Nájdeš nás aj na:

Pelipecka

Ruské aerolinky Pobeda začnú lietať v júni. Zatiaľ len vnútroštátne

Ruské aerolinky Pobeda začnú lietať v júni. Zatiaľ len vnútroštátne

Ruský nízkonákladový dopravca Pobeda dnes zverejnil plány na opätovné spustenie domácich služieb 1. júna 2020. Dcérska letecká spoločnosť aeroliniek Aeroflot plánuje budúci mesiac obnoviť 73 trás v Rusku.

Reklama

Ruský nízkonákladový dopravca sa spočiatku zameria na svoje domáce operácie. O tom, kedy budú pokračovať medzinárodné lety zatiaľ reč nebola, ale vzhľadom k masívne pribúdajúcemu počtu nakazených každý deň možno očakávať, že sa tak stane až v priebehu nasledujúcich mesiacov.

Aerolinky tiež uviedli, že výrazne znížia cenu leteniek na leto. Ceny jednosmerných leteniek v rámci Ruska začínajú na sume približne 7 eur. Letenky sú v predaji od dnešného dňa. Očakáva sa, že priemerná cena letov na tohtoročnú letnú sezónu 2020 bude približne trikrát nižšia ako v minulom roku.

Pobeda ako dcéra Aeroflotu začala prvýkrát lietať v decembri 2014. Odvtedy výrazne narástla v počte pasažierov – ročne prepraví viac ako 7 miliónov cestujúcich. Letecká spoločnosť však v marci, rovnako ako väčšina aeroliniek na celom svete, musela uzemniť svoju flotilu.

Zdroj titulnej fotografie: Peter Fusek / Shutterstock.com

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Dominikánska republika s 5*hotelom a all inclusive za 1 170€ https://t.co/bILrl6WaYh #dovolenky18 hodiny dozadu
TAP Air Portugal ponúka neobmedzenú letenku do Európy https://t.co/dOy9WjaufL #novinky20 hodiny dozadu
Japonská umelkyňa Yayoi Kusama sa vracia do Tate Modern v Londýne so slávnymi infinity rooms https://t.co/JHSqblnwyR #novinky21 hodiny dozadu
Madeira, ostrov kvetín a večnej jari. Letenky za 189€ na budúci rok https://t.co/CAR6ArZbYF #cestopisy22 hodiny dozadu
Hurá do Kanady: Lacné letenky do TOP destinácií na rok 2021 https://t.co/loScKX3dpD #cestopisy22 hodiny dozadu
Woodpark Valča: Dve jedinečné chaty s výhľadom na Malú Fatru https://t.co/3G1eQm4Kms #dovolenky2 dni dozadu
Nový Zéland otvára oázu Deer Park Hights. Spoznáš ju z Pána prsteňov https://t.co/zoCe5j6ay7 #novinky2 dni dozadu
Letisko v Bratislave vybavilo za 9 mesiacov 381-tisíc cestujúcich. Je to pokles o 79% https://t.co/61Qsmh2III #novinky2 dni dozadu
19 hodín v oblakoch! Singapore Airlines opäť spustia najdlhší let na svete https://t.co/aEE4uLNoKD #novinky2 dni dozadu
Letisko Bratislava od nedele prechádza na zimný letový poriadok. Ponúkne 4 linky do 3 destinácií https://t.co/BHtDs7QHVP #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore