Nájdeš nás aj na:

Novinky

Cesta na letisko Viedeň ešte výhodnejšie! Parknite na Nivách za 5€/deň a choďte busom Slovak Lines

Cesta na letisko Viedeň ešte výhodnejšie! Parknite na Nivách za 5€/deň a choďte busom Slovak Lines

Autobusový dopravca Slovak Lines predstavil letnú novinku, ktorá poteší všetkých, ktorí cestujú na letisko Schwechat alebo do Viedne autom a chcú ušetriť za parkovanie. Zaparkujte svoje auto už na Nivách v Bratislave a prestúpte na autobus. K cestovnému lístku máte parkovanie za zvýhodnenú cenu 5 eur na deň. Oplatí sa to využiť či už na 24 hodín alebo počas celej vašej dovolenky.

Reklama

Zaparkujte jednoducho, bezpečne a lacnejšie

Parkovisko sa nachádza priamo pod Autobusovou stanicou Nivy na -2. poschodí. Dostanete sa tam jednoducho – cez podzemný kruhový objazd, obojstranným vjazdom z ulice Mlynské Nivy.

Vaše autíčko vás počká v suchu a bezpečí, pod strechou novej Autobusovej stanice Nivy. 

Miesta v žltej zóne sú k Autobusovej stanici na -1. poschodí najbližšie. Z podzemnej garáže sa na ňu dostanete jednoducho, schodmi alebo výťahom.

Vyhnete sa tak noseniu batožiny v MHD, nepriaznivému počasiu aj komplikovaným prestupom.

Slovak Lines vám dajú 2 hodiny navyše

Prichádzate z väčšej diaľky alebo skrátka potrebujete viac času pred odchodom autobusu z Autobusovej stanice? Žiaden problém. Parkovanie zakúpené k cestovnému lístku platí 24 hodín od plánovaného odchodu vášho autobusu (+ dve bonusové hodiny predtým).

Ako objednať parkovanie na Nivách cez Slovak Lines?

 1. Vyhľadajte si lístok na bus do Viedne – parkovanie je doplnkový produkt, ktorý si môžete zakúpiť k cestovnému lístku na linky dopravcu Slovak Lines – online na webe alebo v appke.
 2. Zvoľte počet dní – v kroku nákupného procesu s názvom „Doplnky“ vyberte doplnkový produkt s názvom „Parkovanie 24h“ a zvoľte si počet dní parkovania, ktorý potrebujete (1-21 dní). Nezabudnite – parkovanie k cestovnému lístku platí 24 hodín od plánovaného odchodu vášho autobusu (+ dve hodiny predtým).
 3. Dokončite nákup a uložte si lístok – po dokončení nákupu, vám na email príde cestovný lístok s QR kódom doplnkového produktu. Tento QR kód bude slúžiť pre vstup na parkovisko, majte ho teda pri sebe v digitálnej alebo vytlačenej podobe.
 4. Zaparkujte – použite správny vjazd, načítajte QR kód, nájdite si ideálne miesto a je to. Tu je návod:

Čo ak nestihnete včas zaparkovať?

Za čas navyše vám bude účtované dodatočné parkovné podľa cenníka OC Nivy (bez hodín zdarma). Uhradiť ho môžete v parkovacom automate alebo platobnou kartou pri výjazdovej rampe.

Parkovanie nie je možné dodatočne predĺžiť ani skrátiť.

Storno parkovania je možné len spolu s cestovným lístkom, podľa aktuálnych storno podmienok, a teda do 15 minút pred planovaným odchodom spoja. Viac info nájdete v Prepravnom poriadku (PDF)

Slovak Lines: 24-krát denne na letisko Viedeň

Na viedenské letisko Schwechat alebo z neho sa tak po novom dostanete až 24-krát denne. Pred odletom môžete byť na letisku s ideálnym predstihom a po prílete zase doma čo najskôr.

Do pozornosti dávame aj travel passy, ktoré sa oplatia pravidelným cestujúcim smerujúcim do Rakúska.

Lístok do Viedne si nemusíte tlačiť

Stačí, keď sa pri nástupe preukážete QR kódom na displeji mobilného zariadenia.

Všetko vybavíte online

Ušetríte čas aj energiu a zaobstarajte si lístok rýchlo a pohodlne cez web Slovak Lines alebo cez mobilnú appku.

Platiť môžete kartou

Nemusíte hľadať bankomat. Zaplatíte bezkontaktnou platobnou kartou aj priamo u vodiča autobusu.

Komfortné služby na palube

Ak ste fanúšikom moderných streamovacích služieb, v autobusoch Slovak Lines sa môžete pripojiť na spoľahlivú Wi-Fi zdarma a užívate si zábavu po svojom. Samozrejmosťou je klimatizácia a drobné osvieženie.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore