Nájdeš nás aj na:
Zdroj: Shutterstock

Letenky

Konečne vieme, kedy bude Sagrada Familia v Barcelone dokončená

Najstarší stavebný projekt na svete má termín dokončenia, rezervuj si letenky do Barcelony už teraz. Bazilika de la Sagrada Familia v španielskej Barcelone sa v minulosti trochu oneskorila. Jej výstavba sa začala 19. marca 1882 a onedlho, o 144 rokov neskôr, dostane svoju finálnu podobu.

Reklama

Kedy dostane finálnu podobu?

Nadácia La Sagrada Familia oznámila, že monumentálny kostol v Barcelone bude dokončený v roku 2026, 100 rokov po smrti jeho architekta Antoniho Gaudího. Stavba chrámu Sagrada Familia sa začala v roku 1882 a Gaudí ju viedol až do svojej smrti v roku 1926. Teraz, po viac ako 140 rokoch, bol oznámený konečný dátum ukonšenia jej výstavby.

Zdroj: Shutterstock

Vyššia ako kostol v Ulme

Gaudí navrhol, aby bol obrovský kostol zakončený 18 vežami, z ktorých 12 je už dokončených. Posledných šesť veží je v súčasnosti vo výstavbe vrátane 170 metrov vysokej centrálnej veže, po dokončení ktorej sa Sagrada Familia stane najvyšším kostolom na svete a bude takmer o 10 metrov vyšší ako Ulmský kostol v Nemecku.

Zdroj: Shutterstock

Jej výstavba je zložitá

Familia má za sebou dlhú a zložitú históriu výstavby, pričom Gaudí prevzal projekt a dramaticky zmenil návrh v roku 1883 po tom, ako jeho pôvodný architekt odstúpil. V posledných rokoch sa rýchlosť výstavby zvýšila, pričom na pomoc pri urýchlení výstavby a znížení hmotnosti jedného z mnohých kolosálnych prvkov bol prizvaný tím z inžinierskej spoločnosti Arup. Inžinier Tristram Carfrae zo spoločnosti Arup vysvetlil, že na stavbu zvyšných veží sa používajú kamenné panely.

Zdroj: Dezeen

Akciové letenky do Barcelony


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Zúčastnila sa marketingovej a novinárskej stáže v Portugalsku. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

Hore