Nájdeš nás aj na:

Novinky

Rúška v lietadlách a na letiskách v Európe už od 16. mája budú povinné len v tých krajinách, ktoré to vyžadujú

Rúška v lietadlách a na letiskách v Európe už od 16. mája budú povinné len v tých krajinách, ktoré to vyžadujú

Rúška na letiskách a v lietadlách už nebudú od 16. mája povinné. Cestujúci by sa však naďalej mali správať zodpovedne a ohľaduplne k spolucestujúcim a v prípade respiračného ochorenia si rúško či respirátor predsa len nasadiť. Informuje o tom Denník N s odvolaním sa na Reuters a EASA.

Reklama

Po novom tak už bude len na rozhodnutí cestujúceho, či si prekryje dýchacie cesty na palube, resp. na nariadení krajiny, do ktorej letí.

Aktualizovaný protokol o zdravotnej bezpečnosti v letectve berie do úvahy najnovší vývoj pandemickej situácie v jednotlivých krajinách, najmä mieru vakcinácie a nadobudnutej imunity obyvateľstva, rovnako ako zmierňujúce sa opatrenia vo väčšine európskych krajín.

Nariadenie o zrušení plošnej povinnosti vydala Európska agentúra pre bezpečnosť letectva a Európske centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb.

Akciové letenky z Viedne


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   5/5 - (1 vote)
  Komentáre

  Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

  Hore