Nájdeš nás aj na:

Európa

Ryanair na protest proti írskej karanténe zrušil tisíc letov. Do Bratislavy poletí

Ryanair na protest proti írskej karanténe zrušil tisíc letov. Do Bratislavy poletí

Spoločnosť Ryanair zrušila zo svojho letového plánu približne 1 000 pravidelných letov. Robí tak na protest proti odmietnutiu írskej vlády preskúmať pravidlo 14-dňovej karantény po príchode do krajiny. Írsky nízkonákladový dopravca tvrdí, že kvôli karanténe prídu letiská a aerolinky približne o dvestotisíc cestujúcich. Linka Bratislava – Dublin zrušená nebola.

Reklama

Zatiaľ čo Spojené kráľovstvo zrušilo povinnú 14-dňovú karanténu pre väčšinu Európy (s výnimkou slovenska), Írsko stále nerozhodlo o rušení izolácie. Aktuálne je teda jedinou krajinou Európskej únie, v ktorej stále platí všeobecná karanténna politika.

Ryanair vypočítal, že írske karanténne pravidlá budú mať za následok stratu približne dvestotisíc pasažierov v auguste a v septembri.

Írsko predstavuje iba 8% dopravy spoločnosti Ryanair, a to aj napriek tomu, že nízkonákladová spoločnosť pochádza z Dublinu a má tam svoju hlavnú základňu. Zrušené lety by sa nemali dotknúť spojení Dublinu s európskymi mestami a budú mať vplyv najmä na lety z Írska do miest Spojeného kráľovstva ako Cork, Shannon, Knock a Kerry.

Svedkami podobného protestu sme boli pred pár týždňami aj v rámci Veľkej Británie. Aerolinky British Airways, easyJet a Ryanair sa vtedy spojili a boli rozhodnuté spoločne štrajkovať proti tvrdej dvojtýždňovej karanténe pre všetkých cestujúcich vrátane Britov. Karanténa bola napokon o pár dní zrušená a k rušeniu liniek tak nedošlo.

Írsko by malo plán rušenia karantény predstaviť 20. júla.

Akciové letenky do Írska


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore