Nájdeš nás aj na:

Letenky

Koloseum bude mať novú vysúvateľnú podlahu

Koloseum bude mať novú vysúvateľnú podlahu

Taliansko oznámilo plány na nový doplnok pre Koloseum, jednu z jeho najnavštevovanejších atrakcií. Pribudnúť má zaťahovacia podlaha. Na jej výstavbu bude potrebných odhadom 18,5 milióna eur.

Reklama

Koloseum je bez podlahy už dlhých 1000 rokov. Labyrint tajných tunelov je tak na výslní pre návštevníkov už po celé stáročia. Práce na novej pdlahe majú začať budúci rok. Chýbať by nemali padacie dvere a skryté výťahy. Cieľom je vybudovať podlahu, ktorá sa bude môcť rýchlo vysunúť, aby chránila podzemné priestory pred dažďom.

Pri otvorení starovekého Kolosea v Ríme v roku 80 n.l., pod 50 tisícami sedadiel, ktoré boli usporiadané okolo arény, bola drevená podlaha pokrytá pieskom. Postavená bola ponad podzemný komplex s klietkami, v ktorých boli divoké zvieratá a pódiá, na ktorých diváci sledovali boje gladiátorov. Posledný boj sa odohral v 5. storočí.

Nová podlaha by mala tiež pomôcť návštevníkom Kolosea pochopiť, ako táto ikona Ríma fungovala v starovekom svete a jeho kultúrne podujatia, píše Lonely Planet. Návrhy od dizajnérov musia byť podané do 1. februára, práca by mala byť dokončená v roku 2023.

Akciové letenky na rok 2021


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore