Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Milujete Slovensko? Toto všetko musíte stihnúť do konca leta

Milujete Slovensko? Toto všetko musíte stihnúť do konca leta

Slovensko je krásne, to už všetci vieme. Ale vedeli ste, že nám to tu aj pekne žije? A to hlavne na jar a počas leta! Každú chvíľu sa konajú festivaly, organizujú obľúbené jarmoky alebo sa hopká do rytmu tradičného folklóru. Í juch!

Reklama

BUBUBU! Festival duchov a strašidiel

Ak milujete horory a pri strašidelných príbehoch máte zimomriavky, nenechajte si ujsť Medzinárodný festival duchov a strašidiel. Ten sa koná na prelome apríla a mája na rozprávkovom zámku v Bojniciach. V tmavých chodbách zámku už na vás čaká bosorka, mŕtvy gróf alebo prízrak ukrývajúci sa v najvyššej komnate. Kedy? 8. – 12. máj a 16. – 19. máj 2019.

3* Penzion Termal s raňajkami už od 70 eur REZERVOVAŤ

Pretancujte celú noc

Milujete dlhé letné dni, horúce noci a hlasnú hudbu, pri ktorej zabudnete na okolitý svet? Nemali by ste si nechať ujsť jeden z preslávených letných hudobných festivalov. Medzi najobľúbenejšie patrí už tradične Pohoda (11. – 13. jún), ktorá hosťuje umelcov až z 28 krajín a vypije sa na ňom neskutočných 135 tisíc litrov piva! Ak sa vám máli, zavítajte na letisko v Piešťanoch. Tam sa každé leto koná Festival Grape (9. – 10. august), kde si pre vás organizátori okrem skvelej hudby pripravili aj zážitok pre vaše chuťové bunky. Občas sa zamyslíte, či ste stále na hudobnom festivale alebo na vydarenom street-foode.

4* Hotel Magnólia v Piešťanoch s raňajkami už od 109 eur REZERVOVAŤ

Romantika na Baťáku a pravý trdelník

Už ste počuli o Skalici? Toto malebné mestečko na Záhorí ponúka oveľa viac ako krásne centrum a dobrú zmrzlinu na námestí. Len kúsok od mesta nájdete slávny Baťov kanál, ktorý pôvodne slúžil na prepravu uhlia medzi Skalicou a českými Otrokovicami. Dnes si tu prenajmete loďku a užijete si krásny, romantický deň na vode. Spojte výlet na „Baťák“ s návštevou Trdlofestu – oslavou tradičného skalického trdelníka. Ten sa pečie na pahrebe, a keď si k nemu doprajete víno z miestnych vinohradov, odpadnete od úžasu! Trdlofest sa koná 18. mája.

4* Hotel Volarik len 50 minút od Skalice už od 89 eur REZERVOVAŤ

SLOVENSKÓÓÓ, DO TOHO!

Fanúšikovia ľadového hokeja, držte sa! Na Slovensko po rokoch znovu prichádzajú Majstrovstvá sveta v hokeji. Už viac nemusíte povzbudzovať doma v papučiach. Konajú sa v Bratislave a v Košiciach od 10. do 26. mája, ciže každý ich bude mať na skok. Keď už máte ten hokej hneď za humnami, hádam si nenecháte ujsť príležitosť poučiť trénera cennými radami a z plných pľúc zakričať GÓÓL!

Gurmáni, pozor!

Mňááám, aj vy ste zacítili tie čokoládové palacinky? Vstúpte do krajiny dobrého jedla a nechajte sa uniesť zmesou delikátnych chutí. Zoberte si košíček s dekou a zažite najväčší piknik v meste (alebo skôr nad mestom) na Bratislavskom hrade. Tam sa každoročne koná Slovak Food Festival (6. – 8. september), na ktorom si vaše chuťové poháriky vyhodia z kopýtka.

Hurá do oblakov

Milujete lietadlá a so zatajeným dychom sledujete tieto obrovské stroje krúžiť oblohou? Zamierte rovno na Medzinárodné letecké dni Slovak International Air Fest (SIAF) na letisku Sliač, kde sa vždy v lete koná dokonalá prehliadka všetkého, čo lieta. Od bojových stíhačiek letiacich nadzvukovou rýchlosťou, cez vládny špeciál až po lietajúcu motorku airchopper. V minulosti nás organizátori prekvapili štvormotorovým gigantom Airbus A380, no ktovie, aké esá majú v rukáve tentokrát? Tento rok sa SIAF koná 3. a 4. augusta.

4* Hotel & Spa Resort Kaskády s polpenziou už od 161 eur REZERVOVAŤ

Východná, hlavné mesto folklóru

Spopod našich krásnych veľhôr sa vždy na začiatku leta rozoznie rýdzo slovenská muzika a vďaka čipkovaným krojom bude Slovensko o niečo farebnejšie. Folklórny festival vo Východnej je najstarší a najrozsiahlejší celoslovenský festival s medzinárodnou účasťou. Malebná dedinka Východná sa od 4. do 7. júla stane centrom slovenskej kultúry a v srdci každého Slováka sa prebudí láska k tancu a ľudovému umeniu.

4* Chateau GrandCastle s raňajkami alebo polpenziou už od 95 eur REZERVOVAŤ

Červený koberec v Košiciach

Ak ste vždy túžili stretnúť svojich obľúbených hrdinov z filmového plátna, nemusíte utekať do Los Angeles alebo francúzskeho Cannes. Červený koberec sa každoročne rozprestiera aj na prestížnom Art Film Feste v Košiciach, kde tých najlepších hercov a producentov odmenia Modrým anjelom. Festival sa koná od 14. do 22. júna.

4* Hotel Yasmin s raňajkami už od 102 eur REZERVOVAŤ

Komentáre

Michal je študentom práva, no od paragrafov občas utečie do ďalekého sveta. Miliónové metropoly a výhľady na nočné mesto sú preňho rajom, takže ho najskôr nájdete s pohárom vína v nejakom rooftop bare. Jeho srdcovkou je New York a Airbus A380.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Veľká Británia od 6. júla zruší povinnú karanténu pre turistov zo 75 krajín https://t.co/7ESrLIIWBM #novinky1 hodinu dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník https://t.co/wADZn4OYHE #letenky1 hodinu dozadu
PR manažér Pelikána: Zvykli sme si na lacné letenky. Zdražovanie je takmer isté https://t.co/WUARI1vYfF2 hodiny dozadu
Kedy budeme môcť vycestovať do Thajska? Krajina je zatiaľ opatrná https://t.co/oO3mens3Xi2 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky2 hodiny dozadu
Wizz Air už lieta do Abu Dhabi. Prvý let sa uskutočnil včera (FOTO) https://t.co/IECvpZB95f #novinky3 hodiny dozadu
TOP letenky do 100€ s odletom na jeseň 2020 https://t.co/E9I6yV5qXG #letenky3 hodiny dozadu
Spoločnosť Qatar Airways zavádza povinné štíty na tvár pre cestujúcich https://t.co/7uQlj7hLmM #novinky3 hodiny dozadu
Egypt už otvoril niektoré letoviská a obnovil lety. Víza sú dočasne zrušené https://t.co/AsovgsGKXy #novinky3 hodiny dozadu
Američania dostali od Únie červenú, Ryanair pridal Košiciam linku do Prahy https://t.co/XlM0putr0H #novinky3 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore