Nájdeš nás aj na:
swiss airbus a220

Európa

Novinka! Košice – Zürich s aerolinkami SWISS a ďalšie destinácie už v predaji

Letecká spoločnosť Swiss International Air Lines bude na pravidelnej linke Zürich – Košice – Zürich lietať od 27. marca 2024. Hoci v minulosti už fungovalo spojenie medzi Bratislavou a Zürichom pod záštitou Swiss Air Lines, prevádzkované bolo aerolinkami Tatra Air a neskôr SkyEurope Airlines. Pasažieri na novej linke z Košíc poletia lietadlom Airbus A220 a partnerským lietadlom typu Embraer 190-E2, a to vždy v pondelok, stredu a piatok. Okrem Zürichu možno s kratučkým prestupom vo Švajčiarsku navštíviť z Košíc aj ďalšie obľúbené európske metropoly za výborné ceny.

Reklama

SWISS sa tak stáva piatou leteckou spoločnosťou, ktorá bude lietať z košického letiska na pravidelnej linke. Okrem možnosti letieť do Zürichu z metropoly východu, otvorí nové spojenie cestujúcim dvere do množstva ďalších destinácií v sieti SWISS. S pohodlným prestupom v švajčiarskom meste bude možné letieť do diaľkových destinácií ako Tel Aviv, San Francisco, São Paulo, Johannesburg, Montreal, New York, Miami, Chicago, Boston, Bangkok, Hongkong, či Šanghaj. V rámci Európy bude možné prestupovať na lety do Milána, Štokholmu, Ženevy, Benátok, či Valencie.

swiss airbus a220

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Thomas Dworschak pri tejto príležitosti povedal: „S veľkým nadšením vítame SWISS v Košiciach. Príchodom tretieho sieťového dopravcu a zároveň tretieho člena leteckej aliancie Star Alliance sa výrazne zlepšuje letecká dostupnosť nášho regiónu. Veríme, že z toho bude výrazne profitovať podnikateľský sektor, cestovný ruch ako aj početná komunita Slovákov žijúcich vo Švajčiarsku.“

Hoci letný letový poriadok začína 31. marca 2024, SWISS spustí novú linku z Košíc už 27. marca. Uľahčí tak predsviatočné cestovanie Slovákom žijúcim vo Švajčiarsku pred Veľkou nocou.

Letenky do Zürichu môžeš už teraz rezervovať cez Pelikán.

Akciová ponuka SWISS z Košíc

Z Košíc lietajú tiež letecké spoločnosti Austrian Airlines, LOT, Ryanair, Wizz Air a Smartwings.

Zdroj informácií: Letisko Košice
Zdroj foto: SWISS


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore