky od 1. novembra do 15. júna. Avšak, všetky vysokohorské chaty okrem Chaty pod Rysmi sú dostupné a otvorené aj počas zimnej uzávierky. Vďaka tomu sa dostanete na Zamkovského chatu, Téryho chatu, Zbojnícku chatu, Chatu pod Soliskom, Chatu Encián, Chatu pri Zelenom plese, Majláthovu chatu či Rainerovu útulňu. Samozrejme je potrebné sa vhodne obliecť a vybaviť a ideálne aj poistiť pre každý prípad.

solisko-chata

teryho-chata

zbojnicka-chata

3. Raj pre skialpinistov

Tatry sú obrovským lákadlom aj pre skialpinistov. Strelecká veža, Priečne sedlo, Baranie sedlo či Solisko patria medzi najobľúbenejšie ciele.

skialp-v-tatrach

4. Milujete jedlo? Skúste večeru pod hviezdami

Doprajte si netradičnú večeru priamo pod tatranskými hviezdami a vychutnajte si nočnú atmosféru hôr. Čaká vás nočná jazda lanovkou, návšteva observatória a unikátny večer v nadmorskej výške 1751 m.n.m. plný zaujímavého programu a skvelého jedla. Začnete welcome drinkom v Apreski bare v Tatranskej Lomnici, nasleduje nočný vývoz lanovkou na Skalnaté Pleso v sprievode romantického osvetlenia. Zo stanice lanovky vaše kroky povedú do reštaurácie Restaurant Skalnaté Pleso ponúkajúcej delikátne jedlo a príjemné posedenie. Po večeri navštívite observatórium a preniknete do tajov astronomickej techniky. Odtiaľ prejdete na vyhliadkovú vežu, kde vás prekvapí jednoznačne najkrajší výhľad večera a o poschodie nižšie tematická výstava galérie Encián.

tatry-v-noci

5. Parádny wellness a aquaparky

Toľko možností na wellness, tak prečo ich nevyužiť? Odporúčame najmä neďaleký Aquapark Tatralandia. Najväčší vodný park nielen na Slovensku ale aj v Čechách a v Poľsku a vďaka zdroju termálnej minerálnej vody je návštevníkom k dispozícii počas celého roka. Aquapark Tatralandia ponúka 14 bazénov (z toho 10 celoročných) so slanou, termálnou aj čírou vodou a teplotou do 40°C a úžasný Keltský saunový svet. Súčasťou aquaparku je aj Hurricane Factory Park – umožňuje skúsiť pocit voľného pádu v unikátnom aerodynamickom tuneli, v pohodlnej výške a za neustáleho dozoru profesionálnych inštruktorov. Alebo tohtoročná novinka, Surf Waves Tatralandia – teda možnosť vyskúšať si surfovanie na umelej vodnej vlne!

ff7c0667cd

ce0ca834ab

hurricane_factory_a4e_057

9794b7379c

6. Panoráma Tatier z Lomnického štítu

Nechajte sa odviezť na druhý najvyšší štít Vysokých Tatier – Lomnický štít. Je tam nádherný výhľad a štýlová kaviareň Dedo. Z údolnej stanice v Tatranskej Lomnici vedie 4 sedačková kabínková lanovka, ktorá vás vyvezie na medzistanicu Štart, odtiaľ novou pohodlnou 15 miestnou lanovkou na Skalnaté Pleso, ktoré je vrcholovou stanicou a zároveň prestupnou stanicou na Lomnický štít. Odtiaľ vás na štít vyvezie unikátna visutá červená lanovka, ktorá prekonáva 855 metrové prevýšenie a jazda trvá 8,5 minúty.

lomnicky-stit

vyhlad-z-lomnickeho-stitu

7. Jedny z najlepších hotelov na Slovensku

Chcete raňajky do postele? Kráľovskú izbu s výhľadom na Tatry? Horúci wellness po dni strávenom v chladnom počasí? V Tatrách je množstvo nádherných hotelov, ktoré ponúkajú prvotriedne služby. Vyberte si z tých najlepších:

Hotel FIS na Štrbskom Plese

Milujete športy a ste fanúšikom aktívneho oddychu? Potom zrejme nenájdete lepší hotel v Tatrách. Trojhviezdičkový FIS disponuje vlastným fitness centrom, telocvičňou a moderným wellness centrom. A keď túžite len po kvalitnej regenerácii, FIS si tiež zamilujete.

2 noci s raňajkami ➡ 59 eur

4 noci s raňajkami ➡ 99 eur

darček

odpocivaren

wellness

lobby_4

Grandhotel Smokovec v Starom Smokovci

Zakúpením tohto pobytu získate relax v jednom z najvychytenejších hotelov na Slovensku – každodenný vstup do luxusnej wellness zóny, gurmánske zážitky a nádherný výhľad na najvyššie slovenské hory.

2 noci s raňajkami ➡ 79 eur

2 noci s polpenziou ➡ 103 eur

4 noci s raňajkami ➡ 109 eur

120

112

Víkend v Tatrách

6757721

Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici

4* Grandhotel Praha si vás získa v každom ročnom období. Luxusný, s krásnym výhľadom a perfektnými službami. Má všetko, čo od hotela tejto kategórie v Tatrách vyžadujete.

2 noci s raňajkami ➡ 89 eur

2 noci s polpenziou ➡ 113 eur

4 noci s raňajkami ➡ 129 eur

1-main_ubytovanie-vysoke-tatry-e1462356984871

wellness-5

28268346106_952a8eb6de_k-1-1360x500

Grand Hoteli Kempinski***** na Štrbskom Plese

Pripravia pre vás luxusné raňajky, rozmaznajú vás v Zion Spa Luxury a vaša izba bude absolútne unikátna. Vitajte v Grand Hoteli Kempinski, najluxusnejšom hoteli na Slovensku. Vaša tatranská dovolenka týmto pobytom naberie absolútne iný rozmer.

2 najluxusnejšie noci za ➡ 199 eur

slider_zion-spa-day-1080

presidential-suite-bedroom

tower-dinner

pigeon_supreme

víkend v Tatrách

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

BLESKOVÁ AKCIA EMIRATES: letenky do nedele za ceny od 379€: https://t.co/gS2r403AqG1 deň dozadu
Chcelo by to ešte dovolenku? Rhodos na 7 nocí s raňajkami za 361€ https://t.co/fujIs04s1V1 deň dozadu
Spanie na strome je čoraz populárnejšie, pozri čo všetko majú vo Švédsku: https://t.co/pvABGqEIYL1 deň dozadu
Madagaskar sme tu za takú cenu dlho nemali! https://t.co/6c8cfTSEpY1 deň dozadu
BOLOGNA na jeseň od 15€! https://t.co/grFe7zrgas1 deň dozadu
VALENCIA OD 33€! https://t.co/NKvSUnDpfa1 deň dozadu
Chystáš sa do Nepálu? Poradíme ti, ako sa dostať pod Mount Everest: https://t.co/vpaCgv63r02 dni dozadu
O-B-R-O-V-S-K-Ý výpredaj leteniek do exotiky: https://t.co/YwTyXXdgfv2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore